Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Ik zoek advies voor de volgende situatie:

Ik (26 jaar) heb een baan en wil gaan samenwonen met mijn vriendin (22 jaar, student, masterfase). Gister hebben we ons droomappartement gevonden. Het gaf ons beiden het gevoel waar we naar op zoek waren; dit is het appartement waar we tot rust konden komen na een dag hard werken. We werden er allebei gelukkig van, maar hij is wel aan de prijzige kant. We zijn momenteel aan het nadenken, uitrekenen en advies aan het inwinnen..

De financiele situatie is als volgt: ik heb dus een baan, en weet voor 95% zeker dat ik in september promotie maak. Ik heb momenteel een tijdelijk hoog inkomen omdat ik een tijdelijk project in het buitenland doe. Hierdoor kan ik aan de ene kant de huur zonder problemen betalen, maar aan de andere kant betaal ik dan wel t/m juli (dan loopt het project af) 1200 euro/maand voor een appartement waar ik 8 dagen per maand ben (alleen in de weekenden).

Vanaf september is de situatie weer stabiel; samen hebben we dan een inkomen van 3000 euro/maand (hierbij heb ik de kosten van de lease-auto waar ik ook prive mee mag rijden al vanaf getrokken).

We gaan uit van de volgende uitgaven per maand:

Boodschappen/uitgaan700 euro/maand
Zorgverzekering (betalen haar ouders voor haar)110 euro/maand
Telefoonkosten20 euro/maand
Verzekeringen25 euro/maand
Studieschuld afbetalen300 euro/maand
Kleren100 euro/maand
Onvoorziene kosten300 euro/maand
Sparen250 euro/maand
Totaal1820 euro/maand


De huurprijs is 1180, dus wat er overblijft: 3000 - 1820 = 1180 inclusief g/w/l. Maar sparen en 'onvoorziene kosten' hebben we dus al rekening meegehouden. We hebben verder geen dure hobby's en zijn geen big spenders.

Aan de ene kant voelt het als erg duur (1200 euro voor huur betalen met een gezamenlijk inkomen van 3000). Tegelijkertijd voelt 3000 - 300 (studieschuld) - 1200 = 1500 voor boodschappen, sparen, overige lasten etc ook wel weer als goed te doen..

Verder is het zo dat de aanname is dat mijn vriendin in Juli 2013 klaar is met haar studie, en dan ook vrij snel werk kan vinden met een goed inkomen (ze doet Oncologie). Dus de relatief krappe situatie is van tijdelijke aard.

Dit is de eerste keer dat ik in een niet-studentenhuis ga wonen, dus ik hoor graag wat de meer ervaren huurders hierover te zeggen hebben .. bedankt voor jullie advies :)

tl;dr: Inkomen van 3000/maand, droomappartement van 1200 euro/maand.. zal ik het doen of is het boven budget?

Edit: huurprijs is inclusief gas/water/licht.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CRiMiNaL
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 10-01-2024

CRiMiNaL

Witlof ^^

Je zegt niet specifiek of de huur all-in is. Als gas/electra/water wel inbegrepen zit, hoe zit het dan met internet/tv ?

Persoonlijk zou ik het niet doen omdat het toch redelijk krap is zolang jullie geen dubbel inkomen hebben.

Enkele puntjes die in mij opkomen:
Heb je een vast contract?
Reserveer je ook geld voor gemeentelijke belastingen? (het zal niet veel zijn, maar denk er in ieder geval aan)
Inboedel verzekering (is ook bijna niets, maar vergeet het niet)
Wees niet te optimistisch qua bedragen! (100 euro per maand kleding voor 2 pers?) Liever iets te hoog inschatten en geld overhouden dan achteraf er achter komen dat het toch net te krap is.

... MMORPG Addict.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SeatRider
  • Registratie: November 2003
  • Laatst online: 05-07 15:43

SeatRider

Hips don't lie

Daarbij zou de verhuurder ook wel eens iets hogere inkomenseisen kunnen stellen (doorgaans 4 of 5x de maandhuur), dan ga je het ook niet redden.

Nederlands is makkelijker als je denkt


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JaQ
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 05-07 14:46

JaQ

Vuistregel die ik volg is dat kale huur (of netto hypotheek) niet boven 1/4 van "ons" inkomen uit mag komen.

Egoist: A person of low taste, more interested in themselves than in me


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xanaroth
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 06-06 18:07
Heb je al gekeken naar de eisen van de verhuurder? Het is normaal om als inkomen 4-4,5x de huur te eisen (dus voor 1180 moet je een bruto inkomen hebben van minimaal 4720). Met een beetje pech, moet 1 van jullie dat in zijn/haar eentje doen als je geen huwelijk/samenlevingscontract ofzo hebt. Sommige mag je het ook gewoon bij elkaar optellen, maar ze zijn niet overal even flexibel.
Straks ben je aan het nadenken over iets wat zowiezo niet gaat lukken.

Hoe zit het met alle verzekeringen (inboedel, opstal, aansprakelijkheid, glas, rechtsbijstand)? Die 25/maand lijkt erg weinig. En gas/water/licht? internet/tv/telefonie? Voordat je het weet zit je op 150/maand extra.


En hoe doen jullie het met de inrichting (meubels, verfen etc)? Is daar voldoende spaargeld voor, of moet je dat ook nog langzaam bij elkaar sprokkelen? Als het dat laatste is gaat dat je ook nog wat maanden kosten van 100-200/maand (ga maar eens kijken wat een stoel kost bijvoorbeeld).


Vind dat inkomen, 3000/maand terwijl ze studeert en jij een lease-auto krijgt, ook erg hoog voor jullie leeftijd. Jij zou dan, in termen van bruto inkomen (lease-auto meegerekend) haast op meer dan bruto 5000/maand zitten op je 26e. Weet je zeker dat je het over netto 3000 hebt en niet bruto (dat we wel appels met appels vergelijken)?

[ Voor 13% gewijzigd door Xanaroth op 22-04-2012 22:08 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Flagg
  • Registratie: Oktober 1999
  • Niet online

Flagg

It's a shite state of affairs

lijkt me geen enkele probleem eigenlijk.

Wij zitten met een gelijksoortig inkomen (3500 per maand) met een hyptheek van 1250 per maand ex gwl dan natuurlijk en we houden meer dan genoeg over.

Ik zie geen enkel punt, wij zijn wel wat zuinger qua boodschappen, misschien 300 per maand en heel veel uitgaan/ uit eten doen we niet. als je ieder weekend 100 euro of meer stuk slaat wordt het al gauw prijzig natuurlijk.

maw je kan in de problemen komen als je ook nog eens heel erg luxe wil leven door 2x per week uit eten te gaan ed, maar als je gewoon normaal wil leven, geen probleem volgens mij.

De vaste lasten zijn iig niet te hoog mijns inziens, en de rest kan je zo duur maken als je zelf wil.

Irish diplomacy is telling a man he can go to hell in such a way he actually looks forward to it.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Kleintje81
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 04-07 13:32

Kleintje81

Blaat

Myrdreon schreef op zondag 22 april 2012 @ 22:02:
Vind dat inkomen, 3000/maand terwijl ze studeert en jij een lease-auto krijgt, ook erg hoog voor jullie leeftijd.
Wellicht dat zij nog een bijbaantje heeft? Met 14 uur in de week werken had ik zo'n 600 euro netto in de maand. Daarbij weet ik niet hoeveel stufi / lening tegenwoordig kan zijn?

@TS
Verder een paar puntjes waar je over kunt nadenken:
-In je overzicht mist nog zorgverzekering voor jezelf.
-Zorgtoeslag van haar al meegenomen bij inkomen?
-Heb je ook nog te maken met servicekosten naast huur?
-Ga na of je voldoende / gratis parkeergelegenheid hebt of dat je b.v. vergunning moet aanvragen.
-Jullie nemen geen internet / TV? Anders rekening houden met +/- E 50.- extra
-Kleren 50 euro pp is wat aan de lage kant, tenzij je shopt bij Wibra, Scapino, Zeeman e.d.

Daarbij 1500 bestedingsruimte voor 2 is goed te doen, 750 per persoon. Als je daarbij uitgaat van 300 euro boodschappen per maand, leef je naar mijn idee al luxe qua eten. Wellicht dat je uitgaan in je overzicht los kan trekken, zodat je hier een beter beeld bij hebt (was bij mij vroeger 250 euro, tegenwoordig iets van 80 :P ).

Qua sparen leg ik zelf geen vast bedrag per maand opzij, maar eens in de zoveel maanden een bedrag wat ik over heb (b.v. wat dan over de 2000 euro op mijn betaalrekening komt). Ik neem aan dat je zaken als bonus + vakantiegeld nog niet hebt meegenomen, maar wel krijgt? Daarmee kun je ook mooi je spaarcentjes opbouwen. In je berekening zou ik dan sparen / onvoorzien samen pakken, bedoel je spaart toch ook voor die onvoorziene uitgaven? ;)

En als laatste, gaan / willen jullie veel op vakantie? Wil ook wel veel geld opslokken :)

BF2 stats Systemen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RaZ
  • Registratie: November 2000
  • Niet online

RaZ

Funky Cold Medina

Met een inkomen van 3k netto per maand moet een woonlast van 1200 euro (incl g/l/w) makkelijk te doen zijn. Je spreekt dan over 1/3 van het loon. (g/l/w voor 2 personen berekenen op 200 euro is zelfs nog laag ingeschat denk ik).

Als ik in jouw schoenen stond, zou ik het gewoon doen.

Ey!! Macarena \o/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alarmnummer
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09-07-2024

Alarmnummer

-= Tja =-

Persoonlijk vind ik het wel vrij aan de prijs. Toen ik nog in Nederland woonde zat ik in een soortgelijke situatie (aangezien ik alleen was waren mijn onkosten ook iets lager, dus hield meer per maand over).

Persoonlijk zou ik een stap terug doen qua huur lasten, en zo snel mogelijk mijn studie schuld afbetalen. Dat heb ik een paar maand geleden in een keer afbetaald (zou nog 10 jaar moeten); eindelijk van die molensteen af. Eindelijk af van dat eeuwige gevoel dat je een stap terug moet doen (300 euro in de maand is gauw een 500/600 euro af van je bruto salaris).

Ik zou daarom mijn inkomsten proberen te maximaliseren en je onkosten minimaliseren. Daarnaast is een financieele buffer van 2 a 3 maand salarissen ook wel aan te raden. Als je maar 250 euro p/maand kunt sparen, dan ben je lang bezig om dat op te bouwen. Mijn streven was om in ieder geval 750 euro per maand te sparen.

Stel dat je 400 euro goedkoper kunt wonen, dan kan je in een jaar bijna 5k extra aflossen van je stufi. Ik durf te wedden dat er nog wel het eea goedkoper kan (bv boodschappen, kleding etc). Dus misschien dat je het op kan krikken tot 7.5k per jaar.

ps:
Dit is wellicht een interessant boek om te lezen om eens een andere kijk op je financieen te krijgen:
http://www.amazon.com/You...elationship/dp/0143115766

Ik heb de indruk dat niet veel mensen meer aan het sparen zijn in Nederland :) Is niet meer iets van deze tijd. Maar trust me, het geeft een erg goed gevoel als je een flinke smak geld op je bankrekening(en) hebt staan en geen schulden hebt.

[ Voor 39% gewijzigd door Alarmnummer op 23-04-2012 08:22 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • chime
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 03-07 15:16
Ik vind het duur voor iets te huren.
Zeker omdat je nog maar met 2 bent.

Vergeet niet: elke euro huur die je betaalt ben je gewoon kwijt.
(In tegenstelling tot geld dat je betaalt voor een lening)

Persoonlijk zou ik in jou geval proberen rond de 800 te mikken (ik ken de regio en de prijzen wel niet)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alarmnummer
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09-07-2024

Alarmnummer

-= Tja =-

chime schreef op maandag 23 april 2012 @ 08:14:
Ik vind het duur voor iets te huren.
Zeker omdat je nog maar met 2 bent.

Vergeet niet: elke euro huur die je betaalt ben je gewoon kwijt.
(In tegenstelling tot geld dat je betaalt voor een lening)
In Nederland zijn de huisprijzen niet stabiel ivm onzekerheid HRA; het is een bubbel die op het punt staat te knappen. Maw als je nu een huis koopt, is de kans groot je dat achter kunt blijven met een restschuld.

Persoonlijk zou ik het risico niet aangaan, tenzij je de restschuld eenvoudig op kunt vangen.

[ Voor 3% gewijzigd door Alarmnummer op 23-04-2012 08:47 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • t_captain
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 04-07 19:35
Als ik focus op het inkomensplaatje dan zou ik me niet teveel zorgen maken. Je hebt nu al een inkomen van 3k netto en de verwachting is dat het na het afronden van de specialisatie van je vriendin flink verder zal stijgen.

Mijn zorg zit bij het vermogensplaatje. Je betaalt 300 euro per maand af aan de DUO. Gokje, studieschuld van 40.000 euro? Ik weet niet of er vermogen tegenover deze schuld staat, zo niet dan zou ik een prioriteit maken van het opbouwen van tenminste een paar duizend euro aan spaargeld.

Verder een paar punten op je budget:
- twee jonge volwassenen besteden heel wat meer aan kleding dan 100 euro per maand. Zou eerder 300 euro daar invullen.
- sparen 250 euro: hiermee bouw je geen 3000 euro aan spaargeld in een jaar op. 250 is namelijk wat een modaal gezin moet sparen om de inboedel af te schrijven. De ene keer is het een koelkast, de andere keer een matras en dan weer een bankstel, maar die 250 zal door de bank genomen nodig zijn om je interieur in goede staat te houden.
- verzekeringen zijn vrij laag, dit zal ongeveer een AVP en inboedel zijn.
- communicatiekosten zijn ook vrij laag. Volgens mij heb ik 160 euro staan op die plek ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 35872

t_captain schreef op maandag 23 april 2012 @ 08:41:
Als ik focus op het inkomensplaatje dan zou ik me niet teveel zorgen maken. Je hebt nu al een inkomen van 3k netto en de verwachting is dat het na het afronden van de specialisatie van je vriendin flink verder zal stijgen.

Mijn zorg zit bij het vermogensplaatje. Je betaalt 300 euro per maand af aan de DUO. Gokje, studieschuld van 40.000 euro? Ik weet niet of er vermogen tegenover deze schuld staat, zo niet dan zou ik een prioriteit maken van het opbouwen van tenminste een paar duizend euro aan spaargeld.

Verder een paar punten op je budget:
- twee jonge volwassenen besteden heel wat meer aan kleding dan 100 euro per maand. Zou eerder 300 euro daar invullen.
- sparen 250 euro: hiermee bouw je geen 3000 euro aan spaargeld in een jaar op. 250 is namelijk wat een modaal gezin moet sparen om de inboedel af te schrijven. De ene keer is het een koelkast, de andere keer een matras en dan weer een bankstel, maar die 250 zal door de bank genomen nodig zijn om je interieur in goede staat te houden.
- verzekeringen zijn vrij laag, dit zal ongeveer een AVP en inboedel zijn.
- communicatiekosten zijn ook vrij laag. Volgens mij heb ik 160 euro staan op die plek ;)
Het ligt er maar net aan waar je prioriteiten liggen.
Kleding etc besteden wij zeer weinig aan, als het 50 euro per maand is (voor 2 personen) is het veel.
Idem met communicatie kosten, ik heb een mobiel van de zaak, zij een sim only abo van 2 tientjes waar ze 10 uur mee kan bellen.
250 euro sparen als starter is geen enkel probleem, zoals ik heb toen als starter alles nieuw gekocht, op witgoed wat extra garantie en ik had er 5 jaar geen omkijken meer na.
Bankstellen etc slijten ook niet zeer snel, daar doe je ook wel minimaal 5-7 jaar mee.

Na 5 jaar heb je een buffer van 15k. mocht er dan een was machine kapot gaan is het geen enkel probleem.
En leuk meubilair koop je ook voor 4-5k. dan heb je alle grote meubelstukken wel vervangen. (of je moet echt in de top gaan winkelen).
Kleine prullaria koop je gewoon door de jaren heen...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Bedankt voor alle reacties, blijkbaar waren een aantal punten onduidelijk in m'n openingspost:

- Het gaat om 3000 euro netto (ik hou na betaling vd lease-auto 2500 netto over, zij heeft 500 dankzij stufi + ouders, haar ouders betalen ook haar zorgverzekering)
- Het sparen gaat inderdaad niet zo snel, maar daar heb ik vrede mee omdat de 3000 euro/maand maar een tijdelijke situatie is (tot zij gaat werken en we dubbel inkomen hebben) en ik heb de afgelopen jaren al behoorlijk gespaard. Als ik de verhuiskosten meereken (sleutelgeld / borggeld / verhuisbusje huren etc) dan heb ik nog meer dan 10.000 euro over.
- Kosten om in te richten vallen reuze mee, de woning verkeerd in goede staat en we hebben al het meubilair al. Er zijn alleen wat lage kosten (stofzuiger/strijkijzer/schoonmaakspullen)
- Vakantiekosten houden we laag
- Ik heb inderdaad een vast contract voor onbepaalde tijd.

Op basis van jullie reacties denk ik dat de volgende berekening realistisch/completer is:


Boodschappen400 euro/maand
Uitgaan150 euro/maand
Zorgverzekering (betalen haar ouders voor haar)110 euro/maand
Telefoonkosten20 euro/maand
Verzekeringen25 euro/maand
Studieschuld afbetalen300 euro/maand
Kleren200 euro/maand
Gemeentelijke belastingen (afval/riool, etc)25 euro/maand
Internet/tv50 euro/maand
Afschrijving inboedel50 euro/maand
Onvoorziene kosten240 euro/maand
Sparen250 euro/maand
Totaal1820 euro/maand


Het blijft inderdaad een hoog bedrag, en we hebben ook goedkopere woningen bekeken (rond de 900-950 euro/maand) .. maar het verschil is niet te beschrijven. Het appartement maakte ons allebei echt gelukkig :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • t_captain
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 04-07 19:35
Anoniem: 35872 schreef op maandag 23 april 2012 @ 08:58:
[...]

250 euro sparen als starter is geen enkel probleem, zoals ik heb toen als starter alles nieuw gekocht, op witgoed wat extra garantie en ik had er 5 jaar geen omkijken meer na.
Bankstellen etc slijten ook niet zeer snel, daar doe je ook wel minimaal 5-7 jaar mee.
Het telt op. Bankstel van 2000 euro, 10 jaar = 16 euro per maand.
Maar je hebt niet alleen een bankstel maar een stuk of 100 andere meubel- en interieurstukken :)

Ik denk dat 250,- overigens wel rekening houdt met de (inbouw)keukenapparatuur, als je huurt dan is de keuken voor de verhuurder en dan heb je daar een besparing zitten.
Verder zijn geen maandelijkse uitgaven, maar lange-termijn gemiddelde kosten. Deze zijn aardig flexibel zijn qua timing. Je kunt kiezen om een periode wat minder of wat meer te sparen. Gelet op het tijdelijke karakter van de woning en je positieve inkomensverwachting is dit geen onrealistisch plan. Misschien kom je weg met een afschrijving van 100 a 150 euro per maand en dan bouw je dus zo'n 1.500 euro aan spaargeld op in een jaar.
Na 5 jaar heb je een buffer van 15k. mocht er dan een was machine kapot gaan is het geen enkel probleem.
En leuk meubilair koop je ook voor 4-5k. dan heb je alle grote meubelstukken wel vervangen. (of je moet echt in de top gaan winkelen).
In het echte topsegment kost een 3+2 bankstel >15.000 euro :D

Dan is er een segment onder de top, maar binnen de designwinkels waar je voor minder dan de helft leuk kan winkelen. In dat segment kost een TV-meubel 1.500 a 2.000 euro en een 3+2 bankstel 5.000 a 8.000.
weer wat lager zitten de bekende mainstream zaken zoals Goossens en Piet Klerkx, daar koop je de 3+2 zits voor 2.000 tot 4.500 euro. Verder omlaag heb je allerlei discounters, Ikea en Seats en Sofas. Het is net hoe hoog je de lat legt. Als je bij Ikea winkelt dan zal een bed + slaapkamerkast + servieskast + salontafel + TV-meubel + bankstel ongeveer 5k kosten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alarmnummer
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 09-07-2024

Alarmnummer

-= Tja =-

[b][message=38096479,noline]
Het blijft inderdaad een hoog bedrag, en we hebben ook goedkopere woningen bekeken (rond de 900-950 euro/maand) .. maar het verschil is niet te beschrijven. Het appartement maakte ons allebei echt gelukkig :)
Het grote voordeel aan huren is dat je eenvoudig de boel op kunt zeggen mocht er echt iets gebeuren (bv uitgaan relatie, baan kwijt raken etc). Dus de risico's zijn eenvoudig te overzien. Persoonlijk zou ik echt gaan voor het zo snel mogelijk afbetalen van je studieschuld, maar iedereen heeft zijn eigen prioriteiten.

[ Voor 12% gewijzigd door Alarmnummer op 23-04-2012 09:51 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Alarmnummer schreef op maandag 23 april 2012 @ 09:50:
[...]

Het grote voordeel aan huren is dat je eenvoudig de boel op kunt zeggen mocht er echt iets gebeuren (bv uitgaan relatie, baan kwijt raken etc). Dus de risico's zijn eenvoudig te overzien. Persoonlijk zou ik echt gaan voor het zo snel mogelijk afbetalen van je studieschuld, maar iedereen heeft zijn eigen prioriteiten.
Ja, ik wil ook graag snel m'n studieschuld afbetalen .. Mijn aanname is dat ik 1 jaar rustig aan doe qua afbetalen, en volgend jaar (als mijn vriendin ook werkt en meer kan bijdragen aan het gezamelijke inkomen) sneller af te betalen (500 euro/maand moet dan lukken).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Henk007
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 06-04 00:29
Was je ook van plan om af en toe de verwarming aan te zetten en een lampje aan te doen ?
In je maandbegroting staat geen gas/water/elektriciteit ;)
De inschatting voor gemeentelijke belastingen/afvalstoffen/waterschap is aan de lage kant.
chime schreef op maandag 23 april 2012 @ 08:14:
Vergeet niet: elke euro huur die je betaalt ben je gewoon kwijt.
(In tegenstelling tot geld dat je betaalt voor een lening)
Betaalde rente ook en de jaarlijkse waardedaling van je woning in de huidige markt ben je ook kwijt.
Plus WOZ belasting en onderhoud van de woning en de kosten voor de vereniging van eigenaren.

[ Voor 70% gewijzigd door Henk007 op 23-04-2012 10:03 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hooglander1
  • Registratie: September 2003
  • Niet online

Hooglander1

Zot intellegent

En internet + tv begroot voor €50,- is ook vrij eenvoudig gedacht. Mobiele kosten voor €20,- voor jullie beiden?

Als je dit gaat doen (en het is de eerste keer dat je gaat samenwonen), zorg dan wel voor duidelijke afspraken. Sluit een samenlevingscontract af waar vastgesteld is hoeveel jullie beiden bijdragen en wat daarvan vrij besteedbaar is. Dan kan je ook discussie's voorkomen als er één van jullie iets duurs koopt terwijl hij/zij de maandbijdrage dan weer moeilijk kan betalen.

Overigens zou ik ook niet zoveel waarde hechten aan "droopappartement", daar zijn er echt wel meerdere van. En vergis je niet €1200,- is een smak geld voor alleen de huur. Ter vergelijking (ik zit in een vergelijkbare situatie, maar dan omgekeerd qua man/vrouw) wij betalen €545,- aan kale huur.

Maar goed, als ik vanuit die positie ook weer redeneer, wij hebben relatief gezien minder te besteden dan jullie, dus wat dat betreft kan het heel goed. Waar je rekening mee moet houden is dat er misschien concessies moeten worden gedaan aan dingen als kleding die je begroot hebt op €200,- en aan eten die ook vrij hoog staat. Als je het krap krijgt moet je wel je levensstijl kunnen aanpassen.

En als ik dan een beetje buiten mijn boekje ga, gezien je hoge studieschuld doe ik even de aanname dat je dat niet gewend bent, let dan wel heel goed op de valkuilen van een appartement als deze

Lid van de Tweakers Kenwood TTM-312 club.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CyBeR
  • Registratie: September 2001
  • Niet online

CyBeR

💩

Henk007 schreef op maandag 23 april 2012 @ 09:57:
Was je ook van plan om af en toe de verwarming aan te zetten en een lampje aan te doen ?
In je maandbegroting staat geen gas/water/elektriciteit ;)
Die is bij zijn huur inclusief.
Betaalde rente ook en de jaarlijkse waardedaling van je woning in de huidige markt ben je ook kwijt.
Plus WOZ belasting en onderhoud van de woning en de kosten voor de vereniging van eigenaren.
Dat lijkt me allebei iets waar je alleen mee te maken hebt als je het koopt? Dwz, de eigenaar zal dat allicht merken maar moet 'ie meerekenen in de huur.

[ Voor 95% gewijzigd door CyBeR op 23-04-2012 10:08 ]

All my posts are provided as-is. They come with NO WARRANTY at all.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Henk007
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 06-04 00:29
CyBeR schreef op maandag 23 april 2012 @ 10:06:
[...]

Dat lijkt me allebei iets waar je alleen mee te maken hebt als je het koopt? Dwz, de eigenaar zal dat allicht merken maar moet 'ie meerekenen in de huur.
Mijn post was een reactie op de post van chime, die liet doorschemeren dat kopen aantrekkelijker zou zijn dan huren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Henk007 schreef op maandag 23 april 2012 @ 09:57:
Was je ook van plan om af en toe de verwarming aan te zetten en een lampje aan te doen ?
In je maandbegroting staat geen gas/water/elektriciteit ;)
De inschatting voor gemeentelijke belastingen/afvalstoffen/waterschap is aan de lage kant.

[...]
G/W/L is inclusief ;)
Maar goed, als ik vanuit die positie ook weer redeneer, wij hebben relatief gezien minder te besteden dan jullie, dus wat dat betreft kan het heel goed. Waar je rekening mee moet houden is dat er misschien concessies moeten worden gedaan aan dingen als kleding die je begroot hebt op €200,- en aan eten die ook vrij hoog staat. Als je het krap krijgt moet je wel je levensstijl kunnen aanpassen.

En als ik dan een beetje buiten mijn boekje ga, gezien je hoge studieschuld doe ik even de aanname dat je dat niet gewend bent, let dan wel heel goed op de valkuilen van een appartement als deze
Ik heb het een beetje aan de hoge kant ingeschat, kleding 200 euro/maand geven we nooit uit .. maar ik heb liever dat de begroting uiteindelijk meevalt dan tegenvalt :) We kunnen ook allebei prima op normale wijze boodschappen doen en zelf koken, om de kosten hiervan laag te halen. De studieschuld is niet een gevolg van geld verbrassen (geld lenen om bier te zuipen oid..) maar doordat ik een zware studie deed in Delft die mij veel tijd kostte, en ik alles zelf moest betalen.
Hooglander1 schreef op maandag 23 april 2012 @ 10:05:
En internet + tv begroot voor €50,- is ook vrij eenvoudig gedacht. Mobiele kosten voor €20,- voor jullie beiden
Denk je dat het meer dan 50 euro/maand is dan? Mobiele kosten zijn al aan de hoge kant; ik mag prive bellen met m'n werk-telefoon (dus 0 euro/maand), zij belt bijna niet (ong. 10 euro/maand).

Tsja, aan de ene kant is het een smak geld .. aan de andere kant is het wel zo dat ik ook graag wil genieten van het feit dat we nu nog jong zijn en nog weinig financiele verplichtingen hebben zoals kinderen. Moeilijk... :|

[ Voor 35% gewijzigd door Hbeez op 23-04-2012 10:18 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bi-zonder
  • Registratie: Februari 2007
  • Niet online
Is al eerder genoemd: hoe zit het met de inkomenseis van de woningstichting?
Een huur á € 1200 is bij inkomenseis van 4 maal de bruto maandhuur al: € 4800

Bij de meesten woningstichtingen wordt een eis gesteld van 4,5 en soms zelfs 5 maal bruto maandhuur.
Wat dan óók nog eens gebaseerd moet zijn op één inkomen.

Ik verbaas me altijd over de opmerking: voordeel van huur als er iets is zeg je huur op en je bent weg.
Makkelijk gezegd, de waarheid is, dat tegenwoordig (ook vanwege die inkomenseis) je niet 'zomaar' kunt vertrekken. Simpelweg omdat je niet 'zomaar even snel' een ander huis hebt.
Bedenk, theorie en praktijk zijn 2 totaal verschillende dingen, ook bij huren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Throduss
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 06-11-2023
Hbeez schreef op maandag 23 april 2012 @ 10:14:
[...]


G/W/L is inclusief ;)


[...]


Ik heb het een beetje aan de hoge kant ingeschat, kleding 200 euro/maand geven we nooit uit .. maar ik heb liever dat de begroting uiteindelijk meevalt dan tegenvalt :) We kunnen ook allebei prima op normale wijze boodschappen doen en zelf koken, om de kosten hiervan laag te halen. De studieschuld is niet een gevolg van geld verbrassen (geld lenen om bier te zuipen oid..) maar doordat ik een zware studie deed in Delft die mij veel tijd kostte, en ik alles zelf moest betalen.


[...]


Denk je dat het meer dan 50 euro/maand is dan? Mobiele kosten zijn al aan de hoge kant; ik mag prive bellen met m'n werk-telefoon (dus 0 euro/maand), zij belt bijna niet (ong. 10 euro/maand).

Tsja, aan de ene kant is het een smak geld .. aan de andere kant is het wel zo dat ik ook graag wil genieten van het feit dat we nu nog jong zijn en nog weinig financiele verplichtingen hebben zoals kinderen. Moeilijk... :|
Ik ben een jaar geleden gaan samenwonen met mijn vriendin, en wij hebben voor vergelijkbare keuzes gestaan m.b.t. woonruimte. En zoals ik het nu lees doe je hetzelfde als wat ik deed toen ik een heel mooi appartement tegenkwam: ik ging het zodanig rechtlullen dat ik mezelf ervan overtuigde dat ik het prima kon betalen. Echter: vergeet niet dat je per jaar € 14.400 weggeeft aan een vreemde. Er bestaat een groot verschil tussen iets kunnen en willen betalen.

Ik zou als ik jou was nog even verder zoeken en een mooie compromis-deal maken. Op het moment dat jij je maandelijkse huurlasten kan halveren, kun je dus € 7.200 per jaar sparen voor je droomhuis, en dat lijkt mij toch wel iets belangrijker. Ik heb gekeken naar huizen rond deze prijscategorie, maar heb besloten toch maar te wachten op een 'lucky shot', en die is er ook gekomen: Ik huur nu een prachtig appartement op een toplocatie voor € 580,- p/m. Overigens wordt het als je vriendin klaar is misschien wel aantrekkelijk om iets te kopen.

Ter ondersteuning van jouw berekening wat getallen van mijn kant.
- Ik zou veiligheidshalve 500 euro aan eten en drinken doen, er komen namelijk ook weleens vrienden eten en dan hoef je niet met je handje omhoog bij de deur te gaan staan.
- Verder zou ik even informeren welke verzekeringen mbt het huis je zelf af moet sluiten, inboedelverzekering, WA en rechtsbijstand (wat wel aan te raden is) is nl. al ongeveer 25 euro, als je daar nog glas- en brandverzekeringen etc. bij moet doen ga je daar wel overheen.
- Gemeentelijke belastingen zijn voor mij ook wel wat hoger. WOZ, waterschapsbelasting (200 p/j), afvalstoffenheffing (250 p/j), dan zit je al op 50 p/m.
- Internet/tv heb ik persoonlijk ook bellen bij gedaan, dit is namelijk 2 euro per maand o.i.d., en betaal hier een tientje extra per maand zodat onbeperkt met vaste nummers gebeld kan worden (vriendin houdt van met haar moeder bellen). Ik heb niet het goedkoopste abonnement, daarom zit ik op 70 p/m.
- Ik zou afschrijving boedel uit je berekening halen. Je vriendin is immers over een jaar klaar, waarna het financieel zodanig te behappen zou moeten zijn dat de genomen afschrijving nog niet tot volledige afschrijving of desinvestering heeft geleid (om maar in de financiele terminologie te blijven hangen). Overigens vind ik afschrijving op persoonlijke bezitten echt gelul, maar dat terzijde.

Wat ik persoonlijk heb gedaan is een gezamelijke rekening openen en hierop een bedrag storten per maand waaruit alles betaald wordt. Hier hou ik altijd wel wat op over, dit stort ik op een gezamelijke spaarrekening en gebruik dit voor het betalen van bijv. waterschapsbelasting e.d.

Hopelijk heb je er wat aan.

[ Voor 3% gewijzigd door Throduss op 23-04-2012 11:25 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Xanaroth
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 06-06 18:07
Throduss schreef op maandag 23 april 2012 @ 11:07:
Overigens vind ik afschrijving op persoonlijke bezitten echt gelul, maar dat terzijde.
Het is niet zozeer afschrijven op persoonlijke bezittingen zoals in de 'echte' financiele term bij bedrijven, als wel reserve opbouwen voor vervanging. Bijvoorbeeld je koelkast gaat ooit kapot - voordat het gebeurt moet je al voldoende geld hebben een nieuwe te kopen, niet pas nadat ie kapot is gaan sparen voor een nieuwe.

Dat sparen voor vervangen noemt men vaak, voor het gemak, ook afschrijving.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Throduss schreef op maandag 23 april 2012 @ 11:07:
[...]

Hopelijk heb je er wat aan.
Heb er zeker wat aan, bedankt voor de tijd die je hebt genomen om je ervaringen te delen.

Het blijft inderdaad gedeeltelijk een gok. Als er over een half jaar iets mooiers te huur staat voor 900 euro dan zouden we ons wel voor onze kop kunnen slaan, natuurlijk. Maar 1200 euro/maand is een goede prijs voor dit appartement, en het past voor ons gevoel zeer goed bij ons. Qua uitstraling, locatie, grootte, opdeling van de kamers, uitzicht, alles eigenlijk. We hebben verschillende appartementen van rond de 900-950 bekeken, en dat is echt een groot verschil.

Voor 1200 euro/maand kun je een boel prachtige appartementen vinden, en we hebben ook gekeken naar andere appartementen in deze prijsklasse. Maar er zijn ook een boel prachtige appartementen waarover we toch minder enthousiast, bv. omdat het te groot is, of 5 kamers heeft, of de locatie minder is etc.. dus wat dat betreft voelt het wel als goede waarde voor ons geld, ondanks dat het erg duur is.

Wat betreft het rechtpraten .. tsja, daarom probeer ik hier ook objectief advies in te winnen, en ons sterke gevoel te onderbouwen met een begroting :)

Was jullie situatie overigens vergelijkbaar, qua inkomen / huurkosten?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bi-zonder
  • Registratie: Februari 2007
  • Niet online
Hbeez schreef op maandag 23 april 2012 @ 12:43:
[...]


Heb er zeker wat aan, bedankt voor de tijd die je hebt genomen om je ervaringen te delen.

Het blijft inderdaad gedeeltelijk een gok. Als er over een half jaar iets mooiers te huur staat voor 900 euro dan zouden we ons wel voor onze kop kunnen slaan, natuurlijk. Maar 1200 euro/maand is een goede prijs voor dit appartement, en het past voor ons gevoel zeer goed bij ons. Qua uitstraling, locatie, grootte, opdeling van de kamers, uitzicht, alles eigenlijk. We hebben verschillende appartementen van rond de 900-950 bekeken, en dat is echt een groot verschil.

Voor 1200 euro/maand kun je een boel prachtige appartementen vinden, en we hebben ook gekeken naar andere appartementen in deze prijsklasse. Maar er zijn ook een boel prachtige appartementen waarover we toch minder enthousiast, bv. omdat het te groot is, of 5 kamers heeft, of de locatie minder is etc.. dus wat dat betreft voelt het wel als goede waarde voor ons geld, ondanks dat het erg duur is.

Wat betreft het rechtpraten .. tsja, daarom probeer ik hier ook objectief advies in te winnen, en ons sterke gevoel te onderbouwen met een begroting :)

Was jullie situatie overigens vergelijkbaar, qua inkomen / huurkosten?
Hoeveel kamers, oppervlak is het? Om je een idee te geven. Hier € 1200 is het penthouse van 133M³..
persoonlijk vind ik € 1200 erg veel voor een appartement. Wat ik niet begrijp: inclusief GWL. Is het particuliere huur?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Bi-zonder schreef op maandag 23 april 2012 @ 12:50:
[...]
Hoeveel kamers, oppervlak is het? Om je een idee te geven. Hier € 1200 is het penthouse van 133M³..
persoonlijk vind ik € 1200 erg veel voor een appartement. Wat ik niet begrijp: inclusief GWL. Is het particuliere huur?
Ja, inclusief G/W/L. Het is particuliere huur (de huiseigenaar heeft het als belegging gekocht).

Het gaat om 68m2. Het is een prachtig monumentaal pand met mooie, grote open ruimtes en een uitzicht over de grachten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Throduss
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 06-11-2023
Hbeez schreef op maandag 23 april 2012 @ 12:43:
[...]


Heb er zeker wat aan, bedankt voor de tijd die je hebt genomen om je ervaringen te delen.

Het blijft inderdaad gedeeltelijk een gok. Als er over een half jaar iets mooiers te huur staat voor 900 euro dan zouden we ons wel voor onze kop kunnen slaan, natuurlijk. Maar 1200 euro/maand is een goede prijs voor dit appartement, en het past voor ons gevoel zeer goed bij ons. Qua uitstraling, locatie, grootte, opdeling van de kamers, uitzicht, alles eigenlijk. We hebben verschillende appartementen van rond de 900-950 bekeken, en dat is echt een groot verschil.

Voor 1200 euro/maand kun je een boel prachtige appartementen vinden, en we hebben ook gekeken naar andere appartementen in deze prijsklasse. Maar er zijn ook een boel prachtige appartementen waarover we toch minder enthousiast, bv. omdat het te groot is, of 5 kamers heeft, of de locatie minder is etc.. dus wat dat betreft voelt het wel als goede waarde voor ons geld, ondanks dat het erg duur is.

Wat betreft het rechtpraten .. tsja, daarom probeer ik hier ook objectief advies in te winnen, en ons sterke gevoel te onderbouwen met een begroting :)

Was jullie situatie overigens vergelijkbaar, qua inkomen / huurkosten?
Wij werken allebei maar zijn wat jonger (vriendin is juf en klaar met opleiding, ik ben duaal student), en slepen na aftrek van de auto ongeveer binnen wat jij doet (lekker salaris heb je, dus ;)). Wij keken naar huizen van rond de 1000 euro omdat dit aan onze minimale eisen voldeed (we hadden redelijk specifieke eisen qua opslag vanwege het hebben van 4 fietsen). Wij zitten nu echter na wat speurwerk op 750 incl, waarbij wij nu te hoog zitten qua maandelijkse g/w/l (dus we krijgen nog een mooi bedrag terug). Dit is voor 90 m2 op een erg fijne locatie.
Myrdreon schreef op maandag 23 april 2012 @ 12:25:
[...]


Het is niet zozeer afschrijven op persoonlijke bezittingen zoals in de 'echte' financiele term bij bedrijven, als wel reserve opbouwen voor vervanging. Bijvoorbeeld je koelkast gaat ooit kapot - voordat het gebeurt moet je al voldoende geld hebben een nieuwe te kopen, niet pas nadat ie kapot is gaan sparen voor een nieuwe.

Dat sparen voor vervangen noemt men vaak, voor het gemak, ook afschrijving.
Dat begrijp ik, maar als de koelkast níet stuk gaat dan ga je van dat geld op vakantie, je koopt een huis of je houdt het simpelweg aan. Ik spaar niet elke maand geld voor al mijn bezittingen, ik spaar gewoon geld, en als er iets nieuws bij moet komen dan koop ik dat. Vanuit die gedachtegang zou ik 50 euro afschrijving onderbrengen onder sparen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • frG
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 21:51

frG

Hbeez schreef op maandag 23 april 2012 @ 13:03:
[...]


Ja, inclusief G/W/L. Het is particuliere huur (de huiseigenaar heeft het als belegging gekocht).

Het gaat om 68m2. Het is een prachtig monumentaal pand met mooie, grote open ruimtes en een uitzicht over de grachten.
Het klinkt allemaal erg goed, en ik heb in een zelfde situatie gezeten.

Maar is 68m2 niet erg weinig voor dit geld? Ik zou het dus niet doen, tenzij het voor korte termijn is (minder dan 2 jaar).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
frG schreef op maandag 23 april 2012 @ 13:11:
[...]


Het klinkt allemaal erg goed, en ik heb in een zelfde situatie gezeten.

Maar is 68m2 niet erg weinig voor dit geld? Ik zou het dus niet doen, tenzij het voor korte termijn is (minder dan 2 jaar).
Ik ben het met je eens dat 68m2 als weinig klinkt, maar het is voor ons erg groot en omdat de plafonds ook hoog zijn en de indeling erg goed is, voelt het als zeer ruimtelijk/open.

Het idee is juist om het voor langere termijn te doen (4-5 jaar), omdat dit een woning is waar we ook nog tevreden mee zouden zijn met dubbel inkomen. En waarvan we allebei overtuigd zijn dat het over 4 jaar ook nog aan onze eisen voldoet.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • frG
  • Registratie: Augustus 2004
  • Laatst online: 21:51

frG

Als ik het topic zo doorlees klinkt het alsof je eigenlijk al besloten hebt ;)

Als je het kunt betalen (en in de toekomst wordt dat alleen maar beter), waarom zou je het dan niet doen?

Wij hebben voor een (redelijk) duur appartement gekozen, omdat wij te kieskeurig zijn en eigenlijk alleen maar nieuwbouw wilden (in perfecte staat).

Ik zou zeggen reken alles nog een keer goed na, en als je niet in de financiele problemen komt (en je wilt het allebei heel graag), neem het dan gewoon.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Throduss
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 06-11-2023
Oef, 68 m2? Dat is wel klein zeg... En erg duur per m2.

Maar met bovenstaand eens, het lijkt of jullie je keuze al gemaakt hebben, en als je het kan betalen waarom zou je het laten?

Moet je eigenlijk nog veel doen in het huis (schilderen, behangen, vloeren) en wat is de staat van doen van de badkamer/keuken/wc?

[ Voor 8% gewijzigd door Throduss op 23-04-2012 13:37 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MaximusTG
  • Registratie: April 2003
  • Niet online
(overleden)
Tja, als ik je topic zo lees, dan denk ik dat je er goed over nagedacht hebt. Dat het qua financien ook goed te doen is. Dus ik zou zeggen; go for it! En mocht je het toch niet trekken; het is huur, dus je bent er ook zo weer vanaf!
Enige vraag is dan dus waar jullie nu wonen (of heb ik dat gemist?) en hoe makkelijk je daar weer naar terugkan, mocht het niets worden? Want het zou natuurlijk ook op relatiegebied (al hoop ik dat natuurlijk niet voor je) mis kunnen lopen.
Heb het al vaker zien gelopen.

Zin in pizza? Probeer 'mijn' pizzarecept eens! Laatste versie pizzarecept Blog:KookKompas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Throduss schreef op maandag 23 april 2012 @ 13:36:
Oef, 68 m2? Dat is wel klein zeg... En erg duur per m2.

Maar met bovenstaand eens, het lijkt of jullie je keuze al gemaakt hebben, en als je het kan betalen waarom zou je het laten?

Moet je eigenlijk nog veel doen in het huis (schilderen, behangen, vloeren) en wat is de staat van doen van de badkamer/keuken/wc?
We hoeven niks te doen in het nieuwe huis qua schilderen / behangen / vloeren en de staat van de badkamer / keuken / wc is nieuw.

We willen het allebei heel graag, en de weliswaar gemengde reacties in dit topic hebben m'n gevoel tot nu toe vooral versterkt dat het haalbaar is :) Nog niemand heeft me voor gek verklaard, en er zijn gelukkig nog geen kostenposten naar boven gekomen die ik over het hoofd had gezien ;)Het is voor ons allebei een grote stap, omdat we allebei nog in een studentenhuis wonen .. de meeste Tweakers hier zijn meer ervaren op dit gebied, vandaar dit topic.
MaximusTG schreef op maandag 23 april 2012 @ 13:40:
Enige vraag is dan dus waar jullie nu wonen (of heb ik dat gemist?) en hoe makkelijk je daar weer naar terugkan, mocht het niets worden? Want het zou natuurlijk ook op relatiegebied (al hoop ik dat natuurlijk niet voor je) mis kunnen lopen.
Heb het al vaker zien gelopen.
We wonen nu allebei in een studentenhuis. Maar er staan tientallen huisjes te huur in de categorie van 700-950 euro in de stad waar ik woon (Leiden), dus verhuizen naar iets goedkopers zou erg zuur zijn (sleutelgeld foetsie, verhuisgedoe/verhuiskosten :'( ) maar zou wel te doen zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MaximusTG
  • Registratie: April 2003
  • Niet online
(overleden)
Wat je nog wel zou kunnen overwegen is om meteen zo'n goedkoper appartement te nemen.. Zit je én financieel wat ruimer, én je kan met minder risico het samenwonen uitproberen :).
Ken namelijk een stel dat echt goed bij elkaar leek te passen, maar het samenwonen eindigde ermee dat hij de politie moest bellen omdat zij de sloten had veranderd en hij zn spullen er niet uit kon krijgen. Dat is natuurlijk wel extreem, maar je moet er wel rekening mee houden.

Zin in pizza? Probeer 'mijn' pizzarecept eens! Laatste versie pizzarecept Blog:KookKompas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • n4m3l355
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 25-06 23:41
Financieel is een ding maar belangrijker, kan zij werk krijgen waar je nu zit? Of moet ze straks bv pendelen naar Utrecht? Ik zou eerst eens aanzien dat ze afgestudeerd is (ondanks hoelang het nog duurt) en samen werk vinden alvorens je nu een jaar vast te plakken en om over 4 maanden misschien uit te vinden dat ze enkel in Leeuwarden iets vindt. Let wel er is een groot verschil tussen 'men is geinteresseerd' of daadwerkelijk een contract in je pocket te hebben op dit moment.
Verder imo mag het wel een mooi pand zijn maar zou ik het alsnog niet doen. Begrijp me niet verkeerd maar met 3000 euro pas je niet echt in een grachtenpand ... Je mede/buurtbewoners zullen een heel andere leefstijl hebben dan jezelf. Ik zou dat eerder vervelend ervaren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Ze zal in Leiden (waar we gaan wonen) gaan werken en anders in Amsterdam (goed te doen qua vervoer, doet ze nu ook).

Dat we er niet horen is een tegenargument dat uberhaupt bij ons nog niet naar boven was gekomen :) Het gaat niet om een grachtenpand, maar om een appartement in een grachtenpand. Beneden ons zitten studenten en boven ons zit een vrijgezelle, werkende man.

Het voelde in ieder geval niet bijzonder statig waarbij we tussen het 'oud geld' zitten oid en een jong stel zou er prima tussen passen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roenie
  • Registratie: Juli 2000
  • Niet online
n4m3l355 schreef op maandag 23 april 2012 @ 14:13:
...Verder imo mag het wel een mooi pand zijn maar zou ik het alsnog niet doen. Begrijp me niet verkeerd maar met 3000 euro pas je niet echt in een grachtenpand ... Je mede/buurtbewoners zullen een heel andere leefstijl hebben dan jezelf. Ik zou dat eerder vervelend ervaren.
Misschien dat die andere bewoners dat eerder vervelend vinden ;)

Als je het een leuk huis vind, boeien waar je woont. Of het moeten tokkies zijn die daar wonen. En ja, ook in een grachtenpand kunnen tokkies wonen, alleen vechten die met wetboeken en niet met vuisten :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • n4m3l355
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 25-06 23:41
Ik heb zelf met wat apartementen en studio's van doen en ik kijk altijd als verhuurder hoe de mix past. Inderdaad tokkies (met of zonder boeken) heb je overal. Zelf als huurder moet je ook kijken verder dan hoe het pand er zelf uit ziet maar hoe is de omgeving en wie zijn de buren. Zo was onlangs nog een leuke topic over een Turkse buurvrouw met een vochtige muur zoiets wil je niet maar omgekeerd afhankelijk van wie je bent wil je misschien ook niet zitten tussen 20 studenten die leven op pa's CC en in een rangerover rondrijden.

Zelf blijf ik er bij en zou ik afwachten dat ze daadwerkelijk een contract heeft. Je hebt anders echt een probleem niet alleen met je plekje maar ook qua relatie geeft zoiets veel onnodige stress.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Throduss
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 06-11-2023
Hbeez schreef op maandag 23 april 2012 @ 13:43:
[...]
Nog niemand heeft me voor gek verklaard, en er zijn gelukkig nog geen kostenposten naar boven gekomen die ik over het hoofd had gezien ;)
Je kan het betalen, dus wat dat betreft ben je niet gek. Het plaatje wat je schetst klopt redelijk. Maar realiseer je wel dat je 40% van wat je binnensleept direct aan je huisbaas paast. Dat zou ik niet doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • BradKing
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 00:59
Ok, je bent wel een beetje gek, maar dat zijn we allemaal wel eens :P

Of je voor een 1200 huur (inc) bij een 3000 netto inkomen moet gaan blijft een heel persoonlijk iets, ik ben qua percentage meer kwijt aan m'n huisvesting, dus verhoudingsgewijs geen probleem.
Maar de rest, vind ik niet heel fijn klinken.. het is heel lastig te bepalen wat je niet vaste lasten zullen zijn (kleding, onvoorzien, etc) zeker met z'n tweeen, zeker als je nog niet samengewoond hebt (ga ik nu even vanuit).

En met zo'n relatief laag spaar bedrag op het inkomen, het feit dat jullie naar 68m^2 gaan, jullie leeftijd en dat je denkt aan 4-5 jaar wonen ieg doen mij vrezen voor die periode dan: als je 20k kan sparen in de tussentijd heb je weinig voor een huis kopen dan, groter huren gaat altijd minder voelen vanwege de luxe (locatie/afwerking/etc) die je nu gaat nemen, stel er komt een gezinsuitbreiding oid dan voelt 68m^2 al snel veel te klein..

Ik zou het advies van anderen hier opvolgen: rond blijven kijken (ik zou persoonlijk wachten op die september aanpassing van m'n contract) en hopen iets dergelijks voor een 70% van die prijs te vinden, zeker als het gaat om 68m^2 (maar leiden is duur).

Succes!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Qwerty-273
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 22:35

Qwerty-273

Meukposter

***** ***

Het is eigenlijk heel simpel, heb jij dit bedrag over voor die locatie. Doen!
Je berekening ziet er best compleet uit (wellicht ontbreken de kosten voor een lekkere lange dure vakantie wanneer je wederhelft haar diploma binnen heeft) en jullie hebben goed nagedacht over de locatie/werk/pendelroute+tijd. En met huren zit je natuurlijk wel met een eventuele resttermijn (bijvoorbeeld een huur contract voor min 1 jaar etc.) maar ben je best flexibel als jullie besluiten om ergens anders heen te gaan (koop van een woning - of een niet te weigeren aanbod voor een baan voor vriendin of jezelf). Ideaal om te beginnen met samenwonen en kijken hoe het gaat. En 1200 all inc. lijkt me nou ook weer niet schrikbarend duur voor een leuk opgeknapt appartement in die buurt.

Erzsébet Bathory | Strajk Kobiet | You can lose hope in leaders, but never lose hope in the future.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • McVirusS
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 25-06 17:13
Klinkt als een gaaf appartement in leuke stad, volgens mij moet je het wel kunnen betalen als ik het zo hoor.

Maar dit is echt een enorm persoonlijke afweging. Weet niet wat je toekomstplannen zijn/toekomstperspectief qua inkomensontwikkeling.

Als ik voor zelfde keuze als jou zou staan zou ik een veel goedkoper appartement proberen te huren en lekker veel sparen. Dat spaargeld zou je kunnen gebruiken om lekker te reizen (persoonlijk) en om over paar jaar als er wellicht kinderen komen aan te wenden om een mooi groot huis te kopen en in te richten.

Snap best dat zo'n toplocatie aanlokkelijk is, maar je kan ook op iets mindere locatie je huis een fijne plek maken. Inrichting en verlichting doen veel ;). Het geld wat je dan over houdt kan je in toekomst hoop leuke dingen mee doen.

Als je een groot huis mooi wilt inrichten/aanpassen aan je smaak heb je bijvoorbeeld best een smak geld nodig. Dat geld heb je straks wellicht niet (of stuk minder) omdat je jarenlang betaald hebt voor wonen op toplocatie. Ik zou zelf liever paar jaar lekker goedkoop wonen zodat je na aantal jaar lekker vermogen hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
BradKing schreef op maandag 23 april 2012 @ 17:16:
Maar de rest, vind ik niet heel fijn klinken.. het is heel lastig te bepalen wat je niet vaste lasten zullen zijn (kleding, onvoorzien, etc) zeker met z'n tweeen, zeker als je nog niet samengewoond hebt (ga ik nu even vanuit).
Hmm .. ja, het is lastig bepalen maar de bedragen lijkt me zeer redelijk. Zo zijn we niet hele luxe-beesten die elk weekend uit eten willen gaan.. De berekening heb ik met behulp van m'n mede-Tweakers completer/beter gemaakt en het lijkt nog steeds makkelijk uit te kunnen (500 euro over voor sparen/onvoorziene kosten)..
En met zo'n relatief laag spaar bedrag op het inkomen, het feit dat jullie naar 68m^2 gaan, jullie leeftijd en dat je denkt aan 4-5 jaar wonen ieg doen mij vrezen voor die periode dan: als je 20k kan sparen in de tussentijd heb je weinig voor een huis kopen dan, groter huren gaat altijd minder voelen vanwege de luxe (locatie/afwerking/etc) die je nu gaat nemen, stel er komt een gezinsuitbreiding oid dan voelt 68m^2 al snel veel te klein..
Ik denk dat we meer kunnen sparen. De 250 euro/maand is tijdelijk (voor slechts 1 jaar, tot zij ook werk heeft). We hebben nu al een gezamelijk spaarbedrag van 20.000 (na aftrek van verhuiskosten/sleutelgeld/schoonmaakspullen kopen, etc). Het komende jaar komt daar dus een magere 3000 bij (23.000). En daarna kunnen we weer harder sparen (gezamelijk inkomen sowieso 4000 euro/maand), dus bv. 500 euro / maand (= 6000 per jaar).

Verder zie ik mezelf niet een huis kopen, alhoewel ik daar natuurlijk over 4-5 jaar anders over kan denken, als de huizenmarkt er heel anders uit ziet.

Qua locatie weten we allebei zeker dat we niet buiten Leiden willen gaan wonen. Ik ben juist vanwege m'n behoefte aan flexibiliteit in Leiden gaan wonen, omdat ik werk op projectbasis doe dat zowel in Den Haag als bv Amsterdam kan zijn. Leiden ligt mooi centraal in het midden van de randstad. M'n vriendin heeft een affiniteit met Leiden (opgegroeid, vrienden & familie) en wil er ook niet weg.

Tsja, het is inderdaad veel geld .. maar tegelijkertijd wil ik ook graag genieten van mijn relatie en het jong & vrij zijn, en hebben we allebei sterk het idee dat het appartement ons hierin kan faciliteren.

[ Voor 16% gewijzigd door Hbeez op 23-04-2012 18:59 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • McVirusS
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 25-06 17:13
Hbeez schreef op maandag 23 april 2012 @ 18:44:
Verder zie ik mezelf niet een huis kopen, alhoewel ik daar natuurlijk over 4-5 jaar anders over kan denken, als de huizenmarkt er heel anders uit ziet.
Waarom niet?

Ik denk dat je hier wel op terug gaat komen. Als jullie salarissen zich lekker blijven ontwikkelen dan krijg je vanzelf de mogelijkheden om wat groter te gaan wonen. En meestal is er in dat segment meer aanbod in koopsegment dan in huursegment.

Helemaal als je ooit huis wilt wat geschikt is om met kinderen te bewonen. Mooie 2-onder-1-kapper in de Randstad is stuk makkelijker te kopen dan te huren ;). Grachtenpand is wellicht een ander verhaal, maar je wensen veranderen nog wel eens als je ouder wordt.

Maar goed, zou ik me nu nog niet druk over maken ;).

[ Voor 10% gewijzigd door McVirusS op 23-04-2012 18:54 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bender
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 01-07 19:36
SeatRider schreef op zondag 22 april 2012 @ 21:48:
Daarbij zou de verhuurder ook wel eens iets hogere inkomenseisen kunnen stellen (doorgaans 4 of 5x de maandhuur), dan ga je het ook niet redden.
En dit is ook verstandig voor jezelf om aan te houden, vergis je daar niet snel in.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pingkiller
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 23:05
Je hebt het berekend en daaruit blijkt dat je het kan betalen. Het kan zo zijn dat je het een en ander verkeerd hebt ingeschat, maar dat zal dan vooral zitten in de variabele kosten. Als het tegen zit moet je dan een jaartje een beetje minder lux leven(huurcontract is minimaal voor een jaar vermoed ik zo)..dat overleef je wel. Ik zou zeggen: Ga ervoor

CSS snippet om users te blokkeren: https://tweakers.net/instellingen/customcss/snippets/bekijk/2618/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Heb de berekening nog wat verder aangescherpt op basis van de reacties hier:

Boodschappen400 euro/maand
Uitgaan150 euro/maand
Zorgverzekering (betalen haar ouders voor haar)110 euro/maand
Telefoonkosten20 euro/maand
Verzekeringen (WA/inboedel/brand/etc)40 euro/maand
Motorverzekering & motorbelasting 20 euro/maand
Parkeervergunning15 euro/maand
Studieschuld afbetalen300 euro/maand
Kleren200 euro/maand
Gemeentelijke belastingen (afval/riool, etc)40 euro/maand
Internet/tv50 euro/maand
Sporten50 euro/maand
Onvoorziene kosten & Sparen425 euro/maand
Totaal1820 euro/maand

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ardana
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 04:23

Ardana

Moderator General Chat

Mens

Hbeez schreef op maandag 23 april 2012 @ 09:39:
- Het sparen gaat inderdaad niet zo snel, maar daar heb ik vrede mee omdat de 3000 euro/maand maar een tijdelijke situatie is (tot zij gaat werken en we dubbel inkomen hebben) en ik heb de afgelopen jaren al behoorlijk gespaard. Als ik de verhuiskosten meereken (sleutelgeld / borggeld / verhuisbusje huren etc) dan heb ik nog meer dan 10.000 euro over.
Sleutelgeld is wettelijk verboden. Je hebt dus met een verhuurder te maken die zich vanaf 't begin al niet aan de wet houdt. Wil je dat?

En als ik dan lees 68m3 voor € 1.200, dan vraag ik me werkelijk af waar je aan begint... Heb je al 'ns 'n huurprijscheck gedaan? Ik heb het vermoeden dat deze particuliere verhuurder 'n niet-geliberaliseerde woning verhuurt voor 'n geliberaliseerde huurprijs - en schofterig winst maakt.

Wat betreft de staat van de woning: schilderen, behangen etc. is géén € 400 per maand waard! (even ervan uitgaand dat 68m3 op 'n goede locatie in goede staat +/- € 800 mag kosten, wat mij veel redelijker voorkomt dan € 1.200).

Hoeveel punten is je woning waard?

Investeer in een nieuwe vorm van anti-conceptie: Choice!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Sleutelgeld is denk ik niet het juiste woord, het gaat om bemiddelingskosten van de makelaar die ik moet betalen. Dat lijkt me niet meer dan normaal, toch?

Ik heb ook de waardering gedaan van huurcommissie.nl. Ik kom inderdaad op een lager bedrag uit (ong 300 euro); maar die check houdt geen rekening met prachtige locatie in het centrum van een dure stad, vlakbij het park, uitzicht over de grachten, feit dat het een grachtenpand is, straat met weinig geluidsoverlast, goede staat van het appartement, geluidsisolatie, hoog plafond, goede lichtinval, dat het niet op de begane grond is etc.. oftewel, een boel dingen die me voor mij van grote waarde zijn en waar ik dus ook wel wat geld voor over heb :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • André
  • Registratie: Maart 2002
  • Laatst online: 03-07 10:30

André

Analytics dude

Tja, hoe kun je dit nou rationaliseren. Een inschatting van de financiële situatie laat zien dat het kan, het is misschien duur, maar het kan. Daar houdt het rationele op en gaat het gevoel verder. Wil je groter wonen, stufi eerder aflossen, sparen, dikke auto rijden, reizen, motorrijbewijs, enz enz, op basis van wat jullie voelen maak je daar een keuze/verdeling in waarbij je lekker slaapt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JaQ
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 05-07 14:46

JaQ

Hbeez schreef op maandag 23 april 2012 @ 22:08:
Sleutelgeld is denk ik niet het juiste woord, het gaat om bemiddelingskosten van de makelaar die ik moet betalen. Dat lijkt me niet meer dan normaal, toch?
Dat is exact hetzelfde. Zolang jij geen makelaar inhuurt om voor jou een huis te zoeken hoef je niet te betalen als huurder.

Egoist: A person of low taste, more interested in themselves than in me


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Free rider
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 21-05 22:23
36% van je inkomen uitgeven aan wonen is niet bijzonder veel. En als je er prettig woont, met weinig compromissen dat moet je dat doen. Verder, huren is vooral verstandig als je binnen afzienbare tijd grote verschuivingen van jullie inkomen ziet aankomen, want dan hoef je niet meer te verkopen. Omdat je vriendin over ruim een jaar afstudeert is huren gewoon verstandiger. Daarna kan je altijd nog overwegen om iets anders te zoeken.

Een ding moet je overdenken: Ga niet meteen zoveel van je studieschuld aflossen. Probeer een minimaal bedrag. Deze uitgaven zijn het makkelijkst en goedkoopst uit te stellen, en over twee jaar kan je het veel makkelijker dragen.
Zie het als volgt: Je wil nu 10% van je netto-inkomen aflossen (300 Eur van 3000). Over twee jaar verdubbelt jullie inkomen, als het niet meer is. Dan is diezelfde 300 Euro nog maar 5% van je netto-inkomen. Daar staat wel een iets hogere rente tegenover, maar dat is verwaarloosbaar ten opzichte van de inkomenstoename.

Let op: met dit soort overwegingen kan je jezelf ook makkelijk voor de gek houden, blijf wel kritisch naar jezelf kijken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • P.O. Box
  • Registratie: Augustus 2005
  • Niet online
Sorry hoor, maar ik zie in dit topic veels teveel reacties met twijfel...
waar hebben we het in godsnaam over... twee mensen die samen 3000 euro - 1180 euro = 1820 euro per maand overhouden voor hun levensonderhoud.... als dat niet genoeg moet zijn dan weet ik het ook niet meer...
ik zou zeggen DOEN... als jij het een geweldig huis vind en het geld er voor over hebt, houdt NIETS je tegen... en tegen het moment dat je de lasten niet meer kan dragen door verlies van baan / vriendin / whatever, dan zeg je gewoon de huur op...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • FragileM64
  • Registratie: Mei 2005
  • Laatst online: 05-07 15:01
Financieel kan het zeker. Ik denk dat daar iedereen het er wel mee eens is.

Ik hoop echter dat je niet geënerveerd geraakt met de grootte van de woonst. 68m3 is nu niet zo groot om met twee op te wonen. Dat kan je echter alleen maar ervaren :-)

Hoe lang ben je nu op zoek naar een huurwoning?

Q6700 @ 3400Mhz | 2*2GB | Ati 4870 512MB


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bundin
  • Registratie: Januari 2006
  • Niet online
Hoewel ik denk dat dit topic alleen bestaat om bevestiging voor een eigenlijk al genomen besluit te krijgen toch een reactie:

68 m^2 is niet veel, al helemaal niet voor dat geld. Mooi uitzicht is na 3 weken ook maar gewoon... uitzicht. Dat prachtige park is een groene vlek waar je 's ochtends langsrijdt naar je werk en 's avonds nog eens als je weer thuiskomt. Staar je niet blind op iets wat je op een gegeven moment wellicht amper meer ziet.

Daarnaast kost "genieten van je relatie en jong en vrij zijn" zoals je het zelf noemt over het algemeen geld. Vakantie (ka-ching!), samen dingen ondernemen zoals dagje/weekendje weg, hapje eten, een gezamenlijke hobby oppakken, god weet wat. Dat die uitstapjes/activiteiten niet regelmatig gebeuren betekent niet dat ze zonder moeite een paar honderd euro per jaar kosten. Op een begroot spaarbedrag van 3000 is dat significant. Vergeet verder in je begroting niet kosten voor cadeaus. Er is altijd wel iemand jarig, aan het trouwen, nieuwe spruit, etc. Kost je zo gemiddeld 20e per maand.

Zijn die huurlasten het waard om een stuk financiële vrijheid voor in te leveren?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • n4m3l355
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 25-06 23:41
Nog iets heb je nu een credietlijn die je veelvuldig aanslaat? De bank kan namelijk bij een CC of crediet vragen naar je balans zoals je die nu opmaakt als die erg krap uitkomt krijg je 0 op je rekest.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ardana
  • Registratie: Januari 2003
  • Laatst online: 04:23

Ardana

Moderator General Chat

Mens

Ok, je hebt een huurprijscheck gedaan en daaruit bleek dat de verhuurder € 300 meer vraagt dan toegestaan is. Dat is 33% van de huurprijs. Je wordt dus maandelijks voor € 300 opgelicht, jaarlijks voor € 3.600, en als je er 4-5 jaar wil blijven wonen, ben je € 15.000 kwijt. Plus uiteraard het illegale sleutelgeld. Ik weet veel leukere dingen te bedenken met € 15.000 dan het geven aan een oplichter.

Tevens vraag ik me af of 't huis niet inderdaad stiekem in de niet-geliberaliseerde categorie valt: € 1.200 - € 300, -servicekosten, kon nog wel eens lager dan € 650 kale huur uitkomen, een prijs waarbij het de verhuurder verboden is om een hogere prijs te vragen . En dan is € 300 ineens bijna 50% van de maximale huurprijs.

Locatie zit ook al verrekend in 't puntenaantal dus dat is geen argument. Wat je doet als je dit accepteerd "omdat je het toch kan betalen" is slecht gedrag belonen en de huizenmarkt verder verzieken.

Maar goed, als dat niet aan je geweten knaagt, moet je het gewoon lekker doen.

Investeer in een nieuwe vorm van anti-conceptie: Choice!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Little Bear
  • Registratie: Januari 2004
  • Niet online
Wil je horen dat je gek bent? Je bent gek!

1200 euro per maand betalen voor nog geen 70m² om voor de eerste keer met iemand samen te gaan wonen boven een stelletje studenten? Doe toch effe normaal...

Het is te zien dat een dik inkomen (want laat ons duidelijk zijn: op 26-jarige leeftijd 2500 netto hebben en dan nog een leasewagen is een dik inkomen) goed zot maakt.

Verder is dit een totaal zinloze reactie. Je keuze staat duidelijk vast, en je zal er niet mee in de problemen komen. Het maakt je niet minder gek, maar gekken zijn meestal de meest gelukiige mensen. Veel plezier in je nieuwe pand, en nodig ons zeker eens uit voor een BBQ!

Life is simple, make choices, don't look back...


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
FragileM64 schreef op maandag 23 april 2012 @ 23:43:
Hoe lang ben je nu op zoek naar een huurwoning?
Tsja, dat is een van de minpunten, ik ben pas net begonnen met zoeken. We wouden oorspronkelijk ook pas in september gaan samenwonen, en we dachten; als we nu beginnen met zoeken, dan hebben we in september een goed beeld van de huizenmarkt en dan kunnen we tegen die tijd ergens intrekken. Tot we afgelopen zaterdag dus onverwachts verliefd werden op dit appartement.
Bundin schreef op dinsdag 24 april 2012 @ 01:34:
Daarnaast kost "genieten van je relatie en jong en vrij zijn" zoals je het zelf noemt over het algemeen geld. Vakantie (ka-ching!), samen dingen ondernemen zoals dagje/weekendje weg, hapje eten, een gezamenlijke hobby oppakken, god weet wat. Dat die uitstapjes/activiteiten niet regelmatig gebeuren betekent niet dat ze zonder moeite een paar honderd euro per jaar kosten. Op een begroot spaarbedrag van 3000 is dat significant. Vergeet verder in je begroting niet kosten voor cadeaus. Er is altijd wel iemand jarig, aan het trouwen, nieuwe spruit, etc. Kost je zo gemiddeld 20e per maand.

Zijn die huurlasten het waard om een stuk financiële vrijheid voor in te leveren?
Goed punt, zal het budget voor cadeaus toevoegen .. uitstapje/weekendje weg/hapje eten etc valt onder budget voor uitgaan (150 euro/maand). We hebben toevallig al een weekendje Zurich gepland (en betaald) en een midweek Londen (ticket al betaald) voor dit jaar. Verder heb ik nog 'loyaliteitspunten' bij een hotelketen waardoor we daar volgend jaar gratis een week in deze hotelketen kunnen verblijven in de zomervakantie. :)

De financiele vrijheid die we inleveren is voor ons een relatief offer; zelf koken ipv eten bezorgen vinden we prima, we geven allebei niet veel om nieuwe merkkleding, we hebben geen dure hobby's, ik hoef niet per se in een Audi of BMW te rijden, etc.
n4m3l355 schreef op dinsdag 24 april 2012 @ 01:52:
Nog iets heb je nu een credietlijn die je veelvuldig aanslaat? De bank kan namelijk bij een CC of crediet vragen naar je balans zoals je die nu opmaakt als die erg krap uitkomt krijg je 0 op je rekest.
Ja, ik heb meerdere credit cards (werk/prive) waarvan ik er 1 wekelijks gebruiken .. ik begrijp niet goed wat je bedoelt met 'krijg je 0 op je rekest?'
Ardana schreef op dinsdag 24 april 2012 @ 07:24:
Ok, je hebt een huurprijscheck gedaan en daaruit bleek dat de verhuurder € 300 meer vraagt dan toegestaan is. Dat is 33% van de huurprijs. Je wordt dus maandelijks voor € 300 opgelicht, jaarlijks voor € 3.600, en als je er 4-5 jaar wil blijven wonen, ben je € 15.000 kwijt. Plus uiteraard het illegale sleutelgeld. Ik weet veel leukere dingen te bedenken met € 15.000 dan het geven aan een oplichter.
Je hebt gelijk, en het puntensysteem bestaat niet voor niks. Het is echter wel zo dat het puntensysteem op zeer minimale wijze rekening houdt met andere factoren die de aantrekkelijkheid van het appartement beinvloeden, en daarmee de prijs, zoals locatie. Ik werd alleen gevraagd of het een dorp, middelgrote stad, of grote stad is. Voor de berekening van de maximale huurprijs volgens het puntensysteem maakt het dus niet uit of dit appartement in een criminele wijk in Den Haag staat, of in een monumentaal grachtenpand in centrum centrum van Leiden.

In de praktijk hangt de prijs ook af van tal van andere factoren (zal ze niet herhalen) die de vraag beinvloeden, en daarmee de prijs. Voor zover ik kan inschatten (door te vergelijken met andere appartementen in Leiden) is 1200 euro/maand een redelijke prijs.

Ik zal nog even achter het sleutelgeld aanbellen met de makelaar en hoe het zit, thanks voor de tip :)
Little Bear schreef op dinsdag 24 april 2012 @ 08:03:
Het maakt je niet minder gek, maar gekken zijn meestal de meest gelukiige mensen. Veel plezier in je nieuwe pand, en nodig ons zeker eens uit voor een BBQ!
Will do ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Heb nog even gekeken hoe het zit met het puntensysteem / sleutelgeld naar aanleiding van Ardana, en ik kwam uit op de site van Kassa:
Woonbond
Volgens Hans Roseboom is het voor bemiddelaars tegenwoordig de normaalste zaak van de wereld om zulke hoge bemiddelingskosten te rekenen. “Zeker in grote steden zie je dat dit veel gebeurt. Het maakt verschil of je opdracht geeft of dat je reageert op aanbod. In dat laatste geval hoef je in principe geen bemiddelingskosten te betalen. Het gebeurt echter wel. Er wordt weinig over geklaagd omdat men er vanuit gaat dat het gangbaar is en mensen zijn niet goed op de hoogte van hun rechten.” Roseboom stelt dat huurders zich niet moeten laten afschrikken door de hoge kosten. “Ik raad huurders aan wel het contract voor de woonruimte te tekenen. En om vervolgens een procedure te starten om het geld terug te krijgen. Kijk dan ook gelijk of de huur volgens de puntentelling niet te hoog is. Dit kan op termijn erg veel geld schelen.” De huurder kan in de eerste zes maanden na het tekenen van het huurcontract aan de Huurcommissie vragen om de puntentelling te toetsen.
Komt er dus eigenlijk op neer; eerst braaf tekenen en dan je gelijk gaan halen? :)

Edit: Nog iets verderop staat de makelaar op de zwarte lijst omdat ze bemiddelingskosten vragen ..

[ Voor 9% gewijzigd door Hbeez op 24-04-2012 09:15 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MaximusTG
  • Registratie: April 2003
  • Niet online
(overleden)
Ja, dat moet je dan doen ja. In het geval van een grove overschrijding van de huur kan je het wel overwegen. Maar het is natuurlijk nooit zo zwart-wit. De relatie met de verhuurder is daarna natuurlijk goed verstoord. Dat zal je gaan merken in kwesties met onderhoud e.d.
Daar kan je dan natuurlijk ook weer procedures over starten, maar je moet je afvragen of het je dat allemaal waard is.

Zin in pizza? Probeer 'mijn' pizzarecept eens! Laatste versie pizzarecept Blog:KookKompas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Ja, goed punt .. het puntensysteem en de rechten van de huurder etc zijn allemaal prachtig, maar het staat helaas zover van de praktijk .. waarbij de woningmarkt krap is en je in je handjes mag knijpen als je iets leuks tegenkomt..

Maar mijn relatie met de makelaar maakt me niet zoveel uit, daar heb ik verder niks mee te maken ..

[ Voor 18% gewijzigd door Hbeez op 24-04-2012 09:17 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MaximusTG
  • Registratie: April 2003
  • Niet online
(overleden)
Klopt, maar zodra je dat contract getekend hebt komen ze niet zo makkelijk van je af. Bemiddelingskosten van de makelaar kan je idd sowieso terugvragen. Huur aanpassen door puntensysteem kan dus ook na tekenen contract. En dat is dus wel slecht voor de relatie met je huurder. Ook al sta je in je recht. Maar volgens mij komt het ook wel voor de de huur volgens het puntensysteem lager uitkomt dan de hypotheekkosten van de verhuurder.

edit: zoals hier dus: http://www.air-internet-a...ijn_huis_in_Amsterdam.htm

[ Voor 11% gewijzigd door MaximusTG op 24-04-2012 09:21 ]

Zin in pizza? Probeer 'mijn' pizzarecept eens! Laatste versie pizzarecept Blog:KookKompas


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • McVirusS
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 25-06 17:13
Dat hele puntensysteem is imho achterlijk maar goed.

Als ik jouw omschrijving van het appartement hoor zou ik het bijzonder onterecht vinden als deze niet onder geliberaliseerde huur zou vallen. Zo'n appartement doet denk ik €200.000 als je het zou kopen (even op Funda gekeken). €650 huur zou dan imho echt asociaal weinig zijn (is maar 3,25% van waarde). Die €1200 is dan stuk normaler, zeker als je daar nog bijvoorbeeld €200 GWL en dergelijke aftrekt is het maar 5% van de waarde van het appartement.

Gewoon om er even een ander licht op te laten schijnen dan vanuit de "zielige huurder" ;).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • McVirusS
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 25-06 17:13
MaximusTG schreef op dinsdag 24 april 2012 @ 09:20:
Klopt, maar zodra je dat contract getekend hebt komen ze niet zo makkelijk van je af. Bemiddelingskosten van de makelaar kan je idd sowieso terugvragen. Huur aanpassen door puntensysteem kan dus ook na tekenen contract. En dat is dus wel slecht voor de relatie met je huurder. Ook al sta je in je recht. Maar volgens mij komt het ook wel voor de de huur volgens het puntensysteem lager uitkomt dan de hypotheekkosten van de verhuurder.
Daarom is het dus zo asociaal, je dwingt een verhuurder om onder zijn kostprijs te duiken. Maar goed, er zit ook wel positieve kant aan die regels natuurlijk. Maar die regels voelen gewoon onwijs onterecht in sommige situaties.

Als ik mijn appartement zou verhuren zou ik het risico lopen dat ik er €200 per maand bij zou inschieten. Vindt het echt raar dat je als huurder een bedrag/contract waar je zelf mee akkoord gaat gewoon later via huurcommissie kan laten verlagen.

Als nare bijkomstigheid heb je dan nog dat sommige huren kunstmatig net boven de geliberaliseerde grens gehouden worden.

[ Voor 6% gewijzigd door McVirusS op 24-04-2012 09:24 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
McVirusS schreef op dinsdag 24 april 2012 @ 09:20:
Dat hele puntensysteem is imho achterlijk maar goed.

Als ik jouw omschrijving van het appartement hoor zou ik het bijzonder onterecht vinden als deze niet onder geliberaliseerde huur zou vallen. Zo'n appartement doet denk ik €200.000 als je het zou kopen (even op Funda gekeken). €650 huur zou dan imho echt asociaal weinig zijn (is maar 3,25% van waarde). Die €1200 is dan stuk normaler, zeker als je daar nog bijvoorbeeld €200 GWL en dergelijke aftrekt is het maar 5% van de waarde van het appartement.

Gewoon om er even een ander licht op te laten schijnen dan vanuit de "zielige huurder" ;).
Daar heb je ook weer gelijk in, Kadaster geeft de volgende informatie:

Gemiddelde koopsom (aantal) van de buurt 2311 in 2011
Vrijstaand € - (0)
2 onder 1 kap € 537.500 (2)
Hoekwoning € 354.350(2)
Tussenwoning€ 412.244 (27)
Appartement€ 259.689 (33)
Gemiddelde WOZ-waarde€ 284.000

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • n4m3l355
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 25-06 23:41
Niet dat het verder relevant is maar het punten systeem gaat gewoonweg niet op in een dergelijke omgeving. In hartje maastricht zijn leuke apartementen te koop van rond de 150 m2 a ruim 1 miljoen euro. Je zou dan met het puntenstelsel op een onzinnig bedrag uitkomen. Niet voor niets dat in een stadscentrum of het nou om een apartement gaat of studentenkamer zoiets niet wilt. En zolang het daar is, is er krapte en is het eerder take it or leave it. Kun je je 68 m2 veroorloven a 1200 euro mooi toch dan heb je een leuke locatie.

Betreffende je crediet bedoel ik dat als je krap zit de bank je crediet kan begrenzen tot 0 euro. Ik weet niet wat dit voor invloed dit kan hebben op een CC maar tijdens mijn studie-tijd had ik een gewone rekening en werd mijn 1000 euro crediet plots opgeheven. Als je weinig speelruimte hebt zou ik met de bank eerst praten wat de consequenties kunnen zijn, niet dat ze plots wanneer ze je credietwaardigheid proberen te onderbouwen plots je CC's bijvoorbeeld kwijtraakt (worse case scenario).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • McVirusS
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 25-06 17:13
n4m3l355 schreef op dinsdag 24 april 2012 @ 11:33:
Niet dat het verder relevant is maar het punten systeem gaat gewoonweg niet op in een dergelijke omgeving. In hartje maastricht zijn leuke apartementen te koop van rond de 150 m2 a ruim 1 miljoen euro. Je zou dan met het puntenstelsel op een onzinnig bedrag uitkomen. Niet voor niets dat in een stadscentrum of het nou om een apartement gaat of studentenkamer zoiets niet wilt. En zolang het daar is, is er krapte en is het eerder take it or leave it. Kun je je 68 m2 veroorloven a 1200 euro mooi toch dan heb je een leuke locatie.

Betreffende je crediet bedoel ik dat als je krap zit de bank je crediet kan begrenzen tot 0 euro. Ik weet niet wat dit voor invloed dit kan hebben op een CC maar tijdens mijn studie-tijd had ik een gewone rekening en werd mijn 1000 euro crediet plots opgeheven. Als je weinig speelruimte hebt zou ik met de bank eerst praten wat de consequenties kunnen zijn, niet dat ze plots wanneer ze je credietwaardigheid proberen te onderbouwen plots je CC's bijvoorbeeld kwijtraakt (worse case scenario).
Beetje vaag verhaal over die kredietwaardigheid. Heb je daar een betrouwbare bron van?

Gezien zijn inkomen en spaargeld is zijn kredietwaardigheid prima op orde en is er meer dan genoeg ruimte.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Hmm ..

Ik vind het ook een beetje vreemd; de meeste uitgaven met m'n cc zijn werkgerelateerd en declareer ik (bv. ik betaal 300 euro voor een hotel met m'n cc, en krijg dit een week later terug van m'n werkgever). Dus dit staat in principe los van m'n inkomen en spaargeld.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hollan43
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 03-08-2023
Wat je kan doen voor een uitgespitsere berekening is kijken op de site van het NIBUD.

Daar hebben ze een mooie tool over alle maandlasten en eventueele inkomens geeft je een mooi en duidelijk beeld wat je over zou houden ( OF IN DE MIN)

kijk maar eens hier

Ik gebruik deze ook voor je jacht naar een koophuis.

Suc6 en ik hoop dat het wat wordt voor je!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Knakker
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 04-07 20:37
Niet al te lang bij nadenken - als het jullie aanstaat: gewoon doen. Mocht er onverhoopt iets gebeuren en moet je toch weer verhuizen, dan is het enige wat je echt kunt 'verliezen' is de makelaarsfee en de verhuiskosten die je hebt moeten betalen. Immers voor de maanden dat je er woont heb je ook 'gekregen' wat je wou (namelijk wonen in dat appartment).

Ik heb verder een paar jaar terug met een lager netto inkomen (relatief) veel duurder gewoond (+- 40-45% van inkomen), en dat ging prima. Kwestie van prioriteiten, en die liggen bij jou simpelweg bij wonen in een mooi appartement in hartje stad. Een ander koopt weer dure kleren of gaat 10 weken per jaar op vakantie... potato potato.

Geef mij maar een Warsteiner.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Throduss
  • Registratie: Februari 2008
  • Laatst online: 06-11-2023
Knakker schreef op dinsdag 24 april 2012 @ 19:12:
Ik heb verder een paar jaar terug met een lager netto inkomen (relatief) veel duurder gewoond (+- 40-45% van inkomen), en dat ging prima.
Volgens mij is 1200 euro 40% van 3000 euro, dus wat dat betreft scheelt het niet (veel)...

Vraag in deze is volgens mij eerder of je het wil betalen ipv dat je het kan betalen, maar ik heb mijn zegje eerder al gedaan :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SeeS
  • Registratie: Mei 2003
  • Laatst online: 05-07 13:47
Knakker schreef op dinsdag 24 april 2012 @ 19:12:
Niet al te lang bij nadenken - als het jullie aanstaat: gewoon doen. Mocht er onverhoopt iets gebeuren en moet je toch weer verhuizen, dan is het enige wat je echt kunt 'verliezen' is de makelaarsfee en de verhuiskosten die je hebt moeten betalen.
Wat je ook in je achterhoofd moet houden is dat je waarschijnlijk tekent voor minimaal 1 jaar huur.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hbeez
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-06 00:50
Bedankt voor alle reacties, de uitkomst is: we hebben toch maar nee gezegd ;)

Dit topic was vooral op het budget gefocussed, en ik ben er eigenlijk door de reacties wel van overtuigd geraakt dat het qua geld best had gekund. Er waren in dit topic echter ook wat opmerkingen over dat het wel heeeel veel geld was voor 68 m2, en dat heeft mij toch aan het twijfelen gebracht of ik wel goed kon inschatten of dit een pareltje is of niet, vanwege mijn gebrek aan kennis & ervaring van de huizenmarkt in Leiden.

Dit was namelijk het eerste appartement dat we hadden bezocht. Verder heb ik dus momenteel een project in het buitenland, en de hoofdreden om dit appartement te nemen was gebaseerd op de aanname dat het een unieke kans is, en dat we over 3-4 maanden niet iets vergelijkbaars zouden kunnen vinden. Maar die aanname kan ik ook niet goed onderbouwen, wederom vanwege m'n gebrek aan kennis van de huizenmarkt in Leiden. Het is weliswaar een prachtig grachtenpand, maar daar zijn er honderden van in Leiden..

De komende weken / maanden gaan we zoveel mogelijk huizen/appartementen bekijken, zodat we echt een goed beeld krijgen van de huizenmarkt en daarna goed kunnen inschatten of een appartement goede 'value for money' is.

Nogmaals bedankt voor alle adviezen :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • McVirusS
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 25-06 17:13
Wel een verstandige keuze in jouw situatie denk ik Hbeez, scheelt je ook weer paar maanden huur voor niets betalen.

Bij dit soort dingen kan je beter niet over één nacht ijs gaan. Jullie vinden vast een schitterend appartement voor minder geld of een stuk mooier/groter ;).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DarthDavy
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 06-06 16:12

DarthDavy

Excellent!

Idd verstandige keuze. Ik volg dit topic al verscheidene dagen en ik ging ook mee in de redenering: ja, je kan het netjes betalen, maar wil je wel zoveel geld betalen.

Ik vind 1200 euro/maand voor 68m² ook te duur, onafhankelijk ligging, afwerking en dergelijke. Zo een klein appartement zou max 1000 euro mogen/kunnen kosten.

Ik denk dat je voor 1200 euro/maand zeker een groter appartement kan vinden met dezelfde afwerking en ligging. En misschien denk je nu van de ruimte niet nodig te hebben, maar eens je een gezin start (en daar hoeven niet noodzakelijkerwijs kinderen bij zijn: jij en je vriendin vormen samen ook al een gezin), zal je wel merken hoeveel extra materiaal je over de jaren heen verzamelt en al dat materiaal moet ook een plaatsje krijgen in je woning.

Ik zal je mijn situatie eens schetsen vanaf ik ben gaan samenwonen met mijn vriendin:
- 2007: mijn vriendin en ik in een huurappartement van 100m².
- 2009: mijn vrouw en ik (en in 2010 ons eerste kindje) in een huurhuis van 150m² leefruimte.
- 2012: mijn vrouw en ik en onze twee kinderen in onze eigen woning met leefruimte van 180m² en plannen om via verbouwingen dit op te trekken tot 210m².

Zo zie je maar en ik was in 2007 ook perfect tevreden geweest met een kleiner appartement. Die 100m² van toen was zeker geen voorwaarde, integendeel, voor mijn vriendin was dat zelfs te groot (hoe groter, hoe meer dat je moet poetsen), maar uiteindelijk paste dat appartement wel toen in onze puzzel.

Maar het kan dus over de jaren heen snel veranderen. :) Ik denk er dus altijd het mijne van als ik jonge mensen hoor zeggen: "maar ik zal de komende vier, vijf jaar..." Dat weet je niet! Zeker niet als jonge mensen. Je leven verandert enorm snel. Meer dan een jaar voorruit kijken kan je niet.

Bier zonder alcohol is zoals een BH aan de wasdraad: het beste is eruit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 224360

DarthDavy schreef op donderdag 26 april 2012 @ 07:52:
Idd verstandige keuze. Ik volg dit topic al verscheidene dagen en ik ging ook mee in de redenering: ja, je kan het netjes betalen, maar wil je wel zoveel geld betalen.

Ik vind 1200 euro/maand voor 68m² ook te duur, onafhankelijk ligging, afwerking en dergelijke. Zo een klein appartement zou max 1000 euro mogen/kunnen kosten.

Ik denk dat je voor 1200 euro/maand zeker een groter appartement kan vinden met dezelfde afwerking en ligging. En misschien denk je nu van de ruimte niet nodig te hebben, maar eens je een gezin start (en daar hoeven niet noodzakelijkerwijs kinderen bij zijn: jij en je vriendin vormen samen ook al een gezin), zal je wel merken hoeveel extra materiaal je over de jaren heen verzamelt en al dat materiaal moet ook een plaatsje krijgen in je woning.

Ik zal je mijn situatie eens schetsen vanaf ik ben gaan samenwonen met mijn vriendin:
- 2007: mijn vriendin en ik in een huurappartement van 100m².
- 2009: mijn vrouw en ik (en in 2010 ons eerste kindje) in een huurhuis van 150m² leefruimte.
- 2012: mijn vrouw en ik en onze twee kinderen in onze eigen woning met leefruimte van 180m² en plannen om via verbouwingen dit op te trekken tot 210m².

Zo zie je maar en ik was in 2007 ook perfect tevreden geweest met een kleiner appartement. Die 100m² van toen was zeker geen voorwaarde, integendeel, voor mijn vriendin was dat zelfs te groot (hoe groter, hoe meer dat je moet poetsen), maar uiteindelijk paste dat appartement wel toen in onze puzzel.

Maar het kan dus over de jaren heen snel veranderen. :) Ik denk er dus altijd het mijne van als ik jonge mensen hoor zeggen: "maar ik zal de komende vier, vijf jaar..." Dat weet je niet! Zeker niet als jonge mensen. Je leven verandert enorm snel. Meer dan een jaar voorruit kijken kan je niet.
Je neemt hiermee wel aan dat jouw situatie leidend is voor andere mensen. En dat kan evengoed niet. Los ervan dat ik het met je eens ben wat betreft de TS z'n keuze, is het niet zo dat je zelf nu echt doorsnee afmetingen opnoemt. Ik woon al 5.5 jaar op een app. van +- 50m² samen met mn vriendin en dan verzamel je dus ook gewoon noodgedwongen minder. We zijn nu voor huizen aan het kijken, maar 100m² is dan toch echt niet heel weinig en met eventuele kinderen zou uitbouwen tot 130-150m² al heel wat zijn. En dan kijk ik toch echt wat verder dan 1 jaar vooruit. Ligt toch allemaal een beetje aan je perspectief en eigen wensen en gedachten over wonen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DarthDavy
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 06-06 16:12

DarthDavy

Excellent!

Ik gaf mijn situatie enkel aan als voorbeeld, niet als leidraad hoe het voor iedereen verloopt. De belangrijkste kanttekening die ik bij mijn voorbeeld maak, is dat ik in 2007 perfect gelukkig was met een 100m² appartement en dat wij daar op 5 jaar tijd compleet zijn uitgegroeid. De afmetingen van mijn woonplaatsen zijn vrij groot naar Nederlandse normen, maar ik ben dan ook een Vlaming, waar deze afmetingen toch meer normaal zijn. Zeker niet klein, maar ook niet overdreven groot. Maar staar je niet blind op de absolute cijfers, want daar ging mijn verhaal niet over. Mijn verhaal ging erover dat je leven als jonge mensen die net gaan samenwonen vrij snel kan wijzigen. Dat Hoijong en zijn vriendin al 5 en een half jaar gelukkig zijn op een 50m² appartement kan best, maar ook dat is niet een leidend gegeven voor ieder stel.

Wat jammer zou zijn is dat je 5 jaar op hetzelfde appartement MOET wonen (terwijl je dat misschien ondertussen niet meer wil), omdat je net een molensteen van een zware huur om je nek gehangen hebt. Het feit is dat het een duur appartement is met een huur van 1200 euro/maand. Het kunnen betalen is geen probleem, maar het gaat hierover of je het wil betalen. En dat willen betalen gaan rationaliseren omdat je ervan uitgaat dat je er toch zeker 4 à 5 jaar gaat wonen vind ik persoonlijk een verkeerde rationalisering van een (te) duur appartement.

Ik ben er zeker van dat de TS en zijn vriendin de prijscategorie van 1000 euro plus/maand nog hele leuke appartementen gaan vinden. En iedere vijftig euro huur minder per maand is vijftig euro die ze kunnen sparen voor de eventuele aankoop van een woning op lange termijn. En dat is iets waar je zeker op jonge leeftijd ook rekening mee moet houden, want het geeft een heel goed gevoel om een zelf opgebouwd kapitaal te hebben eens je een woning wil gaan kopen. Het zorgt ervoor dat je veel meer opties hebt eens je jezelf op de huizenmarkt gooit. En geloof me: een huis kopen en een hypotheek afsluiten is nog een stuk ingewikkelder dan een appartementje gaan huren. Wat extra cash hierbij maakt dat wat makkelijker. En dat vind ik belangrijker dan afwegen of je bij de huur echt wel maandelijks 200 euro huur teveel wilt betalen.

Bier zonder alcohol is zoals een BH aan de wasdraad: het beste is eruit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • bartijn2
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 31-01 10:44

bartijn2

Fixing the world

Ondanks dat je het niet doet, misschien een tip..
Probeer eens te kijken hoeveel je nu netto kan sparen, en echt opzij kan zetten.
Als dat op 1200 euro in de maand uitkomt (ook niet gebruiken voor onvoorziene uitgaven) en je kan dit 3 maanden prima volhouden dan kan je dat geld prima aan een appartement uitgeven..

https://mobileservicecenternetherlands.nl/ - goedkoop en snel je idevice gerepareerd

Pagina: 1