Punkbuster schreef op woensdag 22 augustus 2012 @ 17:10:
Situatie:
Bij ons op kantoor hebben we 2 ESX servers staan (ivm Failover). Versie 4.1
Een NAS dient als storage voor de VM's.
Vraag:
Voor de backup willen we een tape-device gebruiken, maar we kunnen die kan niet hard 1 ESX hangen, want dan heeft de failover geen zin.
Wat zou een mooie oplossing zijn om toch
een tape te kunnen gebruiken als backup?
Je moet je eens oriënteren wat er zoal te koop is op tape gebied. Je kan kiezen uit LTO drives en DAT drives. Een LTO tape kan het meeste opslaan, maar de drive kost een vermogen. Gauw 1500 euro en dan heb je een simpele drive. Met tape robot erbij gaat de meter echt lopen. DAT drives zijn wat goedkoper, maar kunnen minder opslaan.
Tevens moet je bij een tape drive goede back-up software hebben. Het naar een tape kopiëren kan niet zomaar. De software houdt bij welke tape, en waar op de tape info staat. Tevens past het pakket compressie toe zodat je meer uit een tape kan halen.
Soms krijg je bij aanschaf van een tape drive ook een pakket erbij. Grofweg kan je kiezen uit HP Data Protector, Symantec Back-Up Exec of System Center Data Protection Manager. allen hebben voor- en nadelen. (Er zijn vast meer pakketten overigens, maar imho komen deze het meeste voor.)
Een alternatief is misschien een RDX drive. Die gebruikt verwisselbare harde schijven in cassettes. De drive is goedkoop, maar de RDX cassettes zijn vrij prijzig, zeker als je een paar TB aan ruimte wil hebben. Je kan dan ook simpelweg kopiëren als het je voorkeur heeft.
Tape is handig voor lange termijn opslag. Je ziet vaak dat harde schijf en tapes samen gebruikt worden. Korte termijn back-ups op harde schijf op een SAN en lange termijn op tape. Tapes kan je ook opslaan op een externe locatie.
Misschien moet je aan guest protection doen. Back-ups maken vanuit de VM's. Dan ben je niet afhankelijk van de hosts (en het is handiger met fail-over) en je kan dan iedere guest individueel herstellen naar een nieuwe VM.