[NAS] Is deze NAS geschikt voor dit MKB bedrijf?

Pagina: 1
Acties:

  • getfirefoxnow
  • Registratie: Mei 2005
  • Niet online
Voor een klein MKB bedrijf ben ik op zoek naar een een netwerk server voor o.a. opslag van gegevens. Toen ik een review zag van een NAS op hardware.info TV was ik redelijk overtuigd van de NAS oplossing.

De NAS die ik zag in de review was deze:
Synology DS3612xs

Hij heeft een kleiner broertje en dat is deze:
Synology DS2413+

Het leek me handig aan jullie voor te leggen of een NAS oplossing geschikt is voor deze klant en zo ja of de genoemde Synology NAS'en ook geschikt zijn. Daarom hier het wensenlijstje van de klant. De klant heeft +- 6 man personeel die toegang tot de NAS moeten hebben.

Gebruikers toegangsbeheer
De klant wil graag dat ingesteld kan worden welke usergroepen toegang hebben tot welke mappen. Ik zie op de Synology website dat er zoiets bestaat als "DSM Embedded Windows ACL". Is hiermee simpel het "gebruikers-toegangsbeheer" te regelen?

Bestanden openen en opslaan op de server
De NAS moet snel zijn, in die zin dat er snel bestanden door meerdere mensen geopend en opgeslagen moeten kunnen worden. Het gaat om MS-Office bestanden, maar ook om Photoshop PSD's die wel 250MB kunnen zijn.

Ook moet het mogelijk zijn heel snel thumbnails van foto's te bekijken op de NAS, deze moeten dus niet vertraagd geladen worden.

Beveiligde toegang van buitenaf
Het moet mogelijk zijn van buitenaf de NAS te gebruiken (bestanden openen, portable applicaties opstarten e.d.). Dit moet wel erg veilig zijn.

Backup functie
Het moet mogelijk zijn de NAS te backuppen.

De volgende opties moeten ondersteund worden:
1. Backup in de cloud (bij een provider die dit ondersteunt)
2. Backup op een andere NAS die op een andere locatie staat. Ik had zelf gedacht via een beveiligde VPN verbinding over het internet.

Webserver / intranet
Het moet mogelijk zijn een webserver op de NAS te draaien. Op de webserver wil de klant graag een intranet draaien en ook meerdere web apps tegelijk, o.a. TYPO3.

Applicaties vanaf de NAS draaien
De klant wil graag sommige applicaties vanaf de NAS draaien. Zelf zat ik te denken aan portable applicaties zoals portable keepass e.d.

Antivirus
Is een add-on package bij Synology? Moet je hiervoor betalen?

Welke RAID gebruiken
We zitten bv. te denken aan 3 schijven van 2TB. Ik heb een demo gezien van Synology SHR. Dit zag er goed uit. Het leek me een goed idee deze RAID variant te gebruiken.

Is het overigens bij SHR mogelijk later een vierde schijf aan het bestaande RAID cluster toe te voegen? Gaat dit makkelijk?

Virtueel OS
Ik zag dat Synology virtuele OS’en (o.a.VMWare) ondersteunt. Werkt dit een beetje snel? We willen misschien oudere Windows versies in VMware zetten om oudere browsers te testen.

Denken jullie dat de NAS van Synology geschikt is om in te zetten voor zojuist genoemde zaken? Kunnen we ook met het kleine broertje toe? Of misschien een heel andere NAS?

  • Rainesh
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 29-01 17:51
Dan waarom geen DS1812+ als je toch maar 3 schijven gaat gebruiken. Ik zou dan wel adviseren om beide lan aansluitingen te gebruiken om de load te balanceren of link aggreration om volledige snelheid eruit te halen.

Beveiliging voor toegang vanaf buitenaf kan makkelijk via vpn, https of proxy (laatste weet ik niet zeker).

Anti-virus addon is gratis, maar als je je shared folders ook mapped in windows dan kan de desktop clients ook je files scannen op virussen.

Je backup eisen kan de synology makkelijk doen.

SHR is een goede keuze, het expanden van je opslag kan hierdoor makkelijk gedaan worden.

[ Voor 48% gewijzigd door Rainesh op 31-10-2012 14:36 ]

http://tweakers.net/gallery/103719/sys.


  • dreku88000
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 01-12-2025
Als ik jou was, zou ik ook eens wat verder zoeken dan afgaan op 1 review. Wij hebben in ons bedrijf (35 man) 2 ReadyNASsen Pro6000 staan met elk 6 disks (2TB) in 2 aparte gebouwen (elkaars replica) om onsite backups naartoe te schrijven. Eenmaal per week wordt deze data offsite gekopieerd. Op zich zijn we hier heel tevreden mee. Ook hebben ze elk 2 LAN aansluitingen wat handig is om snelheid of betrouwbaarheid te verhogen.

Maar als ik in de toekomst nogmaals over (extra) storage na zou moeten denken, zou ik voor de kosten en prestaties een dedicated server in elkaar zetten op basis van ZFS file system. Na het grote ZFS topic door te lezen, heb ik het idee dat het heel goed op te zetten is, je heel goed kunt bepalen of je met minder of meer hardware (afhankelijk van budget) uit de voeten moet kunnen en heb prachtige opties qua deduplication, compression etc. Aangezien dit een filesystem is, heb je daarna de mogelijkheid er verschillende OSen op te zetten, net welke je voorkeur heeft. OS kan dan functies vervullen als delen van data (ook over internet), backuppen, etc. Prestaties zijn ook indrukwekkend. Vooral als je al begint te kijken bij een 12 disk NAS behuizing die al start bij 2100 euro (waar je om te beginnen maar 3 schijven in stopt), denk ik dat je misschien hier ook eens naar kunt kijken. Tis maar een idee.

Die ReadyNASsen die wij hebben btw hebben ook mogelijkheden om een plugin te installeren om data te repliceren naar een 2e NAS (let op licentiekosten), maar met rsync of robocopy oid kunnen dit ook perfect.

Just my 2 cents :)

Lenovo Thinkpad Yoga X380


  • getfirefoxnow
  • Registratie: Mei 2005
  • Niet online
Rainesh schreef op woensdag 31 oktober 2012 @ 14:32:
Dan waarom geen DS1812+ als je toch maar 3 schijven gaat gebruiken. Ik zou dan wel adviseren om beide lan aansluitingen te gebruiken om de load te balanceren of link aggreration om volledige snelheid eruit te halen.
Daar heb ik ook aan gedacht. Echter wat ik zo zie heeft de DS1812+ een kleinere processor en minder geheugen. En voor wat wij er mee willen, moet ie toch wel wat kunnen. Dus dan kom je automatisch uit bij een grotere NAS met meer bays, maar liever had ik ook een wat simpeler gehad dus zoals de DS1812+, maar ik vermoed dat ie niet krachtig genoeg is dus.
dreku88000 schreef op woensdag 31 oktober 2012 @ 14:34:
Als ik jou was, zou ik ook eens wat verder zoeken dan afgaan op 1 review. Wij hebben in ons bedrijf (35 man) 2 ReadyNASsen Pro6000 staan met elk 6 disks (2TB) in 2 aparte gebouwen (elkaars replica) om onsite backups naartoe te schrijven. Eenmaal per week wordt deze data offsite gekopieerd. Op zich zijn we hier heel tevreden mee. Ook hebben ze elk 2 LAN aansluitingen wat handig is om snelheid of betrouwbaarheid te verhogen.
...
Zelf heb ik een voorkeur voor Synology, dus een (Netgear) ReadyNAS zou ik niet snel kiezen denk ik. Synology staat goed bekend en heeft bovendien een heel mooi OS er op draaien, DSM 4.1. Verder ben ik erg gecharmeerd van SHR van Synology.

Ik zal het ZFS topic nog eens nalezen. Wat ik zo snel zie is het niet iets wat je zo tussendoor opzet. In het dagelijks leven ben ik webdesigner en dit wordt dan waarschijnlijk al gauw zware kost. Ook het zelf in elkaar schroeven van een eigen server vind ik geen pre, kost je al gauw weer wat tijd. Maar iig bedankt voor de tip :) .

[ Voor 45% gewijzigd door getfirefoxnow op 31-10-2012 16:30 ]


  • gitaarwerk
  • Registratie: Augustus 2001
  • Niet online

gitaarwerk

Plays piano,…

Ik ben hier zelf ooit ook mee begonnen,..in kleinere versie, maar het idee was wel een beetje hetzelfde,..
Mijn oude topic was: Private en open NAS

Ben nu overigens ook met vmware esxi bezig. Je kan. Hierop overigens ook synology disk manager gebruiken. Zfs is mooi, maar vergeet dan die Synology OS.

Je wilt namelijk niet gevoelige info op je nas blootstellen door een foutje in je website via de webserver,.. DMZ enzo,..

Check het topic eens,.. Ben van een all in one oplossing gegaan toch naar een server waarop meer gedaan kan worden, maar ook veiliger is. Kan zijn dat het toch niet is wat je bedoeld.

Ontwikkelaar van NPM library Gleamy