RAID 0 naar enkel SSD

Pagina: 1
Acties:
  • 159 views

  • devinjanssen
  • Registratie: December 2007
  • Laatst online: 16:24
Mijn systeem draaid op een Gigabyte GA-X58A-UD3R moederbord die een South Bridge Intel 82801JR ICH10R heeft.

Momenteel draai ik 2 RAID 0 opstellen van elke 2 x 1 TB Segeat schrijven. Dit geheel draaid al 2 jaar, Echter neemt de opslag van data steeds toe en is momenteel de betrouwbaarheid laag. i.v.m. RAID 0.
Nu wil ik voor het besturingsysteem W7 een Crucial CT128M4SSD2BAA (SATA 600, RealSSD M4, MLC, TRIM, ECC) kopen en met de 4 x 1 TB schijven een raid 5 opstelling. Echter is mijn vraag wanneer ik met acronis een image trek van de RAID -0 opstelling waar het besturingssysteem opzit kan ik deze dan vervolgens recovere op de SSD 128 GB? Of gaat dit problemen opleveren. Het zou zonde zijn wanneer ik het hele OS opnieuw moet installeren.

De huidige RAIDS bestaan uit een strip size van 128KB

  • Snobbieh
  • Registratie: Juli 2009
  • Laatst online: 30-01 19:01
Een image maken van een 2TB schijf en deze op een 128 GB schijf droppen. Hmmmn, denk dat er hier iets niet klopt :)

I7 2600K - 8GB - M550 256GB - GTX 670


  • Swordlord
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 09-01 14:14

Swordlord

Act first, think never

In het Het grote SSD topic ~ Deel 9 zijn dit soort vragen al zeer vaak gevraagd en het antwoord is altijd hetzelfde gebleven.

Een frisse installatie doen op een SSD is het beste.
Clonen kan, maar is niet aan te raden... Gezien je een hoop instellingen achteraf nog aan het instellen bent, die windows normaal voor je regelt bij een frisse installatie op een SSD.

Daarbij, je systeem draait al 2 jaar op dezelfde windows installatie? Tijd voor een opfrisser ;)

[ Voor 25% gewijzigd door Swordlord op 16-07-2012 18:13 ]


Verwijderd

of je een image maakt van een 2t schijf maakt niets uit , het gaat erom hoeveel van de 2t gebruikt is (of dit dus past op 128Gb).
Waarschijnlijk moet het wel lukken want de drivers blijven hetzelfde.

Verwijderd

Swordlord schreef op maandag 16 juli 2012 @ 18:11:
In het Het grote SSD topic ~ Deel 9 zijn dit soort vragen al zeer vaak gevraagd en het antwoord is altijd hetzelfde gebleven.
Amen :)

Dit topic is gesloten.