• Vhough
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 05-07 11:31
Hallo,

In de zomerperiode ga ik in Schotland de West Highland Way lopen. Deze 151km lange wandelroute begint in Glasgow en heeft als eindpunt Fort William. De prachtige Schotse natuur wil ik tijdens deze tocht natuurlijk kunnen vastleggen, het liefst met mijn spiegelreflex. Echter weet ik niet hoe ik deze mee meot krijgen in de backpack. Ik ben erg bang dat hij beschadigd tussen het kookgerei. Hebben jullie misschien tips af advies? Of is er iemand die hier ervaring mee heeft? Ik ben erg benieuwd naar jullie reacties. Alvast bedankt.

Grtz,
Vhough

  • Universal Creations
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 11-07 12:59
Dat is wel erg weinig info voor ons. Graag dus meer info over welke dslr, welke lenzen, welke tas je nu hebt en wat je eventueel nog wilt veranderen.

Sony A7R III | Sigma MC-11 | Sigma 50mm f/1.4 Art | Sigma 135mm f/1.8 Art
Zeiss 21mm f/2.8 | Minolta Rokkor 58mm f/1.2 | Godox V860II


Anoniem: 176826

Ik neem aan dat je een beperkte set materialen mee wilt nemen. Ik zou zelf kiezen voor een kleine body en een kleine lens, waarschijnlijk een kitlens of een net iets daarboven gepositioneerde consumer lens. Voor een dergelijke combinatie zou ik kiezen voor een snuittas. Die kan dan vervolgens in je backpack, of aan de riem van je backpack.

Voor meer specifiek advies zou je even in het tassen topic kunnen kijken.

  • PageFault
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 08-07 11:47
Welke DSLR heb je? Ik heb er in m'n hele leven 3 verschillende mee genomen naar Duitsland, Noorwegen, Polen, Ijsland en Canada. Tot nu toe altijd zonder problemen en schade. Cameras die ik had waren de Nikon D70, D200 en nu de D700.

Ik heb een kleine cameratas (snuittas) waar alleen de body met 1 lens in past. Andere lenzen werden danwel met zo'n hoesje geleverd danwel doe ik in een dubbelgeslagen sok om een vergelijkbaar resultaat te krijgen.

Om ze droog te houden, verpak ik ze altijd van die waterdichte Sea-To-Summit hoesjes. Goed het lucht eruit persen voor je ze sluit.

Meestal nam ik prime lenzen mee (met name de 20mm en 50mm) om gewicht te sparen. Nadeel dat wild dan uitdagend is.

In Canada had ik de 10-20mm f/3.5 en de 24-85mm f/2.8-4 mee. Beviel prima (mijn toenmalige vriendin had wel een 70-300 mee voor haar camera, anders had ik dat bereik zeker gemist voor het wild).

Als ik nu weer een heftige trekking zou doen, zou ik serieus overwegen om bijv. een Olympus EPL-5 met o.a. de Panasonic 100-300mm meenemen. Bespaart veel gewicht en ruimte. Wordt er echter niet goedkoper van ;)

Paar kleine tips:

* Stouw je camera redelijk bovenin, makkelijk te bereiken en niet onderop alle andere zooi
* Doe voorzichtig met je rugzak, gooi er niet mee en als je hem rechtop neerzet: zorg dat hij niet omvalt, omdat de camera bovenin zit, krijgt hij de grootste klap. Ga verder ook niet op je rugzak zitten, of pak in bijv. het onderste deel je slaapzak en gebruik alleen dat deel als stoel. Meestal zit bij mij echter in dat deel een slaapzak, matje, brander etc.
* Neem altijd een compact camera mee voor in je jaszak/broekzak zodat je niet alle momenten mist en niet voor elk wissewasje je rugzak af moet doen. In Canada heb ik 90% van de fotos met een Ixus 210 gemaakt (24mm groothoek...).

Hopelijk heb je hier iets aan en hopelijk zien we na de vakantie je fotos hier op het forum!

  • Yahrr
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 30-08-2020
Ik heb op mijn wandelvakanties de camera nooit in de rugzak gedaan. Is extra gewicht op je schouders en een camera moet binnen handbereik zijn. Dus die had ik met een heuptasje/snuittas op mijn heup hangen. Eerst de cameratas omdoen en dan pas de rugzak. Zonodig maak je nog een extra lenstasje aan die heupriem voor een extra lens.

Pentax K20D K3II 16-50 50-135 / Sigma 10-20mm / Kiron 105 macro / 360FGZ / Statieven: Manfrotto BeFree en 055PRO / Crumpler Quick Escape Sling / Picasa


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sodela
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 17:44
Met name vanwege dit soort vakanties overgestapt op mirrorless en heb sindsdien mijn SLR eigenlijk niet meer aangeraakt. Je sleept in de praktijk immers dingen mee die je of niet nodig hebt of waar je toch het verkeerde hebt meegenomen en de prijs in ballast is erg hoog.
Het verschil in formaat en gewicht was me te groot en in beeldkwaliteit te klein. Zolang je geen hele speciale dierenopnames of iets dergelijks wilt/ moet maken is dat geen probleem.
In de praktijk zou iets van een RX-100 waarschijnlijk net zo goed werken, ook bij minder licht... Bij de laatste huttentocht was dat een goed alternatief met erg goede beeldkwaliteit.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Damfransje
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22-10-2020
Volgens mij heb ik hem al eens eerder hier geplaatst maar ik heb mijn camera altijd aan de zijkant van de rugzak aan de heupband bevestigd. Vind ik heerlijk: snel bij de hand, zit niet in de weg en telt qua gewicht voor mijn gevoel minder mee dan wanneer hij in je rugzak zit. Met een carabiner houd ik hem op zijn plek en zit de tas vast aan de band die aan de zijkant van de heupband loopt. Voor een indruk hoe ik hem bevestigd heb (let niet op de wandelstok die veel te kort is, hield hem even vast voor mijn vrouw):

Afbeeldingslocatie: http://tweemetervijf.nl/GOT/Noorwegen%202007%20(306)-1.jpg

Download het gratis e-book reisfotografie via: www.tweemetervijf.nl /


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rackoen
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 01-06-2022
Tijdens een wereldreis heb ik mn SLR icm een 17-70 lens in een snuittas (Lowepro toploader Pro 65 AW) vaak tijdens trekkingen vooraan, bij de buckle gehad. schouderriem als backup over je schouder of aan de zijkant vastmaken. dan ben je qua gewicht het beste in balans en kan je er altijd snel bij zonder je rugzak af te doen. Ik had een 2e lens in een puch bij me, meestal bovenin de rugzak maar als ik wist dat ik m wilde gebruiken hing ik die pouch aan de zijkant van de rugzak.
Klinkt als een mooie tocht!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vhough
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 05-07 11:31
Wow, iedereen bedankt voor de reacties! Ik had even geen beschikking over internet, niet verwacht dat ik zoveel reacties zou krijgen. Leuk!!

Op het moment een Canon EOS 60D, EF 70-200mm f/2.8L IS II USM en een EF 24-70mm f/4L IS USM.
Als fototas heb ik een Lowepro Compurover AW, het camera gedeelte kan ik daar uit halen en in mn backpack(Fjallraven Kajka 85) stoppen. Het probleem is dan dat eigenlijk alles los in de tas zit. Ik heb toevallig vandaag nog even getraind, en had de zak aardappelen die ik erin had gestopt onderin liggen. Als dat met een lens gebeurd ben ik wat minder blij. Kon wel vanavond stampot eten :P. Wellicht is het ook een kwestie van alles goed vast zetten, maar ik vindt het idee van een snuittas eigenlijk wel een goede oplossing.

@PageFault: bedankt voor je tips! Je hebt volgens mij al erg veel ervaring met dit soort tochten. Grappig om te lezen dat je een groot gedeelte met je compact hebt geschoten.

@DamFransje : Waar is die foto genomen? Mooie natuur daar. Neem je toevallig ook meerdere lensen mee?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Yahrr
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 30-08-2020
O, da's niet echt een lichtgewicht combinatie, en aan de groothoekzijde zit je aan 38mm kleinbeeld gelijkwaardig. Dat zou mijn keus niet zijn. En zo'n setje hang je niet aan je heupriem. Weet je zeker dat je dit mee wilt nemen op een dergelijke tocht?

[ Voor 9% gewijzigd door Yahrr op 17-02-2013 19:19 ]

Pentax K20D K3II 16-50 50-135 / Sigma 10-20mm / Kiron 105 macro / 360FGZ / Statieven: Manfrotto BeFree en 055PRO / Crumpler Quick Escape Sling / Picasa


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Damfransje
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22-10-2020
Die foto is genomen in Noorwegen, op de grens van de natuurgebieden Rondane en Dovrjefjell. Prachtig gebied daar!

Ik zou als ik jou was geen 70-200 2.8 mee gaan slepen. Fantastische lens maar in de bergen doe er (bijna) niets mee. Alleen in de Alpen heb ik hem gemist toen we een aantal keer steenbokken tegenkwamen. Voor de rest echt nooit gemist...Ondanks dat de WHW niet echt een zware tocht is zou ik die lens niet mee willen slepen. Toen ik nog met kleinbeeld fotografeerde had ik standaard de 17-55 erop zitten met een groothoek in de rugzak maar die kwam er in de praktijk eigenlijk nooit uit. Ik maak dan liever panorama's met de standaard lens.

Download het gratis e-book reisfotografie via: www.tweemetervijf.nl /


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vhough
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 05-07 11:31
Hmm, wellicht is het inderdaad niet zo'n goed idee om de 70-200 2.8 mee te nemen, wordt inderdaad wat zwaar. Het klopt inderdaad dat ik op 38mm kleinbeeld zit, ik zit er nog aan te denken om een 5d MKIII aan te schaffen, maar dat gaat voor de reis waarschijnlijk niet gebeuren. Voor de rest heb ik weinig keus. Dit zijn de enige lenzen die ik heb, of het wordt een compact camera. Ik denk dan dat ik alleen de 24-70 mee neem in een snuittas of iets dergelijks. Ik had er eigenlijk nog niet eens aan gedacht om die thuis te laten liggen, het scheelt wel weer wat gewicht en ruimte. Goeie tip! :)

@Damfransje: Je hebt een mooie website trouwens! Fantastische foto's!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ToFast
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 25-01 12:49
Vhough schreef op zondag 17 februari 2013 @ 23:18:
Hmm, wellicht is het inderdaad niet zo'n goed idee om de 70-200 2.8 mee te nemen, wordt inderdaad wat zwaar. Het klopt inderdaad dat ik op 38mm kleinbeeld zit, ik zit er nog aan te denken om een 5d MKIII aan te schaffen, maar dat gaat voor de reis waarschijnlijk niet gebeuren. Voor de rest heb ik weinig keus. Dit zijn de enige lenzen die ik heb, of het wordt een compact camera. Ik denk dan dat ik alleen de 24-70 mee neem in een snuittas of iets dergelijks. Ik had er eigenlijk nog niet eens aan gedacht om die thuis te laten liggen, het scheelt wel weer wat gewicht en ruimte. Goeie tip! :)

@Damfransje: Je hebt een mooie website trouwens! Fantastische foto's!
Afhankelijk van hoe belangrijk je de fotos vind, zou ik geen compact gebruiken. Ze leveren mooie scherpe fotos, maar je mist dat extra wat de foto ook daadwerkelijk mooi maakt: scherptediepte/contrast/etc. Dan zou ik eerder een Sony nex (f3/5n) met kitlens (16-50mm is wel duurder, maar wel bijna de helft lichter en kleiner weer dan de 18-55) meenemen ?+-380 euro +/- 400gram compleet?. Een m4/3 Nikon of iets dergelijks kan ook natuurlijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 176826

Yahrr schreef op zondag 17 februari 2013 @ 19:11:en aan de groothoekzijde zit je aan 38mm kleinbeeld gelijkwaardig.
Of die 38 mm equivalent een probleem is, hangt heel erg af van wie er de fotocamera bedient. Mijn favoriete lens voor de D300 is de 24-70, direct gevolgd door mijn 24-120 VR. Nu scheelt dat natuurlijk heel erg veel met Canon, omdat Nikon een cropfactor van 1,5 kent in plaats van 1,6 en ik heb dan ook een 36 mm kleinbeeld equivalent. Die twee milimeter scheelt natuurlijk ontzettend.... :*) :*) :*)

Ik snap de waarschuwing wel, maar als je mij zou vragen wat ik mee zou nemen op een trekking tocht door de alpen, (een omgeving die ik ook ken) dan zou ik inderdaad een crop camera met 24-120 lens meenemen. Ik weet overigens ook dat dat niet de eerste keus van veel andere mensen zou zijn.
Die 24-120 zou bij mij dan in de snuittas gaan voor "dagelijks gebruik". Daarnaast zou ik waarschijnlijk nog 1 of 2 prime's meenemen, die diep in de tas mogen zitten, voor specialistisch gebruik. Denk aan avonden etc.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Damfransje
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22-10-2020
Vhough schreef op zondag 17 februari 2013 @ 23:18:
@Damfransje: Je hebt een mooie website trouwens! Fantastische foto's!
Bedankt voor je compliment!

Ik zou je gewoon je 24-70 meenemen. Hoef je ook niet de verleiding te weerstaan om je rugzak af te zetten en weer een andere lens uit je rugzak te gaan vissen... Een klein ministatiefje zou ik wel aanraden voor de incidentele zelfportretjes en 's avonds zodat je met langere sluitertijden kunt fotograferen.

EDIT: en misschien een grijs-verloop filter... Als ik naar jouw foto's op Flickr kijk zie ik meestal schitterende luchten maar veel te donkere landschappen. Dat is zonde...

[ Voor 14% gewijzigd door Damfransje op 18-02-2013 10:10 ]

Download het gratis e-book reisfotografie via: www.tweemetervijf.nl /


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vhough
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 05-07 11:31
ToFast schreef op maandag 18 februari 2013 @ 01:30:
[...]


Ze leveren mooie scherpe fotos, maar je mist dat extra wat de foto ook daadwerkelijk mooi maakt: scherptediepte/contrast/etc.
Ja daar zit ik ook mee inderdaad, dat is juist een van de redenen dat ik een dSLR heb gekocht. Ik denk dat ik toch blijf bij alleen de 24-70 en de camera zelf.

Ik heb inderdaad zitten twijfelen over een grijsfilter, ik kwam uit op deze: http://www.heliopan-filters.nl/heliopan-vario-nd-77-mm.html.

Damfransje, mag ik vragen hoeveel gewicht je ongeveer in die tas had zitten?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Damfransje
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22-10-2020
Eehhh dat is geen grijsVERLOOPfilter maar een gewoon grijsfilter, bedoeld om met langere sluitertijden te werken. Wat ik bedoel is een filter waarbij de lucht donkerder gemaakt wordt en de ondergrond lichter. Zie deze link.

De tocht waarop die foto gemaakt is was een 3-weekse tocht door drie aaneengesloten natuurgebieden waarbij tussentijdse bevoorrading niet mogelijk was. Daarom denk ik dat mijn rugzak ruim 25 kilo woog, die van mijn vrouw 20.

Download het gratis e-book reisfotografie via: www.tweemetervijf.nl /


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vhough
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 05-07 11:31
Oke, ik las over het woordje verloop heen. Ik denk dat dat ik een systeem van Cokin of Lee aan ga schaffen, want ik ben het inderdaad met je eens dat het landschap nogal donker is.

Ik schat dat ik voor de WHW iets van 15 kg meeneem. De tocht is wat korter en we hebben de mogelijkheid voor tussentijdse bevoorrading :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • djunicron
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 11-07 01:53

djunicron

*click-swoosh-thud*

Mwah, een 24-70 is misschien niet de droomlens voor deze situatie, maar zeer zeker ruim voldoende.
De 70-200 2.8 is inderdaad wel wat zwaar voor deze situatie. Zou je nou gaan surivallen in de Ardennen dan zou ik em wel aanraden voor volgens / wild etc, maar voor hoog in de bergen is het gewicht toch veel minder leuk en is de kans dat je hem nodig hebt ook weer wat kleiner.

Bij mooie uitzichtspunten die ik mogelijk ooit nog eens >A0 wil hebben, pak ik vaak de 100mm er toch nog even bij. (Ook een 60D) Dan krijg je namelijk toch vaak wel erg mooie, scherpe plat ogende panorama's.
Helaas heb ik met CS5.5 (en ouder: CS4 / CS5) keer op keer gehad dat een aantal plaatjes nét niet helemaal paste, en ik zelf wat moest editien om het passend te maken. (content aware fill ftw)

~40mm is prima daar kan je prachtig 9 foto pano's van maken van de mooiste punten. Monopod aan te raden, als is het alleen maar om mee te lopen. Gorilla pod DSLR Zoom kan ook leuk uitpakken voor zelfportretjes, zeker icm de 60D waarop dat in live view toch een stuk makkelijker gaat. Alleen even live view uitzetten voor het afdrukken, dat geeft betere AF resultaten indien nodig.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Cyclonist
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 23:27
Wat is het precies in die dslr waarvoor je hem 151km gaat meeslepen op je rug? Ik zou op zo'n tocht willen genieten van eenvoud, makkelijk bij de hand, genieten van de vakantie en iets minder aan gear denken. Het is goed om eens na te denken wat je daar zelf belangrijk in vindt: dat maakt de keuze een stuk makkelijker.

Een Canon G1X of Sony RX100 zijn ideale high-end compacts die ook daarvoor geschikt zijn, maar die vergen wel enige investering. Een goedkopere compact kan natuurlijk ook, maar dan lever je wel in op beeldkwaliteit.

[ Voor 12% gewijzigd door Cyclonist op 19-02-2013 21:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maartend
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23:07
Ik ken die route behoorlijk goed (vertrekt trouwens vanuit Milngavie). Vlak bij het vertrekpunt zit een gast die je spullen naar je volgende slaapplaats brengt. Mogelijk is dit een mogelijkheid? Dan hoef je enkel je daypack en je camera mee te sjouwen. Anders kun je het soms behoorlijk zwaar krijgen met je spullen allemaal te dragen.

Oja, stop bij de Drovers Inn, zet je tet aan de overkant en blijf daar een avond hangen. Ik zou bijna zeggen doe, ze de groeten, maar dat zal niet werken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • E-Hoog
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 00:01
maartend schreef op dinsdag 19 februari 2013 @ 21:39:
Ik ken die route behoorlijk goed (vertrekt trouwens vanuit Milngavie). Vlak bij het vertrekpunt zit een gast die je spullen naar je volgende slaapplaats brengt. Mogelijk is dit een mogelijkheid? Dan hoef je enkel je daypack en je camera mee te sjouwen. Anders kun je het soms behoorlijk zwaar krijgen met je spullen allemaal te dragen.
Dat wilde ik net zeggen na het lezen van dit topic idd. De kosten voor deze service zijn iets van 30-35 pond oid, dus daar hoef je het niet voor te laten. Je hebt in Milngavie zo'n kampeerachtig winkeltje waar je bijna niet omheen kunt. Daar kun je er naar vragen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maartend
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23:07
E-Hoog schreef op woensdag 20 februari 2013 @ 17:16:
[...]


Dat wilde ik net zeggen na het lezen van dit topic idd. De kosten voor deze service zijn iets van 30-35 pond oid, dus daar hoef je het niet voor te laten. Je hebt in Milngavie zo'n kampeerachtig winkeltje waar je bijna niet omheen kunt. Daar kun je er naar vragen.
45 pond en hier link.
http://www.travel-lite-uk.com/

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • E-Hoog
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 00:01
Dat is hem idd :). Wel wat duurder geworden zo te zien, maar nog steeds een goede deal als je het mij vraagt.

Je schrijft ook per dag je bestemming op zo'n kaart, dus je hoeft ook niet meteen van tevoren je hele route te plannen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maartend
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 23:07
Dus TS, doe hier je voordeel mee. En blijf in de bothy langs loch lomond slapen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vhough
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 05-07 11:31
maartend schreef op woensdag 20 februari 2013 @ 19:33:
Dus TS, doe hier je voordeel mee. En blijf in de bothy langs loch lomond slapen
Start in Milngavie inderdaad. Maar ligt vlak bij Glasgow.
Ik zal proberen ze de groeten te doen ;)

De eigenlijke reden is dat ik alleen maar een dSLR heb. Ik wil niet ook eens gaan investeren in een goede compact, want net wat je zegt, dat is een behoorlijke investering.

Ik wil in ieder geval iedereen bedanken voor de input! Ik ga even contempleren over wat ik nu ga doen en neem jullie tips daarbij mee. Ik laat nog wel even weten wat het uitendelijk geworden is.

Bedankt!!
Pagina: 1