Waarde van de vivat's geillustreerde encyclopedie

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ReTechNL
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 13-06 15:48
Bij het verhuizen van mijn oma zijn wij in het bezit gekomen van 11 delen van de vivat's geillustreerde encyclopedie uit 1899 - 1908.
Nu wilde ik graag een indicatie weten wat deze boeken ongeveer waard zijn, dit omdat er zeer weinig over te vinden is. Nu zag ik toevallig op marktplaats 1 boek staan van deze reeks voor 50 euro, maar is dit ongeveer de richtprijs per boek?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 91626

Klinkt als een mooi stukje lectuur! Misschien is een taxateur opzoeken voor de vraag, of naar een aflevering van tussen kunst en kitsch? Wat iemand er voor over heeft of bied heeft niet altijd een relatie tot de 'werkelijke' waarde.
Maar ik denk dat je er wel 600€ voor kan krijgen natuurlijk er zijn wel veel kantoor lui bv. die met z’n setje de boekenkast die toch steeds kleiner word zou kunnen verfraaien. Maar je kan ze ook altijd doneren aan een boeken club of bibliotheek..?

[ Voor 35% gewijzigd door Anoniem: 91626 op 11-04-2013 10:50 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zynex
  • Registratie: Mei 2007
  • Laatst online: 20:48
Deze waren in slechte staat, maar het geeft misschien wel een indicatie:

http://webcache.googleuse...&cd=5&hl=nl&ct=clnk&gl=nl (15 euro)

http://www.antiqbook.com/...tml?bnr=126832&o=mbd&l=nl (75 euro (voor alle 11 boeken)

Als ik het zo lees zijn er aardig wat exemplaren van gemaakt en zal het dus voornamelijk zijn om de boekenkast een beetje te verfraaien, zoals larsiano al aangeeft.

Ik zou het dus niet heel erg hoog taxeren, maar ik ben dan ook geen taxateur. :p Misschien is het wel een heleboel geld waard, maar ik denk niet dat je iemand op tweakers gaat vinden met veel verstand ervan. Misschien kun je beter naar kunst en kitsch gaan. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marly
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 29-05-2021
Ik weet niet, waar je woont, maar in grotere steden zijn vaak antieke boekhandels, laat daar eens iemand ernaar kijken. Natuurlijk bieden ze een inkoopprijs, maar dan heb je een idee. Gewoonlijk zijn de eigenaren ook liefhebbers, die je kunnen vertellen, of er veel of weinig vraag naar is.
Ik zou me zeker niet rijk rekenen n.a.v. vraagprijzen op Marktplaats, die moeten immers dat bedrag ook nog maar zien te krijgen ;).
In principe zijn zulke boeken waard, "wat de gek ervoor geeft" en een liefhebber kan zeker interesse hebben, maar dan moeten ze wel in uitstekende staat zijn.
Een indicatie over vraagprijs en interesse kan ook De Slegte al geven, gewoonlijk kopen ze daar n.l. geen encyclopedieën in, omdat ze die aan de straatstenen niet kwijt kunnen. Zouden ze deze wel willen, is die dus ook wat waard en met die wetenschap kun je dan verdergaan.
In ieder geval succes!

[ Voor 1% gewijzigd door Marly op 17-06-2013 17:36 . Reden: typo ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Tyrian
  • Registratie: Maart 2001
  • Niet online

Tyrian

It's Unreal.

Ongeveer 75 euro. Maar veel antiquariaten (tweedehands boekhandels) kopen geen encyclopedieën meer in i.v.m. Wikipedia / Encarta / Google.

Reken je dus niet rijk.

http://boekwinkeltjes.nl/singleorder.php?id=127330812
http://boekwinkeltjes.nl/singleorder.php?id=119553847

http://www.hypercoop.tk | GW user page | GW2 user page

Specs