De USB-C stekker is kwetsbaar van de T598, maar dat is niet onoverkoombaar.
Gewoon voorzichtig omgaan met de USB aansluiting dan moet goed gaan.
De USB-C aansluiting van de Fanatec vind ik ook niet extreem robuust aandoen.
Verder tussen de Fanatec en de Logitech, bij een ongeveer gelijke prijs zou ik voor Fanatec gaan. Denk dat die beter is. Bovendien klikken de schakelflippers van de Logitech extreem luid.
Dit vind ik lastig te zeggen. Persoo
nlijk vind ik de Logitech ook voordelen hebben. Zo is het stuurtje van de RS50 base echt een stuk betere kwaliteit dan van de Fanatec GT DD Pro. Ook hebben de Logitech RS pedalen standaard al een load cell. En als laatste is de base ook meteen al 8nm (zonder upgrade). Bij Fanatec moet je die upgrade(s) er nog los bijkopen.
De T598 is ook geen slecht direct drive stuur, maar zit toch in een andere prijsklasse. En volgens mij is er voor de T598 nog steeds geen officiele load cell upgrade beschikbaar.
Dus mijn conclusie zou zijn:
Logitech beste kwaliteit out-of-the-box
Fanatec is beste qua uitbreidingen en ecosysteem
Thrustmaster T598 de goedkoopste direct drive optie
Als je later nog extra upgrades wilt zoals een ander stuur, H-shifter, handrem of beter pedalen, dan is dat alsnog een goede reden om voor Fanatec te gaan. Overweeg je dat niet, dan zou ik zeker naar de Logitech kijken. Thrustmaster alleen doen als je geld wilt besparen.
Persoo
nlijk heb ik een Fanatec GT DD Pro met boost kit en load cell (gekocht in 2023), maar al zou ik nu in de markt zijn voor een stuurtje zou ik zelf toch naar de RS50 neigen denk ik.