Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.

[Tweakblogs] weging populaire posts

Pagina: 1
Acties:

  • mux
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 15-11 20:40

mux

99% efficient!

Topicstarter
Ik weet eigenlijk niet precies hoe dit opgelost zou moeten worden, maar de laatste tijd heb ik de 'luxe' dat mijn blogposts populair zijn, en ook heel erg langdurig veel views opleveren. Mooi voor mij, maar dit zorgt er helaas wel voor dat een hoop andere auteurs en bloggers worden 'weggedrukt' door mijn populaire posts. En het komt niet doordat ik nou zo geweldig schrijf, maar doordat de weging van populaire posts en daardoor de vindbaarheid van tweakblogs onhandig is aangepakt.

Voorbeeld:

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/M9Ad4TTxUOF1nKdvguBxTWgM/full.png

Dé drie belangrijkste plekken waar mensen Tweakblogs vinden zijn:
1. Het kopje 'Uit de community' op de frontpage
2. de Tracker op de frontpage
3. Populaire posts op Tweakblogs.net

Van deze opties zijn nummer 1 en 3 gewogen op basis van populariteit, en dit heeft een ontzettend zelfversterkend effect. Ik heb gemerkt dat zodra je in UdC of populaire posts staat, het heel moeilijk is om eruit geschopt te worden. Je krijgt automatisch minstens 2x zoveel views, ongeacht je blog. Zo heeft mijn laatste blog bijvoorbeeld ruim 7000 views gekregen waar alle andere blogs van rond hetzelfde moment blijven steken bij sub-2500 view counts. Niet omdat ze minder interessant of kwalitatief goed zijn, maar omdat ze in die lijstjes komen te staan. Andere bloggers hebben hetzelfde effect gezien met zeer wisselende kwaliteit, onderwerpen, etc.

Ondertussen zijn andere blogs, zeker als er een paar op een dag uitkomen, vaak heel snel uit het vizier geraakt. Immers, ze kunnen bijna alleen maar gevonden worden via de tracker en daar vallen ze binnen no-time uit. Weg uit de tracker = bijna geen views meer.

Ik denk dat het goed is voor jullie blogplatform als meer posts beter gevonden en beter gelezen worden. Daarvoor is het nodig om behalve de meest populaire posts (die al genoeg views krijgen), ook minder populaire posts op meer dan één plek te adverteren. Ik denk dat een goede manier hiervoor is:

- Niet meer dan 1 of 2 posts per blogger in de lijstjes van populaire posts/uit de community
- Andere weging toepassen op 'uit de community'-genoteerde tweakblogs zodat ook wat minder populaire posts wat exposure krijgen
- Wellicht een rating-systeem zodat goed gewaardeerde posts meer exposure krijgen (hier bestaat al een mooi script voor).

Andere suggesties of inzichten zijn ook welkom :)

  • Gtoniser
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 16-11 14:11
Wat ik hier nog aan toe wil voegen, de tracker werkt ook niet bepaald geweldig. De tracker geeft standaard de laatste 3 blogitems weer. Nu was het gisteren toevallig een dag waarop iedereen wilde gaan bloggen ofzo, met zo'n 11 nieuwe blog items.
Wat is het gevolg? Mensen vinden dat hun blog meer exposure moet krijgen en gaan daarom de publicatiedatum aanpassen zodat ze weer in de tracker komen.

Het zou beter zijn dat zodra je een blog voor de eerste keer publiek maakt, dat de publiceerdatum vast staat (ofwel op het moment van plaatsen of op het moment dat het embargo verloopt als je dat instelt). Of dat het in ieder geval niet mogelijk is om je blog op deze manier in de tracker te bumpen.
Ik zal geen namen noemen maar de afgelopen 2 dagen heeft 1 blogpost constant in de 3 posts van de tracker gestaan.