Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

Laptop wil niet meer laden

Pagina: 1
Acties:

  • rahulx
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 10-04-2023
Hallo vrienden!

Mijn ASUS laptop wil sinds kort niet meer opladen. Op de accu doet hij het gewoon, maar als ik de lader verbind met de laptop dan gaat het groene controlelampje uit. Dit gebeurt OOK als ik de accu uit de laptop haal en de lader verbind met de laptop. Dan gaat het lampje ook uit.
Ik heb her en der gezocht maar ik kan het probleem maar niet terugvinden, wie helpt mij uit de brand?
Uiteraard heb ik dit met 2 laders geprobeerd en beiden werkten niet :( Er komt/kwam een soort brand achtige lucht uit, zoiets wat je ruikt als een voeding kapot gaat bij een desktop...

edit: ASUS Z99S laptop :)

Hoi


  • len-art
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 22-11 15:57
Maak je laptop eens open en kijk of je iets ziet dat doorgebrand is. Het zou trouwens wel handig zijn als je er bij zet om welke lamptop het gaat aangezien Asus meer dan 1 laptop maakt.

  • rahulx
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 10-04-2023
Ik ga dat zeker eens proberen vanavond :) Op de onderkant staat nog Z99S :) Het exacte model kan ik niet meer achterhalen door slijtage van de sticker aan de onderkant. Ik had vroeger een A8JC laptop die bij ASUS omgeruild is voor deze Z99S omdat de oude niet meer te maken was Alle documentatie enzo is dus nog van die a8jc. Kort nadat de garantie verlopen was deed dit probleem zich voor. Ik ben zelf niet echt handig maar ik zal hem open maken maar of ik zie dat iets is doorgebrand, ik denk dat ik het met wijdopenogen niet zou kunnen detecteren..wellicht even iemand anders in de buurt zoeken die er verstand van heeft :)

Hoi


  • len-art
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 22-11 15:57
Wat bedoel je eigenlijk met het groene controlelampje die uit gaat?

  • rahulx
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 10-04-2023
De lader heeft een groen lampje dat aan gaat als de lader wordt verbonden met netstroom. Zodat je (denk ik) weet dat een contactpunt stroom levert.
Voor mij was het altijd het signaal dat de lader actief en/of ingeplugd was.
Als ik die lader vervolgens aansluit op de laptop gaat het lampje op de lader uit.

De laptop vertoont geen lampjes en kan nog niet aangezet worden.

Hoi


  • len-art
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 22-11 15:57
Dan begin ik toch wel te denken aan of een defect laadpunt op de laptop of een defecte accu die niet meer opgeladen wil worden.

  • Baggeraar
  • Registratie: Oktober 2009
  • Laatst online: 26-11 21:52

Baggeraar

Wat een gebagger..

lampje op de voeding die uitgaat wanneer die wordt ingestoken duid op een kortsluiting.

  • rahulx
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 10-04-2023
Als de accu defect is, zou de laptop wel aan moeten gaan als ik de accu verwijder en daarna de lader verbind met het netstroom toch?

Kortsluiting of defecte laadpoort hoor ik.. is zoiets te fixen of moet ik hiervoor de specialist inschakelen?

Hoi


  • Hero of Time
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 26-11 21:43

Hero of Time

Moderator LNX

There is only one Legend

Kan je niet zelf fixen. Je zal je laptop moeten opgeven voor reparatie, het is heel dicht op elkaar op het moederbord, en die zal dus vervangen moeten worden.

Commandline FTW | Tweakt met mate


  • rahulx
  • Registratie: September 2006
  • Laatst online: 10-04-2023
Oei, iemand een idee wat zo'n moederbord gaat kosten voor zo'n ASUS? Anders wordt het wellicht een te kortbare zaak. En evt een adresje waar ik heb kan laten fixen voor weinig geld? Als het te duur wordt kan deze richting de prullenbak. In dat geval, is er iemand/een winkel die laptops koopt voor de onderdelen oid?

Hoi


  • Droomygirl
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 09-04-2021
Hier een plaatje van wat het moederbord voor je laptop zou moeten zijn. (Object op ebay)
Kosten vallen al bij al nog mee als je het mij vraagt, nu alleen nog iemand die het voor je wil inbouwen.

Bekijk wel nog even goed het plaatje zodat je zeker bent dat het oplaadpunt op het moederbord zit, en niet een los kabeltje is... dat verschilt namelijk per model nog al eens ;)

Ik wil het best voor je doen, maar ik woon behoorlijk ver weg..

Succes!
Pagina: 1