Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D4NG3R
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 12:57
(Twijfelachtig of deze onder LCD, Plasma & Projectie valt of HTPC)

Ik ben momenteel bezig mijn oude PC gereed te maken om achter deze TV te hangen. Het is een wat ouder HD-Ready type.

Ik zit echter met een probleem: Wanneer ik een specifiek TV onderdeel aansluit op HDMI, e.g. de ontvanger van ziggo, of een console. Dan krijg ik fullscreen, en scherp 720p. Als ik echter een PC of een Laptop aansluit via HDMI houd ik aan alle kanten een zwarte border van ~1.5cm. Nou is dit nog niet zo heel erg storend maar ik zou het liever fullscreen hebben.

Zijn er mogelijkheden om de TV te laten denken dat mijn computer zo'n soort apparaat is, zodat ik wel fullscreen & scherp beeld krijg?

Videokaart: HD5770
TV: Sony Bravia KDL 32U2000 (Manual voor de geintereseerden)

Notes: Aansluiten via VGA is geen optie, al zal het qua kwaliteit op zulke lage resoluties weinig uitmaken, deze TV ondersteunt via VGA slechts 1280x768 (Resolutie van de TV lijkt maximaal 1366x768 te zijn, maar dit kan niet worden geselecteerd via VGA). Wanneer een resolutie hoger als 1280x720 word geselecteerd via HDMI word deze geinterlaced en downscaled naar 1280x720, en de zwarte randen blijven nog steeds.

Komt d'r in, dan kö-j d’r oet kieken


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • job
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 13-07 19:34

job

Wellicht het bekende amd overscan "probleem"?
Zoja, Kwestie van overscan uitvinken bij de driver instellingen en klaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Fire69
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 13:26
Dat ligt heel waarschijnlijk toch aan je pc en niet aan je TV.
Kijk eens in de settings of je de scan/scaling niet kan aanpassen.

@ ^^: Bij overscan zou je een stuk van het beeld moeten missen, hier is het net omgekeerd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Elazz
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 19-06 13:14
Is dit misschien niet in de instellingen van de TV te veranderen waarbij je dan het beeld wat kan uitrekken. Misschien zijn de instellingen op die HDMI instellingen anders dan op de ene waarmee je digitaal TV kijkt of krijg je hetzelfde resultaat als je je pc aansluit via de HDMI aansluiting waarop je je decoder hebt aangesloten?

Want het zou raar zijn als het aan je PC ligt als je laptop hetzelfde resultaat geeft.

[ Voor 11% gewijzigd door Elazz op 14-04-2013 19:28 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Fire69 schreef op zondag 14 april 2013 @ 19:26:
@ ^^: Bij overscan zou je een stuk van het beeld moeten missen, hier is het net omgekeerd.
Als ik echter een PC of een Laptop aansluit via HDMI houd ik aan alle kanten een zwarte border van ~1.5cm.
Lijkt toch erg op het AMD overscan probleem.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D4NG3R
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 12:57
Ik meende dat over/underscan iets analoogs was bij bijv VGA, ik zal na sport even verder kijken.

[ Voor 64% gewijzigd door D4NG3R op 14-04-2013 19:46 ]

Komt d'r in, dan kö-j d’r oet kieken


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
D4NG3R schreef op zondag 14 april 2013 @ 19:29:
Overscan komt toch niet voor bij HDMI? Zodra sport weer afgelopen is zal ik hier even verder naar kijken.
Juist wel bij HDMI. Ik heb er op mijn PC na een herinstall altijd last van. Beide schermen zitten op DVI naar HDMI of HDMI naar HDMI.

Al ge-edit van HDMI naar VGA zie ik.

[ Voor 5% gewijzigd door PilatuS op 14-04-2013 19:30 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D4NG3R
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 12:57
Het heeft voor 99% gewerkt. Alleen onderaan is nu nog een zwart balkje. De pixels vallen nergens buiten beeld dus het lijkt verder goed te zijn.. Ik ga vanavond/morgen nog even verder spelen met de instellingen, maar voor nu is het al heel wat beter!

Het zwarte randje krijg ik niet helemaal weg, maar is nu wel van minimale grote. Ik heb wat gespeeld met de overscan functie en het werkt nu perfect op +5% :) . (Hoger resulteert dat het scherm rechts en bovenin enkele pixels buiten het beeld valt, maar links niks verder opschuift).

[ Voor 37% gewijzigd door D4NG3R op 15-04-2013 00:14 ]

Komt d'r in, dan kö-j d’r oet kieken


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sjosz
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 12-07 19:04

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • D4NG3R
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 12:57
Een beetje mosterd na de maaltijd, het probleem is vrijwel geheel opgelost. Alleen boven en onderaan zit nog een zwarte border van misschien een halve CM breed (Deze is er niet op de 720p ontvanger van ziggo). Deze zijn echter niet heel storend ;) .

Komt d'r in, dan kö-j d’r oet kieken


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sjosz
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 12-07 19:04
Je had het idd al aangepast zie ik, iets te snel gelezen :)
Pagina: 1