PC boot niet - gaat na 5 seconden continu uit/aan

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • speedyjules07
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 07-02 01:45
Vandaag deed ik mijn PC aan en het lukte niet meer om te booten.
De PC start, lijkt 5 seconden lang op te starten en gaat uit. De PC blijft 5 seconden uit en gaat uit zichzelf weer aan. Vervolgens na 5 seconden weer uit etc etc. Ik kom nog niet tot de eerste beep toon van het moederbord.

De PC heeft echt heel lang gewoon goed gedraaid.

Specs:

i7 860
MSI PD55-GD65
2 x Corsair Vengeance 4GB
Gigabyte GTX570 SOC
Intel Postville X25-M M80GB SSD
WD 2TB / WD 200GB / WD 60GB
Coolermaster Real Power M620W voeding

Na wat speurwerk op GoT toch wel de gedachte dat het probleem bij het moederbord of de voeding zou kunnen liggen.

Wat heb ik geprobeerd?

In een topic had iemand precies hetzelfde probleem, naar aanleiding van een BIOS flash. Een oplossing voor hem was de CMOS batterij 30minuten er uit halen en weer terugzetten. Dit heeft voor mij niet
geholpen. Nu had ik verder niets uitgespookt met de BIOS, maar het was het proberen waard.

In een ander topic betrof het defect geheugen. Ik heb het met 1 reep geprobeerd, maar dit was het niet. Vervolgens zonder RAM geboot. Ik kreeg wel de lange beep toon dat er geen RAM geplaatst was, maar vervolgens ging de PC na de 5de seconden weer uit. Tevens ook zonder HDD's / GFX geboot, maar ook nu ging de PC na 5 seconden uit.

Er was in een ander topic aangegeven dat mogelijk de Power-knop bleef hangen. Ik kan op mijn moederbord handmatig de PC aan zetten. Dit heb ik gedaan, maar het resulteert in hetzelfde probleem, de PC gaat weer na 5 seconden uit.

Vervolgens heb ik de voeding van de PC van m'n vriendin geprobeerd. Hierbij heb ik alleen de voeding van het moederbord en de CPU FAN meteen aan kunnen sluiten. Tevens zit er op mijn moederbord een 8pin's voeding voor de CPU. De voeding van mijn vriendin had alleen een 4pin's connector. Deze heb ik hier toch aangesloten (volgens een vriend was dit geen probleem). De PC wilde helemaal niet booten. Ik denk dat het wattage sowieso al te laag is.

Hierna het hele verhaal maar omgedraaid. Ik heb mijn voeding op haar moederbord aangesloten en haar PC bootte meteen volledig door en bleef ook draaien. De vriend die ik eerder al gesproken had gaf aan dat ondanks dat haar PC bootte het mogelijk alsnog aan de voeding zou kunnen liggen. Dit betwijfel ik, maar ik kan het helaas niet testen met een soortgelijke voeding.

Dan blijft er (denk ik) alleen nog het moederbord over. Dezelfde vriend gaf aan dat in veel gevallen je een defect moederbord af zou moeten kunnen zien aan lekkende/bolstaande condensatoren. Dit lijkt niet het geval.

Bijkomend detail is dat ik gisteren getroffen ben door ransomware (KLPD). Ik heb geboot met kaspersky rescue disk 10, volledig gescand (duurde bijna 6 uur door al m'n HDD's), vervolgens gescand met Malwarebytes en daarna een ESET online scan uitgevoerd. Alle drie hadden ze diverse malware gevonden en verwijderd. In totaal heeft het ongeveer 7.5 uur geduurd. Hierna was alles weg.

Het zou erg vreemd zijn als dit er iets mee te maken had, ik denk dat het gewoon stom toeval is. Toch misschien wel het vermelden waard.

Is het moederbord dan toch defect? Helaas heb ik geen ander moederbord om te testen. Ik lees graag jullie input!

BF3/4: BlackNinjaKapow PSN: SirDexterMorgan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M2M
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 06-07 23:36

M2M

medicijnman

Trek eens even alles uit de pc wat niet essentieel is. Begin daar mee, en kijk of je in ieder geval beeld op je scherm kunt krijgen. Voor zover ik weet heeft die ransomware geen invloed op je bios.

Mocht je geen beeld op je scherm krijgen, vervang dan in volgorde:

Voeding, geheugen, moederbord, videokaart en processor tot je het euvel gevonden hebt.

En met een kaal pc bedoel ik dus ook geen insteekkaarten, harde schijven, dvd spelers of USB apparatuur.
speedyjules07 schreef op zondag 07 oktober 2012 @ 02:30:
Hierna het hele verhaal maar omgedraaid. Ik heb mijn voeding op haar moederbord aangesloten en haar PC bootte meteen volledig door en bleef ook draaien. De vriend die ik eerder al gesproken had gaf aan dat ondanks dat haar PC bootte het mogelijk alsnog aan de voeding zou kunnen liggen. Dit betwijfel ik, maar ik kan het helaas niet testen met een soortgelijke voeding.
Dit is mogelijk. Een Zalman ZM600HP van mij wilde wel booten op een i7920 systeem met een Asrock Xtreme6 moederbord, maar deed helemaal niets op een i5 2500K met een gigabyte Z68 plank.

[ Voor 42% gewijzigd door M2M op 07-10-2012 02:38 ]

-_-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jan99999
  • Registratie: Augustus 2005
  • Laatst online: 17:18
Als bovenstaande niet werkt, dan de moederbord opbouwen op een stuk karton, met zo min mogelijk hardware, dit om kortsluiting met je kast uit te sluiten.

Kijk ook goed naar alle kabels, ook andere muis en toetsenbord proberen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jasiccama
  • Registratie: Augustus 2008
  • Laatst online: 10-06 20:27
Misschien een domme vraag maar is de pc niet gewoon bezig met een 'memory test'?

Ik weet niet of jouw MSI bordje dat heeft maar bij mijn Asus Sabertooth heet het MemOK:

"MemOK! verzekert u van snelle geheugen opstartcompatibiliteit. Dit opmerkelijke geheugenredmiddel lost met een simpele druk op de knop geheugenproblemen op. MemOK! bepaalt fouttolerante instellingen en verbetert het succesvol opstarten van uw systeem op dramatische wijze. Breng uw systeem binnen de kortste keren weer aan de praat!"

Het moederbord test dan je geheugen en gaat bij booten dus ook aan/uit, om de paar seconden.
Vandaar ook dat jouw probleem mij zo opviel :)

Corsair 4000D | MSI Z270 Gaming Pro Carbon | I7 7700K | Corsair H110i | Corsair Vengeance RGB Pro 32 GB 3200MHz | MSI RTX 3060ti 8 GB | 2 x Samsung 980 500GB | 6 x Corsair ML120 fans | Corsair RM750


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • speedyjules07
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 07-02 01:45
Heb al wel kaal geboot, dit maakte geen verschil.
Ook geboot zonder geheugen, het geheugen omgewisseld, getest met 2 andere reepjes, maakt allemaal niet uit.

Ik denk niet dat de kast sluiting maakt of iets dergelijks, aangezien dit echt van de ene op de andere dag is ontstaan. Het heeft altijd perfect gewerkt. Zonder muis en toetsenbord aangesloten blijft het probleem ook aanhouden.

Denk ook niet dat het aan een memory test of iets dergelijks ligt. MSI heeft volgens mij niet zo iets dergelijks en het zou vreemd zijn als dit zo maar in eens aan staat. Tevens zie ik ook niet dat bij een programma als MemOK de pc continu blijft rebooten elke 5 seconden.

Ik hoop nog steeds dat het toch de voeding is, dit zou wel de beste uitkomst zijn. Misschien toch maar een voeding in de winkel halen met de afspraak hem weer in te kunnen ruilen.

BF3/4: BlackNinjaKapow PSN: SirDexterMorgan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mirno
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 02-05 00:52

mirno

私の名前はMirnoです

Ik hoop voor je dat het de voeding is. Moederbord vervangen is een rot klus. Ik denk eerlijk gezegt dat het moederbord kapot is. Als dat zo is kan je volgens mij het beste voor een 2e hands moederbord gaan hier op tweakers.

我的名字是Mirno


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • M2M
  • Registratie: Juli 2006
  • Laatst online: 06-07 23:36

M2M

medicijnman

Trek voor de grap toch nog eens alles uit de kast en leg het op een stuk karton. Slinger de boel dan even aan (voeding kun je in de kast laten zitten). Beetje zonde om helemaal naar de winkel te gaan om een voeding om te ruilen, enkel er achter te komen dat het toch je moederbord was.

-_-


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JantjeKoud
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 13-07 00:22
Heb zoiets ook eens gehad (ben ict-er op 2 basisscholen) en me rot gezocht. Alleen met een andere pc (die luxe heb je dan) de fout kunnen vinden. Het bleek een sluiting of iets dergelijks te zijn in de muis. De USB muis er uit en opstarten maar. Heb je echt alle USB stekkers uit de pc gehad met opstarten?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • speedyjules07
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 07-02 01:45
Vind het toch erg veel werk om alles uit de kast te halen en dan op karton weer op te bouwen, daarna weer terug. Alles zit echt krap in m'n kast en het is erg veel gedoe alles weer terug te krijgen.Ik blijf het erg onwaarschijnlijk vinden dat er iets in de kast fout gaat. Het heeft altijd goed gewerkt en er is ook fysiek niets met de kast gebeurd waardoor het kon ontstaan. Tevens meerdere topics met precies hetzelfde probleem gezien, waarbij men ook het moederbord buiten de kast heeft opgebouwd en daar mocht het niet baten.

Net een voeding bij MyCom besteld, die kan ik proberen en werkt het niet dan kan ik hem terugbrengen en mijn geld terug krijgen. Ik hoop dan ook nog dat het daarmee verholpen kan zijn. Zo niet dan hopen dat ik een soortgelijk nieuw socket 1156 moederbord op de kop kan tikken.

Ik heb de PC juist alleen met DVI en voeding opgestart, dus het kan geen usb apparaat zijn.

BF3/4: BlackNinjaKapow PSN: SirDexterMorgan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • speedyjules07
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 07-02 01:45
Voeding leek dus niet het probleem te zijn. Deze aangesloten en ik had precies hetzelfde probleem, PC ging 5 seconden aan, daarna weer 5 seconden uit, 5 seconden aan etc etc.

Voeding teruggebracht, geld teruggekregen en via tweakers een nieuw socket 1156 Asus P7P55 LX kunnen bemachtigen,

Moederbord vandaag ontvangen, alles in PC gebouwd, ik doe de PC aan en er gebeurt niets. Er gaat een rode lamp branden achter op mijn voeding (Cooler Master Real Power M620). Volgens de website houdt dit in: "Red: If PSU is failed, the LED will light up RED color." Erg vage omschrijving. Betekent dit dat de PSU defect is, of dat er nog iets anders fout kan gaan?

Erg raar allemaal. Aangezien de eerder bestelde voeding nog wel de PC in ieder geval aan liet gaan. Aangezien het probleem aanhield ging ik er van uit dat het moederbord defect was. Nu met ander moederbord gaat de PC niet eens aan en krijg ik dus de melding van PSU failure.

Zou het kunnen zijn dat de voeding toch al langzaam dood aan het gaan was en dat "toevallig" mijn moederbord ook op dat moment overleed?

Iemand nog suggesties?

BF3/4: BlackNinjaKapow PSN: SirDexterMorgan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • sjaakwortel
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 23:30
hij kan ook toevallig je moederbord/cpu gemold hebben met een spannings piek, heb ik eerder langs zien komen meen ik mij te herinneren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • speedyjules07
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 07-02 01:45
Toch vind ik het raar dat op mijn oude moederbord de PC in ieder geval aan ging, ondanks het rebooten. Met dit andere moederbord wil hij niet eens aan, er gebeurt helemaal niets, behalve dat de LED op de achterkant van de voeding dus rood gaat branden.

BF3/4: BlackNinjaKapow PSN: SirDexterMorgan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • speedyjules07
  • Registratie: Juli 2005
  • Laatst online: 07-02 01:45
Hij doet het nu. Ontzettend stom. Mijn oude moederbord had een 8-pins CPU input, dit moederbord heeft een 4-pins CPU input. Blijkbaar past de 4-pins connector ook andersom hier in. Hij sloot ook volledig aan.

Na het moederbord uit de kast gehaald te hebben en weer opgebouwd was de 4-pins input ook een stuk makkelijker toegankelijk en kon ik ook makkelijker zien dat de kabel dus andersom moest.

Hierna bootte de PC direct goed en ben inmiddels Windows aan het installeren. Erg stom, weer wat geleerd :P

In ieder geval is mijn vorige moederbord wel echt defect.

Nu kan ik weer even vooruit. Bedankt voor de replies!

BF3/4: BlackNinjaKapow PSN: SirDexterMorgan

Pagina: 1