Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Doorverwijzen naar sectie zonder redirect

Pagina: 1
Acties:

  • mauricedb
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 23:03
Ik zit al een tijdje met het volgende "probleem" (heb er niet uren naar lopen zoeken, maar ik kan er geen oplossing voor verzinnen/ontdekken):

Ik heb een formulier waar een veld gecontroleerd wordt naar de waarde, indien deze waarde niet klopt dan komt er een mooie rode rand om het vakje te staan, om aan te duiden dat de opgegeven waarde niet correct is en dat deze verbeterd moet worden.

Nu is het zo dat het formulier onderaan de pagina staat en als PHP het formulier gecontroleerd heeft, dan krijg je de pagina te zien met de opgegeven waarden en het zonet genoemde rode randje te zien. Maar nu is niet direct duidelijk of het formulier wel of niet de controle is door gekomen, omdat het formulier onderaan de pagina staat waar je voor moet scrollen. Nu wil ik dus dat de gebruiker automatisch naar het formulier gedeelte gebracht wordt (m.b.v. #reactie of iets dergelijks) maar nu heb ik geen idee hoe dit mooi te doen.

Ik kan voordat de gebruiker op submit drukt #reactie achter de url plakken waardoor je na de controle automatisch bij het formulier terecht komt, maar dit werkt niet goed/mooi. Iemand die een mooie oplossing weet?

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Misschien simpel gedacht, maar als je nu op het (eerste) veld dat niet klopt de focus zet, dan zou hij er automatisch naar toe moeten scrollen als er gescrolled moet worden. Zeker als je formulier wat langer is dan sta je gelijk in het juiste veld.

  • jarrin
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 30-10 05:10
In je formulier zet je je target="pagina.php#reactie".
Daarnaast geef je je formulier een id="reactie".

Et voila, hij zal na de submit naar beneden springen ;)

Meer informatie hierover: http://www.w3schools.com/html/html_links.asp

[ Voor 20% gewijzigd door jarrin op 03-02-2013 23:41 ]


  • mauricedb
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 23:03
Cool, daar had ik nog niet aan gedacht TER_DAN. Simpel en 't werkt goed, thanks :)

Heb wat jij zei jarrin ook geprobeerd, maar dat werkt (bij mij) niet helemaal lekker. Sowieso opent hij een nieuwe pagina en hij pakt de #reactie om de één of andere reden niet. Alsnog bedankt voor het reageren!