3600wp string @ 115° oost | 825wp panelen/750wp micro's @ 13°/115° oost | 1475wp panelen / 1250wp micro's @ 27°/205° graden zuid
Ecodan warmtepomp
Repo's: HA-Solar-control | HA-heatpump-planning
Dit soort dingen horen eigenlijk niet te gebeuren en dit was dus waarschijnlijk een bug die wel of niet door de combinatie van je hardware of software is ontstaan. Of het nu weg is, merk je alleen door het te proberen. Als je precies dezelfde opstelling hebt, dan bestaat er de kans dat het nog steeds zich voordoet.
Wat mij wel eens overkomt is dat bestandswijzigingen in NTFS vanuit Ubuntu 11.10 niet lijken te worden doorgevoerd. Dit komt voor als ik Windows in de slaapstand zet en dan boot naar Ubuntu. Als ik daarna Windows uit de slaapstand haal, zie ik de bestanden niet. Windows echt opnieuw opstarten werkt dan wel.
Komt deze situatie met die van jou overeen?
Komt deze situatie met die van jou overeen?
Ik herken het verhaal van slaapstand inderdaad heel erg. Ubuntu 9 waarschuwde je daar nog voor dat de NTFS partitie niet netjes afgesloten was en dat het gewoonweg niet slim was. Ubuntu 10 inderdaad niet meer maar heeft bij mij inderdaad nog nooit netjes gewerkt in combinatie met slaapstand. De oplossing was gewoon netjes windows afsluiten en dan in ubuntu werken. Een eventuele chkdsk onder windows haalt ook de missende bestanden weer terug die je met ubuntu hebt weg geschreven als het het slaapstand idee is geweest.
Het is ook niet slim om Windows in de slaapstand te gooien en dan aan de bestanden gaan zitten knoeien. Wil je dat kunnen doen, dan heb je een clustered filesystem nodig die ondersteuning heeft voor modificaties van buitenaf. Wat er gebeurt is dat Windows het filesystem geopend heeft, met de nodige caches. Vervolgens gooi jij die in slaapstand, ga je het filesystem aanpassen en daarna windows uit de slaapstand halen. Windows heeft in zijn geheugen nog allerlei dingen staan over het filesystem, maar die zijn ondertussen veranderd. Naast dat je wijzigingen niet opgepakt worden, is dit gewoon het recept voor datacorruptie.
Is een beetje te vergelijken met windows in slaapstand gooien en vervolgens geheugen bijprikken. Nu kan Windows dat detecteren en vervolgens je een scherm daarvoor tonen, maar als je dat doet met bestanden op je harddisk is dat vrijwel niet te detecteren.
Is een beetje te vergelijken met windows in slaapstand gooien en vervolgens geheugen bijprikken. Nu kan Windows dat detecteren en vervolgens je een scherm daarvoor tonen, maar als je dat doet met bestanden op je harddisk is dat vrijwel niet te detecteren.