waterkoeling zonder peltiers

Pagina: 1
Acties:
  • 138 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

  • cor-gijs
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 24-05 17:06

cor-gijs

Dig further for bigger hole

Topicstarter
hallo
ik zie allemaal moeie verhalen over watergekoelde peltiers etc.
maar
is het ook mogelijk om een cpu te koelen zonder peltiers
die dingen vragen nogal wat aandacht namelijk
en dat vin ik wat overdreven voor die 50 xtra mhz die ik kan krijgen
maargoed
is het mogelijk
en is het de moeite waard (vergeleken bij een standaard intel socket 370 koeling)
ik wil namelijk m'n celly466@582 krijgen zonder ruisende fans die me wakker houden

There is no adequate defense, except stupidity, against the impact of a new idea.


  • Daylights
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 01-09 15:20

Daylights

Look @ the big brain on Brett!

Nah, dat heb ik dus ook, maar dan op m'n Athlon 500@800. Kan heel goed, maar ik geef toe dat ik toch zit te denken over Peltiers.
Maar dat ik het nou echt nodig vind... tja.

  • Animal_X
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19:58

Animal_X

Rodin

peltiers zijn ook heeeeeel erg stil hoor :)

"It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt."


Verwijderd

Het enge van peltiers vind ik is dat je alles moet gaan isoleren, omdat je last kunt krijgen van condensvorming. Dan heb ik meteen zoiets van: laat ik eerst maar eens een waterkoeling bouwen...

  • Flagg
  • Registratie: Oktober 1999
  • Niet online

Flagg

It's a shite state of affairs

Ik heb hier ook WK zonder peltiers ik loop nu stabiel met 500@735Mhz cache œ.

ik vind peltiers ook een te hoog risico voorlopig, misschien dat ik het later nog eens ga proberen, ik heb namelijk al wel 2 peltiers hier liggen.

F.

Irish diplomacy is telling a man he can go to hell in such a way he actually looks forward to it.


Verwijderd

met een goede gasket is het risico op condensatie nihil. Plaatsen van gasket is ook zo gepeipt.

greetin

Newt

Verwijderd

Nieuw als ik ben op dit gebied: wat is een gasket, hoe ziet het eruit, en kan ik ergens info vinden?

  • _-= Erikje =-_
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 15:42
Is er hier dan echt geen tweaker/ster met een kleine electronica tic??

Een peltier wordt warm/koud als je er een bepaalde stroom doorheen stuurt, weet/heeft hier iemand (schema's voor) een temperatuur gestuurde voeding voor peltiers?? dan zou je je uP op bijv 15 graden Celcius kunnen houden (dus boven de condensatie grens) en hoef je je dus ook niet meer druk te maken over condensatie.

Waarom zou je een ijsklontje van je uP willen maken?? koud OK bevriezen NEE

tot zover de mening van deze overclock newbie die een manier aan het bedenken is zijn AMD K6-2 500 (@500 MHz) wat harder te laten lopen...

Verwijderd

Een gasket is een omhulsel rondom de peltier-coldplate ruimte. Wij hebben gekozen voor neopreen omdat dit tegen extreme temperatuurs schommelingen kan en het 100% lucht en 100% waterdicht is. Dat laatste is niet geheel onbelangrijk omdat op den duur middels osmose toch transport over de gasket mogelijk zou kunnen worden. Met alle vervelende gevolgen vandien.

Greetinz

Newt

  • RdB_IA
  • Registratie: December 1999
  • Niet online

RdB_IA

42

oppassen met een peltier in combinatie met p3 coppermine flipchip
(ff een off-topic waarschuwing)

volgens mij is een peltier ook niet echt supernoodzakelijk nee. Het is natuurlijk wel stoer, je processor kan weer een klein stukje hoger, maar hij vreet geloof ik ook nogal veel stroom. Heb je weer een 2e voeding nodig enzo. Ik heb het idee dat alleen waterkoeling ook al heel mooi is.

vraagje voor oc-shop:
jullie gaan dus die dingen ook leveren? Erg gaaf. Gaan jullie eigenlijk ook guides ofzo op de oc-shop homepage zetten om alles goed te installeren? Ik denk dat het met deze materialen wel nodig is.

Verwijderd

Yep, er komen complete handleidingen op onze site. En kom je er dan nog niet uit, dan kom je gewoon even langs. Dan wordt onder het genot van een kopje koffie alles opgelost (gratis natuurlijk!!)

Erikje !!!
zie http://home.planet.nl/~Delta.Electronics/pict21.html


p.s. waarom oppassen met FC-PGA met peltier?

Greetinz

Newt

  • _-= Erikje =-_
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 15:42
ehh, er schijnen temp verschil problemen te zijn met die socket 370 TROEP (recht uit mijn hart)

Je krijgt vrij snel micro scheurtjes in je Si tjippie


Ehh CO-Shop die link doet het momenteel niet? ik neem aan dat het over die peltier koeling gaat??

  • jhead22
  • Registratie: November 1999
  • Niet online
Ik zit zelf ook te denken aan water koeling. Ik heb een celeron 300A @ 464 met groot koelblok en 4 fan's op 504 wil ie niet. Kan ik hem denk je hoger krijgen met wk ? Peltiers wil ik niet omdat die veelste veel stroom vreten en veelste duur zijn. Je kan dan beter een nieuwe proc kopen vind ik.

  • metoo
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 06-06-2022
wat heeft een peltier oid nou voor zin als ie niet echt koud mag worden? Hoeveel mhz denk je erbij te krijgen als je maar 15 of 20 graden kouder gaat dan een alpha of arctic circle ? 5-10 mhz ? lijkt mij geld uitgeven en veel moeite doen voor niks.
Waterkoeling\peltiers zijn dan geen middel meer om je cpu zo koud mogelijk te krijgen en zo ver mogelijk over te klokken, maar een trend waar je bij wil horen

Epox8RDA+ XPThorton2000+@3200+ Radeon9800SE@Pro Plextor 12/10/32A 80GB 7200 8MB XPpro


  • Ovide
  • Registratie: September 1999
  • Niet online
IMO zijn waterkoeling en peltiers ook gewoon iets om mee te experimenteren (met andere woorden het is leuk om mee te spelen).

In mijn geval (c300a) heeft het gezien de prijs relatief weinig geholpen, ik ben van 495Mhz met een Alpha p3125 naar 515Mhz gegaan met waterkoeling en peltier. Aan de andere kant is deze proc uitstekend geschikt om een goed universeel koelsysteem te ontwikkelen waarmee ik uiteindelijk een systeem op 1Ghz krijg (AMD of Intel).

Waterkoeling zonder peltier(s) vind ik persoonlijk erg geschikt ter vervanging van een vaak lawaaiige luchtkoeling (die Alpha's maken een teringherrie met nog een paar sunon kastventilatoren erbij). Wil je voor de meest extreme koeling en dus overklokmogelijkheden, dan moet je voor een combinatie van waterkoeling met peltiers gaan.

Voor het geval dat je een waterkoeling zonder pelts wil gebruiken, is mijn ervaring tot nu toe dat waterkoeling de warmte beter afvoert (lees: proc werkt koeler) dan met de beste geforceerde luchtkoeling.

  • metoo
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 06-06-2022
ik bedoel gewoon als er geinvesteerd word in waterkoeling en peltier en het mag niet kouder worden dan 15 graden ivm condens, dan is het niet een extreme vorm van o.c maar een extreme vorm van geld verspilling en vind ik het zonde van de niet benutte mogelijkheden van zo'n systeem.
waterkoeling alleen brengt niets in mhz. het is wel mooi stil. water voert de warmte beter af, maar waar naartoe? naar de watertank. binnen 8 uur was mijn proc 43 graden hetzelfde als met de alpha en 2 6600 tpm 33 cfm p/st pabst fans.(teringherrie)
een radiator ertussen met een 8x8 fan werd het 38 graden, dus om een beetje op kamertemp te komen zou ik minstens 6 8x8 fans op die radiator moeten zetten. schiet niet op. kun je het water nog gaan koelen met een zooi peltiers maar die hebben ook weer koeling nodig, ik heb de koelkast naast de compu gezet een bak met 23 ltr water bovenin, het vriesvak losgeschroefd en dat in de bak water laten zakken. de inlaat temp bij het waterblok is 7 graden de proc is nu 23 graden de winst is nu 20 mhz tov luchtkoeling en de stilte. dit is met een athlon 550@950 met een celeron of id kan dit beter gaan omdat die veel minder warmte genereert. heb er nog een 72 watt peltier bij tussen gehad maar die trok dat niet moet er eerst nog een peltier bij hebben (en wat tijd) om nog wat verder te komen.
ik had een cel 366 die wou met diezelfde luchtkoeling 566 mhz en met de peltier erbij 616 mhz temp 0 tot -9 graden, de volgende stap op dat mobo was toen 645 mhz en dat trok ie net niet. met de athlon op 550 mhz wordt dit rond de 20 graden en als ik hem op 900 zet moet ik gauw de boel uitzetten anders ben ik bang dat de proc verbrand.

Epox8RDA+ XPThorton2000+@3200+ Radeon9800SE@Pro Plextor 12/10/32A 80GB 7200 8MB XPpro


  • Ovide
  • Registratie: September 1999
  • Niet online
Gdew: ik ben het met je eens dat het zonde is van de mogelijkheden die je hebt (en kost idd veel geld). Heb jij trouwens die hoog opgeklokte Athlon met waterkoeling?

Wat betreft die condensatie: wanneer je de koude gedeelten (proc, coldplate, pelt) goed isoleert (ik gebruik op dit moment van die bakjes waar de AH zijn vlees op verkoopt), heb je geen last van condensatie. Toen ik aan het testen was en alles nog open lag heb ik wel condens gehad (en water op mijn vidkaart, was vergeten iets er onder te houden), maar volgens mij geleidt condens slecht, dus veel last zul je niet hebben tijdens een ongelukje (anders heb ik geluk gehad).

  • metoo
  • Registratie: November 1999
  • Laatst online: 06-06-2022
Ovide je hebt geluk gehad condens kan funest zijn ik heb de MC1000 van swiftech met neoprene gaskets op een PII 330 die standaard al op 500 wou gezet had ik een beetje slordig gemonteerd en 1 druppeltje condens was genoeg hij was gelijk dood.

Epox8RDA+ XPThorton2000+@3200+ Radeon9800SE@Pro Plextor 12/10/32A 80GB 7200 8MB XPpro


  • Ovide
  • Registratie: September 1999
  • Niet online
Zo zie je maar, het geluk is met de dommen. :)

  • RdB_IA
  • Registratie: December 1999
  • Niet online

RdB_IA

42

he oc-shop. Ik zie dat je een link plaatste naar een winkel uit kampen. Delta electronics.

Hoe kom je daar bij? (ik woon namelijk in kampen, vandaar dat het me bekend voorkwam)

Verwijderd

na wat zoeken kwam ik deze tegen.
vandaar.
heb niets met Kampen ofzo hoor, nu wel,,,RdB dus.

greetinz

Newt
Pagina: 1