Aanschaftips/-advies vervangende HDD/SSD

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ralph075
  • Registratie: Maart 2009
  • Niet online
Beste tweakdviseurs,

De HDD van mijn laptop staat op het punt van overlijden en nu ben ik op zoek naar een nieuwe HDD of SSD. Een klein probleempje waar ik tegenaan ben gelopen is het formaat van de HDD, deze is namelijk 1,8" en het aanbod van 1,8" schijven is redelijk beperkt. De grootste beperking zit met name in het feit dat mijn laptop een 1,8" HDD heeft met een IDE/ATA aansluiting.

Mijn laptop, een Portégé R400, is al een jaar of 6 oud. Hij bevalt uitermate goed, met name vanwege het compacte formaat (ideaal voor op de bank) en ik heb niet de intentie deze te vervangen. Echter, o.a. vanwege de leeftijd, wil ik ook niet teveel uitgeven aan een nieuwe HDD of SSD. Ik zoek eigenlijk iets voor max. Eur.100,-. De huidige harde schijf heeft een capaciteit van 80Gb en dat is voor mijn gebruik meer dan voldoende. Een SSD van 64Gb zou dus ook prima volstaan (indien compatibel uiteraard).

Zelf heb ik bijvoorbeeld deze gezien, maar ik zou graag meer alternatieven zien, zodat ik een afgewogen keuze kan maken. In principe maakt het mij niet uit of het een HDD of SSD wordt, maar wil ik voor een HDD wel minder betalen dan voor een SSD.

Hebben jullie tips/adviezen voor een degelijke HDD/SSD in het 1,8" formaat en IDE/ATA aansluiting die ik kan aanschaffen als vervanging?

Alvast hartelijk dank voor enig advies, tips en meedenken!

[ Voor 8% gewijzigd door ralph075 op 13-01-2013 18:45 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Daniel LoRG
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 08-07 10:17
Ik denk dat de snelheid van de SSD gecapped zal worden door de IDE-aansluiting, en dat je daarom voor een HDD zal moeten gaan, tenzij je een SSD wil omdat deze minder warm wordt/beter tegen stoten en trillen kan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ralph075
  • Registratie: Maart 2009
  • Niet online
Ja, klopt, anders gezegd: een SSD overweeg ik niet vanwege de performance. Eigenlijk maakt het type (HDD/SSD) me niet zoveel uit, als ik maar een geschikte IDE/ATA 1,8" vervanging kan vinden.

Het grootste voordeel van een SSD zou met name de geluidsproductie zijn. Qua warmte boeit het me niet zo heel veel en tegen het stoten/trillen is de laptop voorzien van valbeveiliging, dus wat dat betreft is er ook geen voorkeur voor een SSD.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • djunicron
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 16-07 16:44

djunicron

*click-swoosh-thud*

Moderne IDE schijven van redelijk fabrikaat maken ook weinig geluid... Maar je hebt niets aan een sata-600 schijf in een dergelijk oude laptop. IDE is inmiddels echt een gepasseerd station, ik vraag me af of je nog niets kan vinden waar je wat aan hebt, 2e hands is denk ik way to go.

SSD gebruikt wat minder stroom, wat een grote pro is voor laptops, maar ik weet niet hoe goed jouw accu nog is na 6 jaar, maar in het algemeen vreten laptops van 6-4 jaar terug zo veel stroom dat het totaal geen zin heeft voor SSD te kiezen.

2e hands SSD's zoals een Vertex 1 (Vertex 2 zou ik laten liggen, die hadden veel meer problemen) of een Kingston V100+, of een Crucial in 60 of 90 GB kost tegenwoordig vrijwel niets.

Ook de wat duurdere 1e paar generatie Intel SSD's zouden prima zijn, ik geloof dat tot de 4e generatie sata 150 gewoon werkte. WD Silicon Blue zit een beetje in dezelfde klasse, prima ding.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ralph075
  • Registratie: Maart 2009
  • Niet online
dank voor je tips, djunicron, zal er eens naar kijken komende dagen. ben momentele even druk met andere dingen (vandaar ook wat late reactie), dus heeft even een wat lagere prio.

Gisteren zag ik nog wel wat opties op Amazon voorbij komen, bv. deze of deze (alleen jammer dat verzending de prijs verdubbelt bij de laatste, maar de prijs is nog steeds redelijk).

Heb nog niet verder gekeken op andere sites, dus misschien kom ik nog betere opties tegen (ook qua verzending).

[ Voor 0% gewijzigd door ralph075 op 16-01-2013 01:01 . Reden: typo ]