Er gaat iets niet helemaal goed met het updaten van uw TomTom via onze MyTomTom software, hiervoor hebben wij een aantal adviezen geschreven die er voor zou moeten zorgen dat u de updates probleemloos kunt downloaden.
Allereerst zou ik u willen vragen uw virusscanner, en dan voornamelijk de firewall functie, indien uw virusscanner deze functie heeft, tijdelijk uit te schakelen, voornamelijk Norton, Mcafee en Bullguard willen wel eens problemen geven met onze software. Maar ook andere virusscanners willen veel problemen geven met het updaten van uw TomTom. Als MyTomTom niet verhinderd wordt door beveiliging programma's zou deze vanzelf alles al opnieuw moeten kunnen downloaden zodat uw TomTom weer goed zal functioneren.
Probeer ook te vermijden dat u zich op een draadloze internet verbinding bevind, een kleine verstoring kan er dan al voor zorgen dat de kaart of andere updates incompleet worden binnengehaald. Kijk dus of het mogelijk is via een netwerkkabel een verbinding te maken met uw router/modem en de computer, is dit te ingewikkeld probeer dan in ieder geval een zo goed mogelijk draadloos signaal te krijgen.
Zorg er ook voor dat uw TomTom direct verbonden is aan uw computer via de USB Kabel, dus niet via een zogenaamde USB-Hub. Het liefst via een USB poort aan de achterkant van uw computer, omdat de USB poorten aan de voorkant soms niet genoeg beschermd zijn voor interferentie.
Blijft het updaten vastlopen bij de 'download' knop, installeer dan de updates 1 voor 1, mogelijk worden de updates dan wel gedownload.
Heeft u bovenstaande gechecked en werkt het nog steeds niet, dan kunt u hierna de onderstaande procedure volgen om de updates opnieuw te downloaden:
STAP 1 - HERINSTALLEER MYTOMTOM
1. Ga naar [Start] --> [(Alle) Programma's] --> [TomTom] --> Druk op Verwijder MyTomTom
2. Start nu de computer opnieuw op, zodat alle TomTom services die in de achtergrond draaien worden afgesloten.
3. Ga naar
www.tomtom.com/getstarted, en download en installeer MyTomTom opnieuw
Dit lost in veel gevallen al problemen op met het updaten, soms zijn bepaalde services welke MyTomTom nodig heeft niet goed geïnstalleerd, het is daarom belangrijk deze even opnieuw te installeren.
STAP 2 - STEL HET CACHE GEHEUGEN ANDERS IN
1. Zorg ervoor dat MyTomTom na de installatie is opgestart
2. Klik op het MyTomTom icoontje rechtsonder op uw taakbalk, of bovenin uw scherm als u aan Apple computer heeft.
3. Klik op instellingen
4. Klik op Cache
5. Vink de volgende optie uit: Plaats grote items in het cachegeheugen van mijn computer (aanbevolen)
6. Klik op 'Maak de cache leeg'
7. Klik op 'Sla instellingen op'
STAP 3 - RESET DE TOMTOM EN DOWNLOAD DE UPDATES
1. Koppel uw TomTom los, en reset de TomTom door de aan/uit knop ingedrukt te houden, 20 seconde lang, totdat u een trommelgeluid hoort. Ook al valt de TomTom uit houdt u hem ingedrukt tot er een geluid afspeelt
2. Koppel het navigatieysteem aan de computer.
3. De updates zullen weer worden aangeboden in MyTomTom. Vink de updates aan en druk op [Update en Installeer].
Mocht het nog niet werken probeer dan een andere internet browser zoals Firefox (
http://www.mozilla.com/nl/firefox/) of Google Chrome (
www.google.com/chrome?hl=nl). Controleer daarna ook of uw plug-ins up-to-date zijn via de volgende link:
http://www.mozilla.com/nl/plugincheck/.
Werkt het nog steeds niet? Dan adviseer ik u een andere computer te gebruiken daarnaast ook een andere locatie te raadplegen en weer via
www.tomtom.com/getstarted het programma te downloaden. Dan kunt u daar de updates installeren, en kijken of de problemen TomTom gerelateerd zijn, of dat er mogelijk iets op uw computer voor conflicten zorgt.
Mocht het na dit alles dan toch niet opgelost zijn, dan kunt u mij dit laten weten door te reageren op deze e-mail, volg hiervoor de link onder de stippellijn onderaan deze e-mail.
Graag verneem ik dan in uw reactie ook nog wat het serienummer van uw TomTom is, dit serienummer begint altijd met een letter en staat onderop het apparaat op een sticker met een streepjescode en staat meestal na C_NO: of S/N:.
Met dit serienummer kunnen wij wat informatie uitlezen bij onze tweedelijnsafdeling, mogelijk kunnen zij dan de oorzaak achterhalen en hopelijk snel met een oplossing komen.
Met vriendelijke groeten,