Ik wil misschien mijn stationaire PC uitrusten met een AMD FX-8350 op een Asus Sabertooth 990FX R2.0. Ik vraag me af of mijn oude chassisfans (die zijn nog prima, maar 3-pins) ook geregeld kunnen worden door het bord. Ik kan helaas in het handboek/op het internet niet vinden of dit moederbord ook voltageregeling voor fans heeft, weet iemand het antwoord?
3-pins fans zijn volgens mij niet regelbaar qua voltage. Als er op het moederbord 4-pins aansluitingen aanwezig zijn is het wel mogelijk om de fans te regelen mits er fans aanwezig zijn die ook een 4-pins aansluiting hebben.
3 pins zullen gewoon regelbaar zijn , maar dan iets impreciezer en mogelijk hoger startvoltage .
| Old Faithful | i7 920 @ (3,3Ghz) / X58 UD4P / GTX960 (1,550Mhz) / CM 690 | NOVA | i5 6600K (4,4Ghz) / Z170 Pro Gaming / GTX 960 (1,500Mhz) / NZXT S340
Moet waarschijnlijk wel lukken, maar waarom zo'n duur moederbord?
Alles went behalve een Twent.
nggyu nglyd
Is het heel gebruikelijk dat de 4-pins fanansluitingen ook voltageregeling bieden? Ik had gelezen dat er dan vaak BIOS/firmwareinstellingen voor een keuze tussen voltage en PWM-regeling zijn, maar ik kon in het handboek van het betreffende bord niets over vinden.Quad schreef op woensdag 13 maart 2013 @ 18:13:
Moet waarschijnlijk wel lukken,
Weet ik eerlijk gezegd nietmaar waarom zo'n duur moederbord?
Het mag uiteraard goedkoper. Ik wil in ieder geval weer even een 'paar' jaar klaar zijn en ik wilde zoveel mogelijk bestaande componenten kunnen (her)gebriuken(De huidige configuratie is nog een P4 2.4/800 op een Intel D875PBZ met 2GB ECC DDR, dus er moet sowieso wel wat meer aan veranderen)) Misschien moet ik de pricewatch nog maar wat beter bekijken, die ASRock 970 Extreme4 die kennelijk zo populair is zal dat vast niet voor niets zijn en die is inderdaad een stuk goedkoper. Ook nog maar eens goed kijken naar verschillen tussen de 990 en 970 chipsets.... In ieder geval moet het bord (out of the box) een FX-8350 herkennen.
[ Voor 8% gewijzigd door begintmeta op 13-03-2013 18:59 ]