Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Geurt-kun
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 31-03 11:55

Geurt-kun

8 Simax SM660-250, SMA 1600TL

Topicstarter
Toen het isolatiebedrijf bij mij het plafond van de kruipruimte en de spouwmuren van de buitengevel kwam isoleren begreep ik uit zijn verhaal dat het isoleren van de binnenspouw maar een domme actie zou zijn.
Je deelt die warmte namelijk met je buren, maar aangezien zij de hele dag thuis zijn en ik pas 's avonds weer thuis kom, zou ik er het grote voordeel van hebben.
Tot ik vandaag even ging kijken hoe mijn sneeuwvrije zonnepanelen er bij liggen.
Best wel schrikken hoeveel sneeuw er rond de spouw al gesmolten is.
En nou zal de rookgaswarmte er ook wel toe bijdragen, maar de buren achter hebben geen rookgasafvoer op dat stuk dak. En toch is er al een behoorlijk deel weg gesmolten.

Ook wordt wel beweerd dat isoleren geen zin heeft, want warmte gaat ook via de steen naar boven.
Dat geloof ik wel...
Mijn buren rechts hebben een geïsoleerde spouwmuur. (buitenmuur) Daar is duidelijk te zien dat verlies door de steen helemaal niet opvalt.

Wat zou nou de reden zijn om het niet te doen?

Zie rechts de buren met hun geïsoleerde spouw.
Afbeeldingslocatie: http://i1291.photobucket.com/albums/b558/Geurt-kun/Snow%20roof/2013-01-16-2401eigendakspouwisolatie_zps19332846.jpg

Zie links het huis zonder rookgasafvoer op dak aan de linkerzijde en toch een behoorlijke spouwlek.
Afbeeldingslocatie: http://i1291.photobucket.com/albums/b558/Geurt-kun/Snow%20roof/2013-01-16-2399Achterburen_zps83b1f17c.jpg

2k op west bij Pv Output


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Terpen Tijn
  • Registratie: Mei 2012
  • Laatst online: 18:03
Als 1) jouw huis inderdaad vaker van de warmte van de buren profiteert dan omgekeerd, en 2) je eigen warmteverlies via de spouw kleiner is dan dat parasitaire voordeel, dan heeft isoleren geen zin, lijkt me.

In hoeverre dit scenario waarschijnlijk is, geen idee.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freemann
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

Freemann

CO2 Warmtepomp + VentilatieWTW

Dit fenomeen zien wij bij ons huis ook. Echter wil het bij ons zo zijn dat de tussenmuren van (totaal niet geluids/warmte isolerend) kalkzandsteenblokken gemaakt zijn. Hier zit geen spouw tussen en de warmte stijgt in de blokken naar het dak, waar het stuit op een amper geïsoleerd dak. Daarbij komt dan dat 1 buur door de weeks niet stookt, waardoor deze muur afkoelt naar een temp. die lager(<16) ligt als de oppervlakte temp. van ons HR++ glas(~17). De muur met de andere buur is "gewoon" 20,X graad en dat is de temp. die wij en (waarschijnlijk) de buur ook stookt.

Of isoleren een goed idee is... Denk dat dat een keuze is en dat je daar zelf achter moet staan. Of "pikken"/profiteren van de buren of grotendeels voor je eigen warmte opdraaien (en dus niet afhankelijk zijn van de buren).

https://www.taltion.nl, https://www.trekhaakkoffer-huren.nl, https://www.fietsendrager-huren.nl, https://www.fietskar-huren.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • blissard
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 19:47
@ Geurt,

weet je zeker dat je een spouw hebt in de tussenmuur? Dat is helemaal niet zo vanzelfsprekend.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Geurt-kun
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 31-03 11:55

Geurt-kun

8 Simax SM660-250, SMA 1600TL

Topicstarter
Begrijp me niet verkeerd. Groot voordeel is natuurlijk sarcastisch bedoeld.
Ik heb het ook niet over van onder tot boven dicht maken, maar alleen aan de bovenkant, zodat de warmte niet het dak in kan.
Wel bedoel ik dat zoveel warmteverlies toch wel te keren moet zijn.
Echter begrijp ik van Freemann dat de spouw zelf aan de bovenkant dicht maken niet voldoende is.
Er zal dus wel degelijk ook een isolatielaag over de muur gemaakt moeten worden.
Dat is iets meer werk dan "even" de spouw dicht maken aan de bovenkant.

@ Blissard, ja ik heb een spouwmuur van 2 maal halfsteens met daar tussen 10 cm spouw.

2k op west bij Pv Output