[OS X Mountain Lion 10.8] Scannen met Voorvertoning

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Terrestraeon
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 10-10 10:27
Wie heeft er al gescand met Voorvertoning in Mountain Lion?
Dit viel me op:

Nadat we onder 'Archief' kiezen om van onze scanner te importeren krijgen we dit:

MLscan
Op een paar cosmetische ingrepen na is dit venster gelijk aan die van de vorige katachtigen.
Zoals altijd wijzen we hier een naam en extensie toe aan onze scan, u ziet dat ik er de naam 'scan' aan geef met extensie 'JPEG'.

MLscan2
Als we op de knop 'Scan' klikken begint het scannen. Let op het feit dat het bestand 'scan 4' genoemd wordt. Dat wilt dus zeggen dat in de doelmap al een 'scan' bestaat, en ook een 'scan 1', scan 2' en 'scan 3' van eerdere scanacties van mij.

MLscan2
Dan zien we opeens dit. Voorvertoning geeft de gescande afbeelding weer, maar noemt het 'Naamloos'? Ik dacht dat het 'scan 4' genoemd werd?

MLscan3
Als ik de afbeelding uit Voorvertoning naar het Bureaublad sleep (waar ik het wens te hebben) zien we dit! Niet 'scan 4', niet 'Naamloos', maar 'Naamloos-1(gesleept).tiff'. Ik dacht toch echt dat ik voor 'JPEG' had gekozen bij het scannen?

MLscan4
Als ik op 'Archief' klik en dan op 'Bewaar' (of als ik het venster gewoon wil sluiten) krijg ik dit. Aha, nu kan er definitief een naam, extensie en doel gegeven worden aan de afbeelding...


Ik denk dat het voor jullie duidelijk is wat ik hier kom verkondigen of aanklagen.
Het blijkt dus totaal irrelevant dat je een naam en extensie moet geven aan je scan bij de eerste stap. Desondanks is het voor OSX niet geheel irrelevant, want het feit dat OSX aan automatische nummering doet (zie screenshot 2, waar OSX het 'scan 4' noemt ipv 'scan') wilt zeggen dat de originele scans met naam zoals ik het eraan gaf wél ergens verdoken bewaard blijven! Een zoekactie met Spotlight levert echter niets op. Waar zijn deze originelen dan? Hernoemd naar 'Naamloos' zoals vervolgens wordt weergegeven in Voorvertoning? Vanwaar de oplopende nummering dan?

Dit is toch niet Apple? Dit zijn toch geen OSX-toestanden? Het is willekeur troef. Het lijkt erop dat de invoervelden voor naam en extensie verwijderd hadden moeten worden bij de ontwikkeling voor Mountain Lion, omdat het opslaan nu anders verloopt. Over het hoofd gezien door de ontwikkelaars bij Apple? Of zit het probleem in het feit dat die naam en extensie gewoon niet doorgegeven worden aan Voorvertoning? Aangezien de gescande afbeelding er telkens Naamloos.tiff is.


Uiteraard is het muggenziften om me over zoiets druk te maken. "Negeer naam en extensie gewoon" hoor ik al zeggen. Ik negeer het vanaf nu ook en zal me er niet druk om maken, hoewel ik hoop dat dit opgelost wordt in een update. Ik wou het gewoon aan jullie laten zien, misschien dat jullie de folder waar deze originelen worden ondergebracht weten te vinden? Misschien dat er mensen zijn die deze bug niet meemaken? Ik zou graag ervaringen van anderen willen horen

(Melden aan Apple lijkt aangeraden, maar ik zie me dit verhaal niet neerpennen in het engels, zonder afbeeldingen, in een bugreport.)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Het is idd geen OSX gedrag:
Apple delivers third-party software for scanners and printers via Software Update. Simply connect the printer or scanner to the Mac. If software is needed and available, OS X will automatically download and install it.
This article is a comprehensive list of currently supported printer and scanner models and associated software provided by third-party vendors
Met andere woorden, dit word aangestuurd door de drivers van Epson.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Terrestraeon
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 10-10 10:27
Ik had al zo'n voorgevoel dat het driver-gerelateerd kon zijn. Vandaar dat ik het hier plaats, ik zou graag weten of dit universeel voorkomt.