• FrankJ91
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 02-02 01:08
Hallo,

Ik heb een vraag over de aansluiting van de Coax verbinding op de wandcontactdoos achter de televisie. Had wat problemen met BER's op de Humax IR Fox C en internet- en telefoonstoringen op de Ubee sinds een tijdje bij Ziggo. Afgelopen maandag is er een monteur geweest, die heeft modem, AOP en alle kabels vervangen en opgementen met signaalsterktes. Deze waren in orde. Het probleem met internet en telefoon (20miljoen correctables bij 7 miljoen correctables) is hiermee opgelost met de Cisco die ik nu heb.

Alleen de TV stoort nog steeds, zelfs voordat de monteur kwam in de meterkast getest op AOP met 2 kabels. Ook bij buren getest, daar minder problemen. Op AOP wel problemen. Deze zijn allemaal vervangen en modem is goed, maar TV stoort nog steeds af en toe.

Het vreemde is dus met de Humax dat het ene keer prima is en de andere keer allemaal BER fouten dat het niet aan te zien is. Heb vandaag een bestelling geplaatst bij Ziggo voor een nieuwe interactieve HD ontvanger, maar wordt pas over 2 weken geleverd :( . Ik ben wat rond aan het kijken of het misschien toch aan de binnenhuisbekabeling ligt, ookal heeft de monteur het zonder problemen opgemeten. Humax stoort af en toe in de meterkast ook, dus verdenk ontvanger (of toch Ziggo) ook wel maar wil eigenlijk het liefst alles zo goed mogelijk hebben.

Hier foto's van de wandcontactdoos waar ik over twijfel:
Afbeeldingslocatie: http://s8.postimage.org/jusw7n1md/SNV81339.jpg
Afbeeldingslocatie: http://s12.postimage.org/neoe8sjnh/SNV81340.jpg

Klopt dit of moet hier iets aan veranderd worden? Zie namelijk dat de Coax uit meerdere delen bestaat, de kern is erg lang vind ik en het koperen geheel gaat zelfs tot de top van de issolator aan toe. Ook de koperen draad eromheen gewikkeld twijfel ik om. Het is 10 jaar terug met de bouw van dit huis aangelegd en is nooit open geweest.

Kan het zo door of moet hier toch iets aan veranderd worden en zo ja, wat?

Bedankt.

  • frickY
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 04-02 14:45
Hier hoort een klem over die de buitenmantel aard aan de behuizing.
Een onvoldoende aardig geeft inderdaad storingen zoals ruis.

Aan de afdruk in de kabel te zien heeft die er wel opgezeten. Of heb je die er voor de foto afgehaald?
Het koperdraad om de mantel is normaal. Dit is een duurder type kabel.

De kern is inderdaad wel erg lang. Liever hou je die zoveel mogelijk afgeschermd.

[ Voor 86% gewijzigd door frickY op 23-02-2013 16:25 ]


  • FrankJ91
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 02-02 01:08
Hmm... Heb net juist de kabel wat anders gemaakt, vooral omdat ik boven op de slaapkamer ook de contactdoos heb opgengeschroefd en daar was hij heel anders afgestript (de plastic witte kernmantel was zichtbaar en stuk eronder begon pas het koperen gedeelte). Zo heb ik het nu ook beneden gedaan, dus een stukje extra van de buitenkabel af en de koperen buitenkabel boven de plastic kernmantel ook voor een gedeelte afgesneden. Het zit nu meer zo uit:
http://www.zelfaansluiten...oax-kabel-aansluiten.html

Alleen de koperen omwikkelingen en de koperen buitenmantel zijn wat korter en dichterbij de buitenmantel. Maw Buitenmantel --> 0,5cm buitenste kopermantel en omwikkelingen even lang, 0,7cm binnenisolatie en van de kern heb ik een stukje afgeknipt, is nu wat korter.

http://www.gamma.com/asso...-verbindingskabel/787785/
Hier staat het ook zo uitgelegd, alleen is bij mij dus de buitenste kopermantel wat korter.

Wat voor invloed heeft dat dan, ik merk eigenlijk geen verschil nu ik het weer aangesloten heb? Is die buitenkoperdraad dan voor aarding ofzo en moet het contact maken met het metalen frame? Of maakt het niks uit eigenlijk en zal je het bijwijze van gewoon volledig af kunnen strippen? Officieel moet het dus anders hoe ik het net gedaan heb dan hoe het was?

Plastic klem zat er idd op, die is helemaal dicht dus zonder klem zie je niks.

[ Voor 10% gewijzigd door FrankJ91 op 23-02-2013 19:28 ]