Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.

  • Resistor
  • Registratie: April 2001
  • Niet online

Resistor

Niet meggeren!

Topicstarter
Na ruim 2,5 jaar heeft mijn oude trouwe Nokia N86 8MP besloten een aantal kuren te gaan vertonen. Andere batterij is niet zo'n probleem, maar ook een aantal knopjes gaan wat moeilijk doen (als ik ze indruk gaan de ledjes uit), en het display heeft een barstje. En het hoesje is versleten.
Dat ding kon voor mijn gevoel alles, hoewel ik hem het meeste als fotocamera en MP3-speler in de auto gebruikte. Maar Gps-navigatie, internetbrowser, rekenmachine, wekker en agenda gebruikte ik ook incidenteel
En nu is het tijd voor een opvolger, die moet voldoen aan de volgende eisen:
Het moet ook een N86 8MP zijn, of desnoods een N95, waar ik ook erg tevreden mee was :+

Nee, grapje.

De eisen die ik aan mijn volgende telefoon stel:
• Goede camera, ik moet regelmatig even de telefoon uit mijn zak trekken om er goede foto's van dingen mee te maken, niet op grote afstand, maar een overzichtsfotootje op ongeveer een meter afstand, en wat details waaronder even snel een 'kopie' maken van een A4 vel papier met tekst of een plaatje. En heel soms kleine details als een scheurtje in een lasnaad. En met een goede flitser.
• De foto's moeten eenvoudig op een willekeurige computer met een willekeurig micro-USB kabeltje overgezet kunnen worden zonder een berg software op die computer te moeten installeren. Nu is het simpel even kiezen wat ik wil (PC-Suite, massa-opslag of foto's afdrukken) als ik de telefoon aan een computer hang, en het werkt.
• Even de camera aan de printer hangen en de foto's direct afdrukken is ook wel 8) bij klanten. Tot nu toe altijd met USB gedaan (omdat mijn printer niets anders kan)
• Goede muziekspeler, welke eenvoudig te bedienen is en een 3,5mm jackplug. Mijn N86 lag altijd naast mij in de auto, die hardwarematige muziekspelerknoppen aan de 'andere' kant van de slider waren heerlijk, ik hoefde niet te kijken wat ik moest doen, maar kon gewoon op de tast de knopjes vinden. Telefoon lag in een of ander bakje achter de handrem, kabeltje van bovenkant telefoon naar radio, en knallen maar. Bediening met een dingetje ergens in het snoer wat ik op het dashboard kan plakken geen bezwaar, maar Bluetooth audio is geen optie in de auto. Telefoon een 3,5mm jack, de radio een 3,5mm jack.
• Offline navigatie
• Geen behoefte aan apps, als de telefoon uit de doos (met de SIMkaart er in en de accu opgeladen :+ ) kan bellen, SMS'en, internetten, goede foto's kan maken en goed muziek kan spelen ben ik tevreden.
• Goede standbytijd, laat ik zeggen minimaal een werkweek (maandagmorgen tot vrijdagavond).
• Abonnement is een KPN Bel-SMS-Web SimOnly 100, zonder enige optie. Fun fact: ik heb deze maand tot nu toe voor €0,10 aan belkosten, en 29MB van de 100MB databundel verbruikt :+

Ik ben bij de T.net introductie van de Nokia N8 geweest, en ik blijf een zwak voor dat toestel houden. Heel indrukwekkend wat hij allemaal kon, USB host, HDMI, goede camera... maar ondertussen ook wel weer wat langer op de markt, en misschien zijn er in de tussentijd betere telefoons gekomen (denk ik)
Mijn budget ligt zo rond de €300,- voor de telefoon, en dan nog een goed hoesje, screenprotector en nog een geheugenkaartje.

What will end humanity? Artificial intelligence or natural stupidity?


  • Puringa
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 01-04-2022
Voor 300 euro is een goede cameraphone (afgezonderd van de Nokia N8) erg lastig. De beste cameraphone op dit moment is de Nokia 808 Pureview, maar deze ligt met een laagste prijs van ongeveer 550 euro ruimschoots buiten je budget. Voordeel van dat toestel is wel dat je met die camera heel wat jaren vooruit komt, het gaat uiterst lastig worden om dat toestel qua fotocapaciteiten te pareren.

Maar als je dat er ècht niet voor wilt uitgeven lijkt mij op basis van je wensenlijst de Nokia N8 de beste keuze, dat toestel is nog altijd na de 808 de beste cameraphone.

  • Resistor
  • Registratie: April 2001
  • Niet online

Resistor

Niet meggeren!

Topicstarter
Het hoeft geen zuivere cameraphone te zijn, maar als een A4'tje met normale tekst op een foto maar te lezen is.
En ik ga niet €15,- per maand minder betalen gedurende 2 jaar omdat ik een aantal maanden geleden (toen ik dacht dat mijn telefoon het nog wel een ruim jaar uit zou kunnen houden) mijn 'dure' abonnement omzette naar sim-only om uiteindelijk veel meer kwijt te zijn :+

Als ik de Pricewatch een slinger geef met een aantal eisen krijg ik 74 resultaten, en daar zal vast wel een andere goede telefoon tussen staan die ook aan mijn eisen voldoet, zodat ik wat kan vergelijken.

Ik besef heel goed dat megapixels niet heilig zijn.

What will end humanity? Artificial intelligence or natural stupidity?


  • Remcom00
  • Registratie: Juni 2011
  • Laatst online: 08-10 17:15

Remcom00

hij is gek

Sony heeft over het algemeen erg goede camera's in hun smartphone's, de Sony Xperia Sola lijkt me een prima telefoon voor jou eisen.

Android is wel een stuk uitgebreider als Symbian, als je dat allemaal overbodig vind zou ik gewoon een Nokia N8 halen.

[ Voor 21% gewijzigd door Remcom00 op 24-06-2012 22:35 ]

hoidoei


  • Marly
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 29-05-2021
Gezien je eisen: gewoon de N8, inmiddels bijna 2 jaar op de markt, maar na de 808 PureView (die 't dubbele kost) nog steeds de beste camera-telefoon en nu heel prettig geprijsd. Tevens voorzien van een Xenon-flits, net als de N86.

Bovendien met Nokia's gratis navigatie en een redelijke standby-tijd, hoewel hij een hele werkweek waarschijnlijk niet zal halen, maar dat hangt ook van het gebruik af.

Sony (Ericsson) heeft idd vaak goede camera's in hun telefoons, maar ik heb (helaas) vastgesteld, dat de camera's van de meeste Xperia's minder goed zijn, dan die van mijn oude Sony Ericsson Cyber-shot C905i, met 8mp en Xenonflits. Bij smartphones ligt het accent tegenwoordig toch meer op de apps, dan op de camera.

[ Voor 66% gewijzigd door Marly op 25-06-2012 02:47 . Reden: aanvulling ]


  • Sigis
  • Registratie: Maart 2012
  • Laatst online: 16-04 21:07
Als symbian je heel erg bevalt dan lijkt de N8 me ook een hele voor de hand liggende keuze.
Pagina: 1