Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • com2,1ghz
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22-07 11:33
Beste Tweakers,

Op mijn Asus barebone heeft altijd al FreeBSD gedraaid en sinds kort zit er CentOS op. CentOS kan ik makkelijker mee omgaan dan FreeBSD vandaar de keuze.

Het probleem is dat shutdown en reboot op een gegeven moment niet werken. Als ik bijvoorbeeld meteen na het booten een shutdown -p now doe of een reboot now dan werkt het. Na een minuut of 5 werken deze commands niet en krijg ik het volgende te zien:

[root@turkiye F3]# reboot now

Broadcast message from gokhan@turkiye
	(/dev/pts/0) at 16:08 ...

The system is going down for reboot NOW!

Message from syslogd@turkiye at Jun 24 16:09:26 ...
 kernel:Process plymouthd (pid: 2222, ti=f62a4000 task=f4a5a030 task.ti=f62a4000)

Message from syslogd@turkiye at Jun 24 16:09:26 ...
 kernel:Stack:

Message from syslogd@turkiye at Jun 24 16:09:26 ...
 kernel:Call Trace:


En vervolgens doet hij niets meer. Telkens komen er berichten van syslogd maar voor de rest zit alles vast.

Na een speurtocht op internet ben ik erachter gekomen dat dit zou komen door ACPI wat problemen geeft op oudere machines. Destijds met FreeBSD heb ik nooit problemen gehad met shutdown en reboot command.

Als ik in grub in de kernel parameter 'acpi=ht' of 'acpi=ht' neerzet dan werkt alles prima maar dan is ACPI uitgeschakeld en moet ik de server uitzetten door op de power knop te drukken. Daar zit ik ook niet op te wachten.

Hoe zorg ik ervoor dat mijn server om kan gaan met ACPI?

Specs:
Asus T2 terminator
Pentium 4 3.00 ghz 1mb cache met hyperthreading
2x 1 GB ram
1x hitachi 250 gb op de onboard SATA 150 controller
1x samsung F1 1tb op ICIDU SATA 150 controller
1x samsung F3 1tb op ICIDU SATA 150 controller

CentOS 6.2 x86

Wat heb ik geprobeerd:
-Spelen met ACPI instelling in de bios(ACPI on/off, ACPI 2.0 support on/off, APIC on/off)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 0xDEADBEEF
  • Registratie: December 2003
  • Niet online
Werkt herstarten wel als je opstart met "acpi_osi=Linux" (meegeven als kernel-parameter in grub/$bootloader)?

https://answers.launchpad...rce/acpi/+question/186804 zie #5
http://blog.bodhizazen.ne...500-poulsbo-boot-options/

(Het lijkt erop dat) plymouthd crasht (segfault), misschien kan je de details achterhalen?
Kan je wel herstarten (met control+alt+delete) als je uitgelogd bent?

[ Voor 10% gewijzigd door 0xDEADBEEF op 24-06-2012 17:40 ]

"Religion is an insult to human dignity. With or without it you would have good people doing good things and evil people doing evil things. But for good people to do evil things, that takes religion." - Steven Weinberg


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • com2,1ghz
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 22-07 11:33
0xDEADBEEF schreef op zondag 24 juni 2012 @ 17:07:
Werkt herstarten wel als je opstart met "acpi_osi=Linux" (meegeven als kernel-parameter in grub/$bootloader)?

https://answers.launchpad...rce/acpi/+question/186804 zie #5
http://blog.bodhizazen.ne...500-poulsbo-boot-options/

(Het lijkt erop dat) plymouthd crasht (segfault), misschien kan je de details achterhalen?
Kan je wel herstarten (met control+alt+delete) als je uitgelogd bent?
Ik zal het proberen. Als ik dus de shutdown of reboot command uitvoer, dan krijg ik die berichten maar dan logt hij mij niet uit . Als ik dan op enter druk dan zit ik in de shell en commands doen het half en alles reageert traag zoals ls -la doet hij er 5 seconden over. Wanneer ik met vim een bestand aanmaak dan start hij vim en doet hij niets meer. Systeem reageert vervolgens nergens niets meer op. Zelfs niet als ik 1 keer druk op de power knop.

Als ik nogmaals een shutdown command doe dan krijg ik hetzelfde te zien als: " System is going to shutdown". Uiteindelijk loopt hij langzamerhand vast en krijg ik een broken pipe fout in de terminal op mijn desktop pc(ubuntu).
Ik dacht een keer te wachten of hij misschien ooit zelf zou afsluiten. Na een hele nacht wachten bleef hij nog aan dus geduld hebben helpt ook niet :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fds
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 26-07 08:41

fds

Welke chip voor de netwerkkaart zit er op het Asus board?
Als het een RT8168 of RT8111 is moet je NIET de rt8189 driver gebruiken! Deze laat de boel vastlopen bij hoge netwerkbelasting vanwege een brakke interrupt afhandeling.

Verder neem ik aan dat je acpid geinstalleerd en geladen hebt...