Qnap ts-509 pro start niet meer door

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • choman
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 21:22
Ik heb het volgende probleem.
Heb 2 jaar geleden een qnap ts-509 pro aangeschaft. heeft altijd goed gewerkt tot vandaag. Het begon er mee dat de Server zijn ISCI target kwijt was. Is wel eens vaker gebeurd, dus even de nas afgesloten en weer aan gezet. Toen de nas aan ging ging gelijk het ledje van de 5e HD rood branden, wat zou betekenen dat de hd kapot zou zijn. geen man overboord, nieuwe hd er in en weer opstarten. Nog steeds brande het lampje rood, dus toen maar de hd er helemaal uit gelaten, en weer opgestart. Tussen het starten en afsluiten zat de 1e en de 2e keer minimaal 15 minuten.

Nu dus alle schijven er uit gehaald, en weer geprobeert te starten. Lampje van HD 5 blijft rood branden, terwijl er niks in zit, en hij heeft een uur aangestaan met op het display System booting.
Na wat rond kijken op internet op het forum van QNAP, zag ik dat iemand het zelfde probleem had, en bij deze was de voeding kapot.
Nu heb 'k een andere voeding er aan gehangen, zelfde probleem.

Weet iemand anders misschien nog een oplossing????

Alvast bedankt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rookie no. 1
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 11-09 15:13
Heb je al geprobeerd alle schijven eruit te laten bij het starten? Monitor op aangesloten en iets voorbij zien komen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • choman
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 21:22
Ja, al geprobeert. Heb inmiddels zelfs de oorzaak gevonden.
Er is een weerstandje doorgebrand :'( zit een zwart gat nu op het moederbord.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mektheb
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 22:45
Qnap een mailtje sturen, die kunnen je daar best mee helpen 2 jaar is zeer kort voor zo'n systeem.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rookie no. 1
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 11-09 15:13
Ai, daar dat wordt het mainboard vervangen of iemand vinden die zo'n geval kan vervangen. Jammer zeg!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • choman
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 21:22
Afbeeldingslocatie: http://www.hortiit.nl/qnap_mobo.png

zo ziet het moederbord er nu dus uit.

[ Voor 12% gewijzigd door choman op 02-08-2012 08:29 ]

Pagina: 1