Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 491853

Topicstarter
Beste allemaal,

Allereerst zal ik me even voorstellen daar ik hier nieuw ben; ben 22 jaar, fulltime werken & een beetje studeren, horlogerie & joallerie, single, (nog) thuiswonend.

Graag wilde ik jullie hulp inroepen bij een dilemma dat ik heb. Namelijk; neem ik een Marantz PM7004 of een SR5007?

De situatie is als volgt; ik ben de gelukkige bezitter van twee Beolab Penta's gekoppeld aan een Kenwood KR-A3080 en een Marantz CD5004 (instappertje, inderdaad). De CD-speler is nu een maandje of drie oud en ik wil mijn versterker/ receiver eruit gooien. De speakers zijn 'actief' hoewel het internet mij verteld dat dit model een van de eerste actieve speakers is geweest en het destijds nog niet werkte zoals het hede ten dage doet.

De PM7004 levert 2 x 70 watt vermogen tegenover 7x 100 watt voor de SR5007. De SR5007 is duurder, maar het verschil is eigenlijk zo klein dat ik me af ging vragen of de SR-series wellicht een lager kwaliteitsniveau hebben dan de PM-series?

In de toekomst zou ik ook graag een Marantz Blu-ray aanschaffen en op de -nog- langere termijn misschien passieve speakers en een TV die een beetje op gelijk niveau staat.
Wat zouden jullie mij aanraden in mijn situatie? En wat zijn nu eigenlijk de verschillen in het gebruik? Ik heb mijn CD5004 bij Hobo Hifi in Den Bosch gekocht, maar in deze kan men mij eigenlijk niet adviseren; 'Je moet kijken naar wat je zelf wilt.' Maar daar heb ik dus niet zoveel aan!

Alvast bedankt!

[ Voor 8% gewijzigd door Anoniem: 491853 op 10-12-2012 20:02 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Benga
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 03-06 07:10
Hoi, welkom! Ik had vroeger een SR5005 voor stereo gebruik. Ik luisterde steeds in Pure Direct naar 2.0 muziek. Aangezien ik na 2 jaar nog steeds geen surround gebruikte heb ik deze verkocht. Ik heb nu de PM Pearl Lite, vergelijkbaar met de PM7004. (mss enkel iets betere voeding, maar zeker geen 7004 killer)

Resultaat is merkbaar, bass klinkt duidelijk netter, bouw versterker is beter ook knoppen zoals bronselectie en volume voelen 'meer solide' etc. Een 2.0 versterker icm een goede DAC of cd speler/netwerk speler zal je meer hifi plezier bieden. Subwoofer integratie is allicht makkelijker met een receiver, denk daaraan, maar ik heb nog geen spijt gehad van de upgrade.

De bediening van het toestel is ook wat makkelijker met de PM, mijn vriendin had vaak issues met de SR :) Weet je hiermee voldoende?

pm7003 is trouwens voor +/- 500 euro te scoren !

edit: je hebt actieve speakers ? ik weet niet of je dan een verschil zult merken ...

[ Voor 8% gewijzigd door Benga op 10-12-2012 21:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bartvl
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 00:24

bartvl

Vlieg! Kan ik niet. Te laat...

Inderdaad, als je actieve speakers gebruikt dan zul je wel de pre-outs van je huidige versterker gebruiken? Dan gebruik je dus enkel de voorversterker van de unit. Opgegeven vermogens doe je dan niks mee.

Life is not about specs, it is about joy!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PHiXioN
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 31-05 11:48
Elk kanaal kost geld om te implementeren, dus zolang een receiver met 7 kanalen niet drie keer duurder is dan een stereoversterker van hetzelfde vermogen ga je zeker qua geluid niet hetzelfde kwaliteitsniveau halen.

Misschien zijn er uitzonderingen, maar ik ken ze niet. Ik heb ooit gekeken voor een av/mm800x combi van samen meer dan 3000 euro, maar dat was voor muziek geen partij vergeleken met de musical fidelity a5.5 of de nad c390 die het uiteindelijk werd.... Beide boven de 2000 euro geprijst.

Dus als je de functies van de receiver niet gebruikt zou ik zeker voor de PM gaan.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FeaR
  • Registratie: Maart 2007
  • Laatst online: 03-06 09:33
Audio en HiFi > Consumentenelektronica Aankoopadvies

Aangezien het om een aankoopadvies gaat ;)

Some people just need a high-five.... In the face.... With a chair.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 491853

Topicstarter
Bedankt voor de reacties!

Speakers zijn inderdaad actief, maar wellicht moet ik in de toekomst overstappen naar nieuwe aangezien ze toch al zo'n 20 jaar oud zijn.

Pm7004 gaat dus beter geluid geven dan de receiver, zeggen jullie? En gaat die dan in de toekomst compatibel zijn met een Marantz Blu-ray?
Pagina: 1