Toon posts:

Synology NAS netwerk backup

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Beste Tweakers,

Ik heb het volgende in een eerder topic al voorgelegd. Echter is de situatie een beetje veranderd en hoop ik nog wat tips van jullie te kunnen krijgen.

Situatie is als volgt. Ik heb 5 servers die ik middels back-up software de back-up data wil laten wegschrijven naar een Synology NAS. Echter gaat het hier om 4 verschillende subnetten. Hieronder even een simpel netwerk diagram:

Afbeeldingslocatie: http://i.imgur.com/bM25ys.jpg
(De verbinding van de NAS naar de SX server hoort via de switch).

Firewall tussen de PUB, APP en Oracle server is niet helemaal open. Dus ik beschouw ze voor nu even als 2 aparte subnetten.

Nu neem ik aan dat ik een NAS met 4 NIC's nodig heb? Iemand ervaring met een situatie als deze? Uit verschillende subnetten een NAS benaderen?

Thanks!

  • Zodiac
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 22-01 16:41
Nu zeg je niet om welke switch of omgeving het gaat, maar een beetje multilayer switch kan als router functioneren - m.a.w., gewoon die 4 subnets routeren, En anders een goedkoop Linksys routertje voor het NAS plaatsen.

Verwijderd

Topicstarter
@Zodiac,

Ik ga me maar eens verdiepen in het routeren. Heb hier nog geen ervaring mee. Meeste mensen raden mij dit ook aan.

Echter zou een minder fraaie maar ook werkende oplossing kunnen zijn voor alle 5 de servers de 2de NIC in de zelfde IP reeks zetten. Vervolgens deze middels een simpele Giga switch met mekaar verbinding naar de NAS?