Toon posts:

pc schoonmaken

Pagina: 1
Acties:
  • 193 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
omdat mn pc meestal open staat begint zich langzamerhand een flinke laag stof op te hopen, zijn hier nog huis-tweakers met tips??

Verwijderd

euch... schoonmaken met een schone kwast?? :?

  • ramonp
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 14:15
Koop zo'n spuitbus lucht en spuit het stof eruit.

Tip: doe het wel buiten als er veel stof in zit, gaan nogal stuiven :)

  • Palomar
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
gewoon eens in de zoveel tijd de stofzuiger dr op..

Verwijderd

Ik heb alles er gewoon uit gehaald, kast uitelkaar gehaald, en dan kast van binnen en buiten met een nate doek flink schoonmaken. Heatsink en koeler van cpu af en de stof eens flink uit de heatsink halen door dat ding gewoon onder de kraan te houden. Stof van de bladen van je cpu- en voedingsfans halen. En dan alles weer lekker terug in elkaar.

  • marteltor
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 18:09
gisteren heb ik de stofzuiger er nog in gezet...en je merkt het: hij werkt nog (en het is zelfs een compaq, dus dat zegt wel ff wat((ik had in het begin probleempies met deze *** compaq :r pc)))

  • marteltor
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 18:09
ps. een pedofiel is iemand die van kinderen houd (net als veel ouders van hun kinderen) en een pedoseksueel die heeft seks met kinderen.

Hiermee wil ik pedo`s niet beschermen hoor :r

dit ter reactie op MREn zijn/haar quote

Verwijderd

gewoon met lucht schoon spuiten.
gewoon een spuitbus halen bij de electronica boer. ( volgesn mij een paar tientjes )

of een compressor gebruiken, en dan ook vooral je voeding uitspuiten, want daar gaat veel stof in zitten, maar niemand maakt hem eigenlijk schoon. ( hierdoor gaan de meeste voedingen stuk )

met een stofzuiger zou ik het toch afraden, omdat je dan meer kans heb op statiche electrisiteit ( je mobo, proc en geheugen ouden hier niet zo van )

ps al je het met lucht doet, wel effe buiten, want er komen meestal hele stof wolen uit. en anders zuigt de pc dit later weer op. ( heeft dus geen resultaat. )

Verwijderd

Op dinsdag 27 maart 2001 16:30 schreef marteltor het volgende:
ps. een pedofiel is iemand die van kinderen houd (net als veel ouders van hun kinderen) en een pedoseksueel die heeft seks met kinderen.

Hiermee wil ik pedo`s niet beschermen hoor :r

dit ter reactie op MREn zijn/haar quote
Uyt den Dikken Van Dale, jaargang 2001:
pe·do·Žfiel1 (de ~ (m.))

1 iem. met voorkeur voor seksueel verkeer met jonge kinderen

  • marteltor
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 18:09
ok sorry

Verwijderd

Op dinsdag 27 maart 2001 16:21 schreef rick_h het volgende:
gewoon eens in de zoveel tijd de stofzuiger dr op..
Precies even voorzichtig met de stufzuiger er over heen en schoon is hij weer.

Oma

Verwijderd

weet je wat je moet doen, je moet een poes pakken en daarmee wrijf je dan overje pc en je mobo heen, succes, o ja trek wel een wollen trui aan!

  • Epitome
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 17-02 16:12
Op dinsdag 27 maart 2001 16:26 schreef MREn het volgende:
Ik heb alles er gewoon uit gehaald, kast uitelkaar gehaald, en dan kast van binnen en buiten met een nate doek flink schoonmaken. Heatsink en koeler van cpu af en de stof eens flink uit de heatsink halen door dat ding gewoon onder de kraan te houden. Stof van de bladen van je cpu- en voedingsfans halen. En dan alles weer lekker terug in elkaar.
En daarna zeker:

Hé, waarom doet ie het nu niet meer? |:(

Gewoon de stofzuiger pakken!
(wel eerst de stang eraf halen anders is het zo moeilijk mikken) ;)

  • Polle
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 12-04-2021
poes:?

  • Snijkoek
  • Registratie: November 2000
  • Laatst online: 15-02 13:31

Snijkoek

Metal up your ass

Wordt ie daar niet te vochtig van? :r

  • TiG
  • Registratie: Maart 2001
  • Laatst online: 16-01 19:34

TiG

Huh, kan dat stof kwaad dab :? Ok de ventilatoren moet niet te veel stof op zitten want dan draaien ze niet meer lekker >:) maar bij de rest van je pc maakt stof toch niet uit???

U gaat door voor de retorische vraag...


Verwijderd

(sorry voor het schoppen) maar een nieuw topic is ook zo zonde.

Ik heb vandaag mijn pc ook eens een groote schoonmaak beurt gegeven :

- Kast uitelkaar gehaald.
- Voeding uitelkaar gehaald en er met de stofzuiger overheen geweest
- cpu fan eraf gehaald en het koelings blok schoon gezogen.
- De rest van de kast schoongemaakt.

Alles weer inelkaar gezet

nou en ik heb me temps uitgelezen met aida 32
voorde schoonmaak : 58 stresses 52 iddle
na de schoonmaak : 50 stressed 46 iddle

Dus het helpt idd wel wat.

Heeft iemand anders ook de temps voor en na schoonmaken, zodat ik het kan vergelijken. :D

  • Sc0tTy
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 06-02 11:55
ik moetet ook maar es gaan doen... me oranje fans zijn helemaal grijs vannut stof en me heatsink is ook wat groter geworden >:)

Lumia 800 > 820 > 950 | Surface Pro 3 | Windows 10 Mobile Insider


  • marccom
  • Registratie: Februari 2003
  • Laatst online: 20:44
Ik maak hem eens in de zoveel tijd is open en als die vuil is maak ik alles los, neem het mee naar buiten en pak de compressor. Werkt perfect, mn fans worden er een stuk schoner/stiller van meestal :)

Whoop!


  • Palomar
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
Verwijderd schreef op 05 februari 2004 @ 15:25:
Heeft iemand anders ook de temps voor en na schoonmaken, zodat ik het kan vergelijken. :D
ik weet niet exact maar bij mij scheelde het ook wel wat toen ik de cpu fan schoongemaakt had (di evan mij werkt ook erg warm). Die fan blaast nl. tegen de heatsink aan, waardoor ie allemaal stof opzuigt wat zich ophoopt op de heatsink. Je kon echt de stukken stof er vanaf trekken. Een hele hand vol, zoveel past er in een heatsinkje... En dat maakte idd wel uit voor de koeling (logisch, want als er stof voor de fan zit komt de lucht er niet meer doorheen).

[ Voor 7% gewijzigd door Palomar op 05-02-2004 16:41 ]


  • Tux
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 14-02 17:00

Tux

Fannetjes blaas ik schoon met een pomp om boten en luchtbedden op te pompen bij gebrek aan een spuitbus :P

The NS has launched a new space transportation service, using German trains which were upgraded into spaceships.


Verwijderd

Kan ik de koelfan + koelvinnen gewoon van m'n processor afhalen en daarna weer terugzetten? Hoe zit het dan met die koelpasta die zich ook ergens in m'n bak moet bevinden?

Ik heb een Asus P4P800-VM moederbord met een Pentium 4 3.0 Ghz (HT) processor met een standaardkoeler (geloof ik) -> hij heeft twee hendels.. :)

  • Palomar
  • Registratie: Februari 2000
  • Niet online
Ja dat kan wel, maar het is wel aan te raden om CPU + onderkant van de heatsink even schoon te vegen en er een drupje nieuwe koelpasta op te doen. Die oude zal ondertussen wel hard zijn geworden en niet meer optimaal werken. Maar dat kun je het beste zelf beoordelen als je hem eraf haalt.

[edit] even voor de duidelijkheid, als je de cpu + onderkant heatsink schoonmaakt MOET je wel nieuwe koelpasta plaatsen. Dus niet alle koelpasta eraf vegen en dan zo weer terug plaatsen ;) Dan kun je beter de oude bagger laten zitten...

[ Voor 43% gewijzigd door Palomar op 02-03-2006 16:43 ]


Verwijderd

ok top.. ik gaat het ff proberen, thx

Verwijderd

ik laat altijd de oude bagger zitten.
Nadat ik een PIII 866 op een ander mobo had gezet heb ik hem precies zo gedaan dat de core in de afdruk van de koelpasta viel en hij draait nogsteeds goed :p
Toen een maat van mij zijn proc moest testen heb ik ook gewoon die heatsink erafgehaald (dat was een Boxed cooler dus met zo'n plakkoelstickerding) en gewoon weer terug gezet. En nog steeds geen stijging van temperatuur waargenomen.
Het kan wel zonder nieuwe pasta. Zolang het contactvlak nog maar goed is

  • Tinus
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 02-10-2022

Tinus

shit happens

idd, werkt als een trein, alles snel en goed schoon, van statische electriciteit heb ik nooit last gehad.

EOS 5D :: www.tinus-online.nl :: Urban Exploration :: Corolla G6


  • Pixal
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online

Pixal

Mijn poes popelt.

Verwijderd schreef op donderdag 02 maart 2006 @ 17:24:

Het kan wel zonder nieuwe pasta. Zolang het contactvlak nog maar goed is
Dat kan alleen bij die standaard koelplakken die eronder zitten, die krab ik er altijd af. Een echte tweaker gebruikt natuurlijk arctic silver en keramische troep. Die kan je beter niet laten zitten voor een 2e keer.

Voor de mensen die een stofzuiger gebruiken, je zal staan te kijken wat je nog uit je voeding enzo kan krijgen. Hier op m'n werk heb ik 5 spuitbussen leeggespoten laatst voordat ze eruit gingen voor nieuwe computers. Die waren 3 jaar in gebruik geweest. Het handige van een spuitbus is dat er enorm veel kracht zit zodat je niks uit elkaar hoeft te halen. Een paar keer vanaf een tactische plaats in het koelblok spuiten en hij glimt weer als nieuw. Ook fans zien er weer uit alsof ze net uit een doosje komen. Want wat ik vaak meemaak met bijvoorbeeld een kwastje is dat de fan uit balans raakt of kapot gaat. Van je voeding kan je overigens helemaal schrikken, een stofzuiger helpt maar zozo.. als je er met een spuitbus in blaast krijg je echt mist in je kamer.

  • PieperM
  • Registratie: September 2005
  • Laatst online: 08:09
Tinus schreef op donderdag 02 maart 2006 @ 17:26:
[...]


idd, werkt als een trein, alles snel en goed schoon, van statische electriciteit heb ik nooit last gehad.
Nee, maar als het wel gebeurt heb je een behoorlijk probleem :X
Las laatst over speciale computerstofzuigertjes...alleen ze zijn erg lastig te vinden |:(

"Non scholae sed vitae discimus"


  • TheZeroorez
  • Registratie: September 2005
  • Niet online
Stofzuiger gaat hier ook prima hoor, vooral om even snel je van schoon te maken (aanzetten en stofzuiger aan de buitenkant houden :Y) )

Ik heb ook een compressor staan, maar die spuiten natuurlijk olie mee in de lucht, dus dat ga ik maar niet doen, dan zoek ik wel een kwast je op en ga ik zitten :)
Pagina: 1