Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gertjan1985
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 02-08-2023
Ik ben op zoek naar een HDMI switch met minimaal twee ingangen en twee uitgangen. Nu zie ik dat sommige switches een signaalversterker hebben. Wat betekent dit precies? Is het zo dat, wanneer je een TV signaal tegelijk wil sturen naar een TV en beamer, het signaal ' gedeeld ' wordt (vermindering van de kwaliteit)? Is hier dan een versterker voor nodig?

Bij een webwinkel heb ik twee geselecteerd en bij de één staat dat er een signaalversterker in zit en bij de ander staat dat er niet bij. Qua prijsverschil maakt het niet veel uit, maar scheelt toch weer paar tientjes

Zie hier de twee geselecteerden:

Zonder versterker (althans, staat er niet bij):
http://www.conrad.nl/ce/n...ngen-4-Aantal-uitgangen-2

Met versterker:
http://www.conrad.nl/ce/n...DMI-switch-met-2-ingangen

Mijn eis is dat ik dezelfde kwaliteit wil behouden. Welke kan ik het beste nemen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Llewy
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 14:05
http://www.ebay.nl/itm/HD...4840cc551f#ht_2826wt_1141

Nog goedkopere oplossing?

Mits er geen gigantische afstanden worden overbrugd, lijkt mij een signaalversterker bij een digitaal signaal een beetje overbodig.

[ Voor 25% gewijzigd door Llewy op 03-03-2013 01:03 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • teacher
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 11:31

teacher

Frontpage Admin / Global Moderator

Dysgaf!

AUD > LCD

Wise enough to play the fool


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Athome
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 05-07 19:47
Als je dezelfde kwaliteit wilt behouden zou ik voor de versie met versterker kiezen maar een verkeerde gebouwde versterker kan het beeld ook om zeep helpen. Ik heb een keer een Switch/versterker gehad met foute software. Deze weigerde een zwaarder signaal dan 720P/50 door te sturen.
10 meter is zo ongeveer de max voor een HDMI kabel maar dat is wel afhankelijk van:
- De kabel
- Signaal sterkte van de zender (Receiver, Mediaspeler, etc)
- Gevoeligheid van de ontvanger

Er zijn uiteraard mensen die een langere kabel gebruiken zonder problemen.

Het HDMI signaal is door de beveiligingen (HDCP bijv.) een gevoelig signaal. Tot ongeveer 3 meter is er in principe geen vuiltje aan de lucht. Vanaf 5 meter kunnen de eerste problemen al komen (eigen ervaring)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • gertjan1985
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 02-08-2023
Oke. Nou uit het verhaal hierboven kan ik concluderen dat het voor mij verstandiger is om één te plaatsen waar een versterker in zit. Ik moet wel afstanden overbruggen om alles aan te sluiten. Het gaat weliswaar niet om 15 meter, maar de apparatuur staat niet allemaal bij elkaar. Het gaat dan wel minimaal over 5 meter.

Ik kan uit bovenstaand verhaal niet concluderen of je nu signaalvermindering hebt wanneer je 1 signaal naar twee schermen projecteert. Wie kan hier antwoord over geven?