Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Trezzahn
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 12:09
Hallo,

Ik ben op dit moment in het bezit van een HTC Legend(niet geroot), welke in het begin goed beviel maar ik me de laatste maanden wel aan erger. Dit komt omdat het bereik soms erg minimaal is - tot niets -, mijn interne geheugen begint vol te raken terwijl ik al mijn apps al heb geminimaliseerd/verwijderd en traag begint te worden etc. Dat bereik speelt al vanaf het begin maar dat kwam omdat de Legend gebruik maakt van een metalen cover die dus gedeeltelijk het signaal blokt. Tijd voor iets anders dacht ik zo.

Mijn abonnement is verlopen begin mei dus ik mag al wat nieuws uitzoeken maar weet alleen nog niet welke, en of ik mijn legend moet houden?!
Ik heb al rond gekeken maar de prijzen vind ik zo verschrikkelijk hoog, of je moet een laag abonnement willen maar dan heb je vaak weer een hoog eenmalig bedrag wat betaald moet worden. Ik heb op dit moment dus die HTC Legend met een abonnementsprijs van €29,50 en ik heb destijds niets bij hoeven betalen. Ik heb 150 bel/sms en 1GB internet.
Onlangs werd ik telefonisch benaderd door Vodafone(huidige provider) of ik al wou verlengen bla bla verkooppraatje. Toen nog geen interesse maar er is mij verteld dat ik aan bel/sms gebruik rond de 90 zit en qua MB's aan plusminus 300 MB(alleen via het mobiel netwerk, dit kan ik dus eventueel lager nemen aangezien ik gebruik kan maken van WIFI).
Mijn budget is toch wel 30/35 p/m.

Wat ik doe met mijn telefoon is (veel) whatsapp, facebooken, soms een game en de standaard apps zoals NU.nl, Tweakers, ABN Amro e.d. Gebruik mijn camera zeer zelden puur om het feit dat 't gewoon een knakending is, als ik een goede zou hebben zou ik hier gebruik van maken. Zaken als het afspelen van films of het intensief spelen van games zijn niet aan de orde.

Keuzes die ik voor mezelf ongeveer heb gemaakt zijn:
  • HTC Legend rooten, zodat ik er misschien(?) meer uit kan halen qua performance. Hij is erg traag en geheugen zit constant vol. Maar dan is de vraag voor hoelang dit nut heeft.
  • Afsluiten van een sim-only abonnement en een losse telefoon aanschaffen die beter is als de legend. Maar dit zal wel weer (te) duur uitvallen.
  • Afsluiten van een abonnement met een Sony Xperia S of een HTC One S. Deze trokken mijn aandacht gezien de specs en de goede camera van de Xperia S.
Mocht ik een nieuw abonnement afsluiten dan zit ik weer met de keuze voor welke provider ik zou gaan. Over Vodafone ben ik erg tevreden maar een nieuw abonnement is weer erg duur. De "B-providers" als Telfort en Hi zijn vaak iets goedkoper maar dan weet ik niet hoe ik zit met bereik en zo.

Kortom, erg veel (vage) vragen. Erg lastig om hiervoor een topic aan te maken aangezien alles nog te algemeen is en ik voor mijzelf nog niet echt een keuze heb weten te maken.

Graag zou ik dus advies inwinnen, zodat ik een weloverwogen keuze kan maken. Al word ook maar 1 van de vele vragen beantwoord, alles helpt.

Alvast bedankt!!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marly
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 29-05-2021
Om te beginnen: Telfort en Hi gebruiken beide het KPN netwerk, bereik dus over 't algemeen goed. Verschil is, dat Hi echt 100% KPN is, terwijl Telfort nog steeds via roaming werkt. Dit is vooral vervelend, wanneer je in een grensregio woont. Om te verhinderen, dat de telefoon ongemerkt overgaat naar een buitenlands netwerk, zet men dan meestal roaming uit en dat kan dus niet, wanneer je Telfort hebt. Persoonlijk wil ik om die reden dus geen Telfort.
Verder werken de nieuwe abo's van Hi en Telfort met een lease-constructie, ik weet niet of je dat wil ? Bij een sim-only is dit natuurlijk geen probleem.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Trezzahn
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 12:09
Ah oke. Ja woon wel in de grensstreek ja.. Maar gezien de informatie die je geeft dat het een lease-constructie betreft dan vallen die voor mij sowieso al af.
Stel ik sluit nu een nieuw abonnement af met telefoon dan heb ik de Legend nog op reserve of eventueel kan er nog een paar knaken voor vangen bij een verkoop.

Daarbij, ik denk dat dat echt geldklopperij is van Telfort en Hi. Ben over het algemeen erg zuinig op mijn spullen maar enkele gebruikssporen op een mobiel zullen altijd te vinden zijn. Wat dus tot gevolg heeft dan je uiteindelijk een dikke commerciële prijs betaald voor het toestel wat je inlevert. Zoiets las ik op de site

Bedankt voor je informatie!