Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wijnands
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 15-09 10:08
Afgelopen jaar ben ik mijn aquariumhobby een stuk serieuzer gaan nemen. In oktober heb ik een heel nieuw aquarium gekocht. Een logische stap is dan om twee hobbies te combineren.

Tot nu toe post ik eigenlijk alleen op aquarium fora waar ik aardige feedback krijg. Echter, dat is volgens mij niet het meest objectieve publiek. Ik hoor graag 's wat andere meningen. Volgens mij zit ik qua techniek zo slecht nog niet maar daar is opbouwende kritiek uiteraard ook welkom

Voor de context, de meeste dieren zijn hooguit 3-4cm lang. Licht komt van TL buizen, flitsen is vrijwel nooit een optie omdat m'n visjes dan in de stress schieten. Lens is meestal m'n 100mm tokina. Sommige foto's zijn helaas gewatermerkt omdat diefstal heel veel voorkomt.

#1: Overzicht:

Afbeeldingslocatie: http://farm9.staticflickr.com/8238/8457919239_456e991ab6_z.jpg
DSC_7526 by j_wijnands, on Flickr

#2: Goudtetra

Afbeeldingslocatie: http://farm9.staticflickr.com/8107/8483379386_a642ddf57c_z.jpg
gold tetra by j_wijnands, on Flickr

#3: Bijlzalm:

Afbeeldingslocatie: http://farm9.staticflickr.com/8353/8436405018_56c3b572a2_z.jpg
Looking at me by j_wijnands, on Flickr

#4: Corydoras Pygmaeus
Afbeeldingslocatie: http://farm9.staticflickr.com/8047/8367676459_9829460526_z.jpg
Corydoras Pygmaeus by j_wijnands, on Flickr

#5: Broccoli:
Afbeeldingslocatie: http://farm9.staticflickr.com/8356/8339638548_82169f11ff_z.jpg
DSC_6816 by j_wijnands, on Flickr

#6: Mooi rood is lastig
Afbeeldingslocatie: http://farm9.staticflickr.com/8510/8483381638_559ffea261_z.jpg
Trigonostigma espei by j_wijnands, on Flickr

#7: oog in oog
Afbeeldingslocatie: http://farm9.staticflickr.com/8532/8468210775_fdbe64f040_z.jpg
looking pretty by j_wijnands, on Flickr

+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sHELL
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 24-08 14:02

sHELL

VR "connoisseur"

Ah jah, ik weet uit eigen ervaring dat zonder flits in een aquarium het heel lastig schieten is.

BVB met veel pijn en moeite deze kwal er op gekregen met een 28mm
Afbeeldingslocatie: https://lh4.googleusercontent.com/-kkWmqJKzoJU/TSy6SGRFOZI/AAAAAAAAIKw/FSV2TuyR928/s400/IMG_5983.JPG

#3 en #6 zijn wel mooi gedaan, maar volgens mij komt een bijlvisje beter tot z'n recht als je em van de zijkant schiet. Tenzij je een helemooie closeup kunt maken van voren. (daarmee bedoel ik dus dat het bijlvisje op de achtergrond storend is naar mijn smaak)

Wat ik mij trouwens af vraag is waarom jij je zorgen maakt dat je foto's "gestolen" worden. Heb je daar wat voorbeelden van? Of zijn ze in de aquarium wereld niet zo lief tegen elkaar?

[ Voor 5% gewijzigd door sHELL op 20-02-2013 03:16 ]

het is niet mijn boedoeling om die oude koeien weer uit de sloot te halen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Polariteit
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 20:18

Polariteit

Fietsende fotografeur

Leuke serie en een mooi aquarium :)

Ik begin er niet meer aan om foto's te maken van mijn aquaria, heb het geduld er niet voor. Ik vind het serieus makkelijker om een stel wilde vogels op de foto te zetten dan een stel vissen in een aquarium van hooguit 1 a 2 meter breed :P

Ik vind je vissenportretten prima foto's, mooi qua belichting, kleur en scherpte. Vooral 2, 4 en 7 springen eruit wat mij betreft.

Nummer 3 vind ik wat minder. Het frontale aanzicht is wel ok, maar die onscherpe bijlzalm op de achtergrond vind ik wat minder geslaagd; omdat hij deels achter de scherpe vis zit.

Nummer 5 vind ik op de een of andere manier wat onrustig ogen.

Het overzicht van je aquarium vind ik verder een beetje uit de toon vallen; omdat de rest 'portretten' zijn. Qua compo vind ik hem ook wat minder prettig kijken. Het is voor mij echt een overzichtsfoto van je bak.

@Shell: onder welke steen leef jij, het 'jatten' van foto's op internet is redelijk algemeen helaas :(

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wijnands
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 15-09 10:08
Dank! #1 was ook voornamelijk om wat context te geven, dat is puur registratiewerk, meer niet.

Jatten is helaas gemeengoed. Ga maar 's op marktplaats kijken, 95% van de advertentie foto's in de vis afdeling is gehad. Ik weet ook een winkel die z'n foto's hier vandaan "leent" en zelfs niet eens het logo eraf poetst. http://www.aqualog.de/product/english/reference-books/

+++Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++