Een vergissing is menselijk, maar om er echt een puinhoop van te maken heb je een computer nodig.
www.evernote.com
Een vergissing is menselijk, maar om er echt een puinhoop van te maken heb je een computer nodig.
'Maar het heeft altijd zo gewerkt . . . . . . '
Verwijderd
Zie http://www.outertech.com/en/bookmark-manager
Met plugins voor al je browsers werkt het perfect, zit een zeer krachtige database achter met echt uitmuntende zoekfuncties. Maar de doelgroep is wel de kennismakelaar / informatiespecialist en wellicht niet geheel toepasbaar op wat jij zoekt.
Mocht het vooral om websites gaan, dan ben je hiermee klaar. En ook niet erg duur (meen 30 euro voor een lifetime licentie en een paar euro voor onbeperkte support).
Een afbeelding:

http://www.outertech.com/en/bookmark-manager
Edit: vergeet ik erbij te melden dat info niet in je eigen beheer is, maar dat is voor mijn vakgebied ook allerminst wenselijk. Feitelijk zou je met jouw vraag gewoon alles in pdf of word of wat dan ook kunnen gieten en met een indexachtige zoekmachine of zelfs met de zoekfuncties van bijv. windows 8 in de documenten op tekst kunnen zoeken. Bruikbaar voor een kleine stapel documenten, maar als je met 100.000 + websites werkt is dat niet beheersbaar net als oplossingen zoals hierboven vermeld. Er komt dan vrij veel handwerk bij kijken wat je juist wilt vermijden.
Als het echter om prive zaken gaat zou ik voor een pdf / word achtige oplossing kiezen. Evernote e.d. zijn prima, maar je blijft toch afhankelijk van evernote. Als daar de stekker eruit gaat ben jij je spullen wel kwijt.
[ Voor 36% gewijzigd door Verwijderd op 24-12-2012 18:59 ]
Voor de context: ik ben SAP ontwikkelaar. Daar komen nogal eens problemen naar boven waarvan het antwoord nogal goed verstopt zit op pagina 17 van Google, of ergens in je professionele netwerk. Dat zijn dingen die je geen twee keer op wilt hoeven zoeken of vragen
Met het eigen beheer in het achterhoofd blijven er dan eigenlijk maar twee opties over: een eigen wiki of losse word/pdf documenten. Beide hebben zo hun voor- en nadelen. Een wiki (draaiend op een eigen NAS) is overal te benaderen, maar als je geen internet hebt, heb je niks. Losse documenten wordt snel een warboel, maar kun je wel makkelijk op een USB stick meenemen.
Moeilijk moeilijk!
Een vergissing is menselijk, maar om er echt een puinhoop van te maken heb je een computer nodig.
Wanneer je dan geen internet hebt dan heb je alles ook lokaal staan op een PC waar dropbox op geconfigureerd is.
Wanneer je dan je PC opnieuw installeerd dan hoef je het alleen maar opnieuw te installeren en te syncen.
Een tussenoplossing zou nog een WAMP installatie zijn op een usb stick ( http://www.pendriveapps.c...e-website-server-package/ ) en daar je wiki op draaienKaastosti schreef op dinsdag 25 december 2012 @ 12:14:
Dank voor alle suggesties! Ik heb een aantal pakketten bekeken, maar geconcludeerd dat je dan inderdaad wel je spullen kwijt bent op het moment dat dat pakket er een keer mee ophoudt.
Voor de context: ik ben SAP ontwikkelaar. Daar komen nogal eens problemen naar boven waarvan het antwoord nogal goed verstopt zit op pagina 17 van Google, of ergens in je professionele netwerk. Dat zijn dingen die je geen twee keer op wilt hoeven zoeken of vragenOok weet je maar nooit of de obscure website waar je het antwoord gevonden hebt er over een half jaar nog is.
Met het eigen beheer in het achterhoofd blijven er dan eigenlijk maar twee opties over: een eigen wiki of losse word/pdf documenten. Beide hebben zo hun voor- en nadelen. Een wiki (draaiend op een eigen NAS) is overal te benaderen, maar als je geen internet hebt, heb je niks. Losse documenten wordt snel een warboel, maar kun je wel makkelijk op een USB stick meenemen.
Moeilijk moeilijk!
Hmmm WAMP maakt een wiki op USB stick mogelijk. Dan voorzie ik echter wel een probleem op het moment dat m'n USB staafje stuk gaat, je moet wel geregeld backups maken van eventueel toegevoegde informatie.
Een vergissing is menselijk, maar om er echt een puinhoop van te maken heb je een computer nodig.
DiedX supports the Roland™, Sound Blaster™ and Ad Lib™ sound cards
Evernote was nog prettiger, maar die is een keer 5 dagen van mijn data kwijtgeraakt, dat is onvergeeflijk en dus direct exit.
maar om eerlijk te zijn hou ik het tegenwoordig op papier bij, ik heb een paar A5 filofaxen.
Te koop: Agfa clack; DM voor details.
Het nadeel van papier is dat CTRL+F niet werkt.qadn schreef op dinsdag 25 december 2012 @ 13:24:
Ik zelf vind OwnCloud prettig.
Evernote was nog prettiger, maar die is een keer 5 dagen van mijn data kwijtgeraakt, dat is onvergeeflijk en dus direct exit.
maar om eerlijk te zijn hou ik het tegenwoordig op papier bij, ik heb een paar A5 filofaxen.
Zelf heb ik een lijstje bookmarks op de mozilla cloud staan. Het nadeel daarvan is wel dat als de bron website er niet meer is, ik de informatie ook kwijt ben.
Maak voor jezelf een simpele template waarmee je simpel het document kan aanvullen een deel het evt met collega's.
Overigens is zoals eerder genoemd OneNote ook heerlijk om mee te werken.
We're just enthusiastic about what we do. -- Steve Jobs, 1985; Battle.net: Bossie#2919
En bepaalde dingen (instellingen van m'n server e.d.) heb ik gedocumenteerd voor mezelf.
[ Voor 10% gewijzigd door ThinkPad op 25-12-2012 13:40 ]
Niet helemaal niks, want de meeste oplossingen voor problemen deel ik met collega's via de mail. En zij met mij. Mochten we dan iets tegenkomen waarvan we denken "hoe zat dat ook alweer?" dan zoeken we eerst onze mailboxen door
En daarna is Google er altijd nog.
Ask yourself if you are happy and then you cease to be.
En inderdaad, op papier ontbreekt de CTRL+F... en plaatjes, zo goed kan ik niet tekenen
Bookmarks heb ik inderdaad ook in m'n Google account zitten, gecynched over meerdere systemen... maar voor de lange termijn werkt dat ook niet. En die site moet dan dus wel blijven bestaan. Dan sla ik belangrijke info liever zelf even op
Een vergissing is menselijk, maar om er echt een puinhoop van te maken heb je een computer nodig.
Als je alle info offline wilt hebben zou je er voor kunnen kiezen om de webpagina's op te slaan in dropbox en te taggen.
Lol, dacht dat dit een variant van notepad++ was
Ik probeer oplossingen die ik op internet gevonden heb goed te bookmarken in firefox met tags erbij om het beter te vinden. Maar de search van firefox werkt ook niet altijd even goed of je hebt net de verkeerde omschrijving in je hoofd..
Ik heb een systeemRocketKoen schreef op dinsdag 25 december 2012 @ 13:33:
[...]
Het nadeel van papier is dat CTRL+F niet werkt.
Lichtelijk overkill, maar het werkt.
De meest gebruikte is overigens een met de huidige projecten en todo items.
Ook alle echt essentiele informatie.
Overigens heb ik ook een veels te grote mailbox met alles daar ook nog eens in.
Te koop: Agfa clack; DM voor details.
Daar is ook een soort workaround voor: http://archive.org/index.php . Die heb ik afgelopen week nog vrij veel gebruikt om oude webpagina's uit 2002 op te vragen die niet meer actief waren.
Of de volgende reden gebruiken om dat niet te doen:
Ik kon het vandaag Googlen, dus kan ik het later ook wel vinden.
Je hoeft geen kopie van het internet te hebben.
Sharepoint, ouch. demichel kreuntKanter schreef op zondag 23 december 2012 @ 13:13:
Ik gebruik hiervoor SharePoint Online die je bij Office 365 krijgt. Kun je wiki pagina's maken en libraries voor documenten en links enz opzetten.
Ik hou het persoonlijk zelf op Adoc schriftjes, old school, gewoon URLs en notities en verwijzingen naar manuals en tutorials (die dan ook echt uitgeprint en in échte fysieke mappen bewaard worden en waar je nog makkelijk mee in de sofa kunt zitten en in kunt kliederen met kleurstiften, niks tablet of van die ongein) noteren, met een échte pen op écht papier. Kunnen niet corrupt worden, plots online "verloren" zijn in de cloud of whatever.
[ Voor 51% gewijzigd door demichel op 26-12-2012 09:46 ]
There are only two rules in life. #1. There always is a loser. #2. Don't be the loser.
Per jaar steek ik er een 100-250 items in. Paar trefwoorden er bij en klaar!
SE2200+14xSF170S & SE1500M+4xTSM-375
Die synchoniseer ik online met onenote op mijn iphone.
Verwijderd
[ Voor 45% gewijzigd door Verwijderd op 26-12-2012 14:33 ]
Met tablet kan je heel goed op de bank zitten en kliederen met kleurtjes. En heeft als groot voordeel dat je niet alleen kunt sorteren als in 'fysieke' mapjes maar ook tegelijkertijd andere ordeningen gebruiken en ook nog ctrl-F doen.demichel schreef op woensdag 26 december 2012 @ 00:14:
Ik hou het persoonlijk zelf op Adoc schriftjes, old school, gewoon URLs en notities en verwijzingen naar manuals en tutorials (die dan ook echt uitgeprint en in échte fysieke mappen bewaard worden en waar je nog makkelijk mee in de sofa kunt zitten en in kunt kliederen met kleurstiften, niks tablet of van die ongein) noteren, met een échte pen op écht papier. Kunnen niet corrupt worden, plots online "verloren" zijn in de cloud of whatever.
Papier kan juist makkelijk corrupt raken of verloren worden: ongeniete papiertjes vallen op de grond, koffie over papier, 'opgeruimd' door de partner of schoonmaker, simpelweg in de trein vergeten, etc etc. Ook: papier vervaald en ligt op precies 1 plaats en niet ook op werk, bij de buren, etc. En backuppen gaat niet zo makkelijk als digitaal. Doe mij tegenwoordig dus maar digitaal
Ontopic: ik gebruik een combinatie van Onenote (incl. sync tussen laptop en iPad), Dropbox voor grotere documenten/archieven en (zoeken in) mail. Alle drie op de desktop, op de laptop, de tablet en via het web doorzoekbaar. En alles ook lokaal gebackupt.
'Multiple exclamation marks,' he went on, shaking his head, 'are a sure sign of a diseased mind' (Terry Pratchett, Eric)
Hier nog een OwnCloud gebruiker, wat ik gebruik voor diverse zaken. OwnCloud is nog wel een beetje far from finished, maar voor het meeste voldoet het.qadn schreef op dinsdag 25 december 2012 @ 13:24:
Ik zelf vind OwnCloud prettig.
Evernote was nog prettiger, maar die is een keer 5 dagen van mijn data kwijtgeraakt, dat is onvergeeflijk en dus direct exit.
maar om eerlijk te zijn hou ik het tegenwoordig op papier bij, ik heb een paar A5 filofaxen.
Als kennismanagement tools gebruik ik Mail, Pages en Google. Mail en Pages gebruik ik vooral voor specifieke zaken, zoals instellingen van servers of functionele ontwerpen. Voor zaken zoals 'hoe maak ik een array in PHP' gebruik ik gewoon Google, al is het alleen maar omdat veel technologien constant evolueren.
Verwijderd
Als ik daar buiten login gegevens op moet slaan, gebruik ik een aantal wachtwoorden met een nummer er in. Die wachtwoorden zitten alleen in m'n hoofd en schrijf ik nergens voluit op. Alleen een enkel karakter waardoor ik weet welke het is, samen met het bijbehorende nummer. Op basis daarvan kan niemand inloggen, maar weet ik genoeg
Een vergissing is menselijk, maar om er echt een puinhoop van te maken heb je een computer nodig.