Verwijderd schreef op dinsdag 15 mei 2012 @ 10:53:
Ik krijg daar een bruto loon aangeboden dat een stuk hoger ligt dan die 2300. Maar dat is zonder tankkaart en auto. Mits inlevering, kan ik een wagen en tankkaart leasen. Ze zeggen mij dat een BMW 1 zonder te veel opties, uitkomt op 250 netto inleveren. Dat zal rond de 500 bruto zijn vermoed ik?
Ik geef het Nederlandse antwoord, wie het Belgische belastingsysteem kent mag aangeven of deze principes ook daar gelden.
In NL heb je te maken met fiscale bijtelling en eigen bijdrage. Fiscale bijtelling is een bedrag wat je bij je belastbaar inkomen telt als loon in natura. Daarover betaal je inkomstenbelasting.
Bijtelling: percentage (14 / 20 / 25% afhankelijk van COI2-uitstoot) * cataloguswaarde - eigen bijdrage.
Stel, je least een auto met een consumentenprijs van 25.000 euro en een CO2 uitstoot van 105 g/km diesel (20% categorie). Eigen bijdrage omdat het leasebedrag hoger is dan de werkgeversbijdrage: 100 euro per maand = 1200 per jaar. Dan is de bijtelling: 20%*25.000 - 1200 = 3800 per jaar. Daraover inkomstenbelasting a 42% ==> belastingaanslag van 1596,- per jaar (133 per maand). Daarnaast heb je een
netto looninhouding van 100 euro. De totale kosten van deze leaseauto voor de werknemer zijn dan 233 euro netto. Zelf een auto rijden zou je bijvoorbeeld 550 euro per maand kosten. Dan is de netto waarde van deze leaseauto 317 euro per maand. Met een extra brutoloon van 500 a 550 zou je dus even goed uit zijn.
In BE is een leaseauto goedkoper meen ik (fiscale PK's zijn gunstiger dan onze bijtelling). Hopelijk kan een Belg voor je uitrekenen hoe het daar uitkomt.
Op directlease.be probeer ik dit na te gaan, maar het is zo moeilijk, aangezien ik niks weet van een termijn, aantal kilometers per jaar ...
Bij mijn weten rekent Cap haar auto's uit op basis van 48 maanden looptijd en 40.000 km/jaar. Hou rekening met het feit dat directlease wel erg basic voorwaarden heeft (bv eigen risico op de verzekering). Bovendien heeft Cap naast de lease-kosten ook nog met de omzetbelasting over het privegebruik af te rekenen. Gevolg is dat een leaseauto bij Cap vaak iets duurder zal uitkomen dan via directlease.be, ondanks de volumekorting.
Ik zal meer dan 50 000 kilometers per jaar gaan rijden, aangezien 50 000 per jaar alleen al nodig is om op en af naar mijn werk te gaan rijden. Tel daar nog eens 10 000 kilometers prive bij op, dan zit ik op 60 000 kilometer per jaar. En dan zijn de leasing bedragen geweldig duur

Wat als je nu bijvoorbeeld een wagen neemt met maar 15 000 per jaar en een termijn van bijvoorbeeld 2 jaar ? Hoe zit dit nu eigelijk precies in zijn werk, als je meer kilometers rijdt dan je lease contract etc? Als ik effectief 60 000 kilometer per jaar ga maken met een lease wagen, blijk ik eigelijk 1000 euro nodig te hebben om ook maar iets of wat beters te kiezen, of ben ik hier totaal fout in?
Hoeveel je werkelijk rijdt is niet relevant, werkgevers rekenen met vaste normen voor kilometers en looptijd. Bij Cap meen ik 48m/40k, maar ik weet het niet zeker. Je kunt ook niet op eigen houtje met minder kilometers rekenen om een mooiere auto uit te zoeken.