Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • J-P
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 16:10

J-P

Syntax erro....

Topicstarter
Ik wil in mijn server in RAID gaan draaien, echter ben ik vrij onbekend op dit gebied.
Mijn moederbord M4A78LT-M ondersteund RAID 0, 1 en 10.
Houdt dit ook meteen in dat er een RAID controller is ingebouwd? Of moet ik alsnog een RAID controller aanschaffen?
Als die is ingebouwd in het moederbord, hoe krijg je dan melding als een schijf corrupt is geworden en vervangen moet worden?

(ಠ_ಠ) ¿doʞ u,z do ʇıp ʇɐɐʇs ɯoɹɐɐʍ


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rannasha
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 15:59

Rannasha

Does not compute.

Moederborden die RAID ondersteunen hebben geen extra RAID controller nodig. Alle benodigde berekeningen worden door de chipset en de processor gedaan. Het instellen van de RAID array doe je in de BIOS en achteraf kun je vaak drivers/software van de moederbord-producent downloaden en installeren om de boel in de gaten te houden. Meldingen over een defecte schijf kunnen dan ook direct bij het opstarten getoond worden of door de Windows-drivers. Omdat er veel verschillende implementaties zijn, hangen de precieze details af van het moederbord/chipset.

|| Vierkant voor Wiskunde ||


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • VorCha
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 11-06 21:15
Let op dat, als je nu nog geen raid hebt geconfigureerd maar wel data op die disk(en) hebt staan, je bij het aanmaken van een raid array, de data op die schijf verliest

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • J-P
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 16:10

J-P

Syntax erro....

Topicstarter
Bedankt voor jullie antwoorden, helemaal duidelijk nu!

(ಠ_ಠ) ¿doʞ u,z do ʇıp ʇɐɐʇs ɯoɹɐɐʍ