Aspire One 532h i.c.m. Intel 3945

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • iChaos
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 09:36

iChaos

It's Lupus.

Topicstarter
Ik zit hier nu dus met een Acer Aspire One 532h, die een brakke WLAN-kaart heeft. Dit betreft de AR5B95 van Atheros. Een half uur geleden leek er opeens een rooklucht van af te komen, dus even het ding opengeschroeft, en inderdaad: de AR5B95 was doorgebrand (ik wist al dat er problemen mee waren omdat hij al weken kuren vertoont met opeens verbinding verbreken, wat alleen op te lossen is door meerdere malen te rebooten, en ga zo maar door).

Dat ding er dus even uitgehaald, en verder gekeken of er iets te zien was, maar verder was er nks te zien en rook ik ook geen rooklucht.

Goed, ik had hier nog een Intel 3945 Wireless Card liggen van een oudere laptop, waarvan ik weet dat deze goed functioneert (is een paar weken geleden uit een uitstekend werkende laptop gekomen, dus die kaart is sowieso goed). Die dus even in de MiniPCI-Express aansluiting van de netbook gedaan. Vervolgens de antennedraadjes aan de Intel 3945 bevestigd, en rebooten maar.

De kaart werd netjes herkend, drivers zijn gelijk geinstalleerd via Windows Update (had mijn telefoon er even aangehangen om te tetheren om die drivers binnen te halen). Alles mooi en wel, op naar Adapterinstellingen op Windows 7. Kaart werd daar ook gewoon gezien. Connect/Disconnect werkte echter niet. Probleemoplossing gaf aan dat ik de hardwareswitch op het apparaat moest gebruiken om de kaart aan te zetten.

Een echte hardwareknop hiervoor zit er niet op, wel een FN+F2 combinatie om de WiFi kaart te togglen. F3 is overigens voor Bluetooth. Het indrukken van de Bluetooth toggle geeft een melding op het scherm dat er geen apparaat is (No Device, dus die toggle werkt wel). FN+F2 voor de WiFi lijkt echter niets te doen. De Advanced Diagnostics Tool van Intel PROset zegt RADIO OFF, en dat hiervoor de WiFi kaart aangezet moet worden. De troubleshooting zegt dat dat kan via de Wireless Configuration Utility, of via de hardwarematige knop.

Die utility it is. Die is blijkbaar discontinued voor versies na XP, maar er is schijnbaar een Advanced versie voor IT'ers die wel die tool heeft om die opties te gebruiken. Gewone PROset utilities verwijderd, en die Advanced erop gezet. Die geeft echter weer aan dat er geen WiFi-kaart herkend is, terwijl de gewone versie van die tool dat wel ziet, en de Device Manager en Network Adapters laten allebei netjes de kaart zien.

Weet iemand dus hoe ik deze kaart aan kan zetten, zodat hij netwerken kan herkennen? De Enable/Disable in Device Manager lijkt dit alleen te doen met betrekking tot het gebruik in Windows zelf, dus die togglet die WiFi kaart zelf niet echt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • iChaos
  • Registratie: December 2009
  • Laatst online: 09:36

iChaos

It's Lupus.

Topicstarter
Zojuist op kunnen lossen, zet de oplossing hier nog even neer in het geval dat iemand ooit hetzelfde meemaakt:

Onder de grootste klep zitten 2 MiniPCI-Express slots, waarvan de een al bezet is door de AR5B95. Ik had die er dus uitgehaald, maar als ik de 3945 daar plaatste kwam 1 van de antennedraadjes niet tot de connector op de kaart. Daarom had ik hem in de andere slot gezet (ze zitten tegenover elkaar). Dat andere slot is echter niet bedoeld voor WiFi, omdat de FN+F2 combinatie alleen verantwoordelijk is voor de stroom op die aansluiting waar de WiFi-kaart zat. De 3945 dus maar daar in gezet, en slechts 1 van de antennedraadjes aangesloten, even een plakbandje om alles op zijn plek te houden (de AR5B95 is half-sized, en de schroefgaten zijn daar ook voor gemaakt (qua positie). Een full-sized MiniPCI-E in dat slot heeft dus geen plek om hem op vast te schroeven, dus een simpel plakbandje om hem op zijn plek te houden, en eind goed al goed :)

(verder geen last van slechter bereik zo te zien, heb nog gewoon 5 streepjes volgens Windows)