Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Actreon
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 26-10-2024
Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/zhLPu.png

-- Inleiding --

De GCW Zero is een open source handheld gaming console en is toegewijd aan retro gaming. Deze handheld is geschikt voor het vloeiend kunnen spelen van klassieke PC games, klassieke consoles en handhelds via emulatie, en homebrew games.

De Zero is ontwikkeld door mensen uit de Dingoo scene en dient zich aan als de spirituele opvolger van de Dingoo A-320, een Chinese handheld console die onverwacht populair werd, onder andere vanwege de lage prijs en de mogelijkheid om er Linux op te draaien.

Waarin de Zero zich onderscheidt van andere consoles is dat er geen Android gebruikt wordt, maar een embedded Linux distributie (OpenDingux). Applicaties draaien dichter op de hardware, waardoor er minder vertraging zit op de besturing, audio en graphics.

-- Kickstarter --

Via de crowd funding site Kickstarter wordt een stap gemaakt naar grootschalige productie en verdere ontwikkeling van onder andere het OS en een app market. De Kickstarter campagne loopt t/m 29 januari 01:30 uur en moest minimaal $130.000 opbrengen. Dit doel is al behaald en de teller staat momenteel over de $223.000.

Daarnaast is de Kickstarter campagne uitgebreid met drie stretch goals, wat betekent dat met de console extra accessoires worden meegeleverd afhankelijk van hoe hoog het bedrag uiteindelijk wordt:

$150.000: alle consoles krijgen een mini USB naar USB OTG adapter meegeleverd
$175.000: alle consoles krijgen een mini HDMI kabel meegeleverd
$200.000: alle consoles krijgen een GCW Carrying Pouch meegeleverd

Een deel van de reeds geproduceerde GCW Zero consoles is al verscheept naar ontwikkelaars en naar die een pre-order hebben geplaatst. Via Kickstarter is de Zero al verkrijgbaar voor $135 plus $20 voor verzending buiten de VS.

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/q8AMFTJ.png


-- Hardware --

Om retro games vloeiend af te kunnen spelen maakt de Zero gebruik van een Ingenic JZ4770 MIPS-cpu met een kloksnelheid van 1.0 GHz. Een dedicated Vivante GC860-gpu is ook aanwezig en biedt OpenGL ES 2.0 ondersteuning.

Voor de spelbesturing zijn naast reguliere fysieke knoppen, waaronder twee schouderknoppen, ook een analoge joystick, een accelerometer en een microfoon aanwezig.

Het 3,5" LCD-scherm met een resolutie van 320x240 pixels is uitermate geschikt voor retro games, die voornamelijk onder of op deze resolutie en een beeldverhouding van 4:3 draaien. Op deze resolutie kan de Zero meer accuraat retro games afspelen.

De accu heeft een capaciteit van 2800 mAh, wat volgens de huidige berichten een accuduur moet opleveren die ergens tussen de 7 en 10 uur ligt, afhankelijk van wat er op de console draait.
Het gewicht van de handheld is 225 gram en de dimensies zijn 143 x 70 x 18 mm.

De GCW Zero kan via Wi-Fi verbinding maken met draadloze netwerken en andere apparaten. Er zit een mini USB 2.0 OTG aansluiting op. USB On-The-Go geeft de Zero de mogelijkheid zich als USB host te gedragen voor onder andere toetsenborden, muizen en game controllers. Met de mini HDMI 1.3 aansluiting kan de Zero op een HDTV worden aangesloten. Aan de USB OTG en HDMI features wordt momenteel nog gewerkt.

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/d0lkc.png

-- Software --

Dankzij het feit dat de Zero volledig op Linux draait, is in principe de volledige (open source) software bibliotheek van Linux beschikbaar. De Zero zal onder andere worden voorzien van ports van PC games, emulators van klassieke consoles en handhelds, homebrew games en diverse applicaties. Zie de video's hieronder voor enkele voorbeelden, maar ook het YouTube kanaal van de lead tester van de GCW Zero, Qbertaddict1.

Alle broncode wordt openbaar gemaakt via de GitHub, zodat geïnteresseerde ontwikkelaars het OS volledig kunnen aanpassen naar hun eigen wensen.
Ook is er een toolchain beschikbaar gemaakt om software voor de Zero te ontwikkelen. Binnenkort kan deze toolkit worden gebruikt in combinatie met QEMU om games en programma's te testen in een MIPS omgeving.

-- Specificaties --

CPUIngenic JZ4770 1 GHz MIPS processor
GPUVivante GC860, met OpenGL ES 2.0 ondersteuning
Scherm3,5" LCD, 320x240 pixels (4:3)
AudioStereo speakers
Mono microfoon
Intern geheugen512 MB DDR2 256 MB DDR2
Interne opslag16 GB 8 GB
Externe opslagMicro SDHC en SDXC
AansluitingenMini USB 2.0 OTG
Mini HDMI 1.3 uitgang
3,5 mm A/V jack (analoge TV en headphone uitgang)
NetwerkWi-Fi 802.11 b/g/n (direct en access point)
Dimensies143 x 70 x 18 mm
Gewicht225 gram
Accu2800 MAh
Overige componentenAccelerometer (g-sensor)
Rumble motor
Garantie1 jaar gelimiteerde garantie

-- Video's --

Promotievideo

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.


Indie games

openMSX emulator

-- Externe bronnen --

[ Voor 30% gewijzigd door Actreon op 28-01-2013 20:53 . Reden: Laatste uren Kickstarter campagne ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vampier
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20-04-2015

Vampier

poke-1,170

De kickstarter page is zojuist geupdate met stretch goals. Op did moment staat de teller op $110K dus het ziet ernaar uit dat het gefund wordt :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Actreon
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 26-10-2024
De TS is van enkele updates voorzien sinds het doel van 130k dollar vandaag is behaald. De eerste stretch goal is niet ver weg en zelfs de tweede lijkt met nog iets meer dan 6 dagen te gaan ook haalbaar. Het zijn nuttige accessoires voor een al mooi product.

In de Kickstarter FAQ van GCW staat dat een voeding met een stekker compatible voor je regio zal worden meegeleverd en dat opladen via USB ook mogelijk is :)

Nog een interessante video:

[YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=C_3qBoNDQZQ]

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dvdgrs
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 26-08 11:52
Heel cool, ik heb hem zojuist ook gebacked. Ben erg benieuwd of ze hun ambitieuze levering van maart gaan redden (ik reken er niet op).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Surkow
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 05-10 18:24

Surkow

$µr|{0w

Eerste stretch goal is behaald. Alle consoles krijgen nu een mini USB naar USB OTG adapter meegeleverd.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

"Peace cannot be kept by force. It can only be achieved by understanding."

Albert Einstein


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Sinned123
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 05-10 14:57
Ik zie tot nu toe weinig redenen om dit apparaat boven de Archos Gamepad te verkiezen.
Qua prijs ongeveer gelijk, maar de archos is veel krachtiger en tevens als tablet te gebruiken.
Ik snap dat hier geen logge OS laag tussen zit, maar alsnog lijkt de archos een betere optie.
http://www.archos.com/pro...x.html?country=us&lang=en

Wellicht zie ik het 1 en ander over het hoofd.

9xLG335N Neon2 + P370 + Phase SE3000


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vinand
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 14-12-2023
De ergonomie van dit apparaat lijkt mij heel questionable als ik al zie hoe dat ding vast word gehouden.

Dell Alienware M15X - Core i7 730QM - GTX460M | Sony Vaio Z21L9E | Blackberry Z10


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dvdgrs
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 26-08 11:52
Ja, ik denk dat die Archos GamePad meer gericht is op mensen die Android games met een controller willen spelen, en de GCW op retro gaming/emulation. In dat geval is een low-res 4:3 scherm een meerwaarde. Ik vind die low-level, geen poespas aanpak van de GCW erg aantrekkelijk :-).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Actreon
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 26-10-2024
Het tweede stretch goal is al bijna bereikt en wordt ook vrijwel zeker bereikt. Elke stretch goal bevat ook de vorige stretch goals, dus bij de mini HDMI kabel wordt ook de USB OTG adapter meegeleverd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Surkow
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 05-10 18:24

Surkow

$µr|{0w

Tweede stretch goal is behaald. Veel mensen begrepen inderdaad niet dat bij elke stretch goal de voorgaande stretch goals inbegrepen zijn.

[ Voor 11% gewijzigd door Surkow op 26-01-2013 01:58 ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

"Peace cannot be kept by force. It can only be achieved by understanding."

Albert Einstein


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • dvdgrs
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 26-08 11:52
Op de valreep, ruim de derde stretchgoal binnen. Dus nu voor 135$ + 20$ (shipping)
- Console
- Mini-HDMI naar HDMI kabel
- Mini USB naar USB-in dongle dingetje
- Pouch

Lijkt me een prima deal. Nog 5u te gaan, voor de snelle beslissers:
http://www.kickstarter.co...en-source-gaming-handheld

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Actreon
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 26-10-2024
De TS is voorzien van enkele updates. Aardig nieuws is dat er gewerkt wordt aan een geëmuleerde MIPS omgeving (m.b.v. QEMU) voor het testen van OpenDingux software.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • robert2098
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 28-05 09:55
De Kickstarter is afgelopen en heeft $238,498 opgebracht waarmee ook de 4de stretch goal (screen protector) behaald is. Totaal gaat het om 1567 consoles plus de 150 special edition consoles die al voor de Kickstarter verkocht zijn. Ik denk dat dit aantal de verwachtingen van de makers (en vriend en vijand) ruim heeft overschreden.

[ Voor 3% gewijzigd door robert2098 op 29-01-2013 20:25 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Vampier
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 20-04-2015

Vampier

poke-1,170

En heeft er al iemand zijn GCW in huis?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • snek_one
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 01-05 15:16
Mijn GCW is inmiddels verzonden! Op de 21ste verstuurd en is toen via Arkansas naar Chicago gegaan. Daar ligt hij nu klaar voor "International Transport". De tracking lijkt wel een paar dagen achter te lopen dus misschien is hij inmiddels al onderweg hier naar toen.

Ben erg benieuwd!! :9

..::[ Bass for Breakfast ]::..


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HeatWave
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 27-05 22:01

HeatWave

Back to my tweakersroots!

Ik heb er ook gisteren 1 weten te bestellen bij dragonbox, hopen dat alles echt zo soepel draait als ze beweren :). Ik heb een Dingoo 320 maar die loopt toch bij heel veel emulatoren keihard vast..

A gentle wave of heat flows over the GOT forum | Specs!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HeatWave
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 27-05 22:01

HeatWave

Back to my tweakersroots!

Nou, hij is binnen (vorige week al :P).

Voorlopig kan ik het een Dingoo on Steroids noemen. Er is al redelijk wat software geport maar heel veel ook nog niet. De emulatoren die er zijn doen het allemaal prima en goed snel. Al is PSX gewoon ook hierop niet of nauwelijks werkbaar.

De "native ports" van Quake en aanverwanten zijn wel indrukwekkend snel. Maar het OS is ook nog lang niet af, veel features zijn nog niet werkend en de "muis" doet het ook in heel veel applicaties niet (scummvm).

Maar al met al een sterke verbetering ivm de Dingoo. Nu maar hopen dat de ontwikkeling idd doorgaat.

A gentle wave of heat flows over the GOT forum | Specs!

Pagina: 1