Toon posts:

DNS Lookup Failed vlak na opstarten PC en tijdens torrents

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Beste Tweakers,

Ik loop al een tijdje met een zeer irritant netwerk probleem, en zelfs na een hoop gegoogle en het geven van remote access aan een technisch iets sterkere vriend van me heb ik nog steeds geen oplossing gevonden. Op naar Tweakers.net dus maar.

Het zit namelijk als volgt. Sinds wij zijn overgestapt naar een UPC alles in 1 pakket heb ik wat issues met internetten en uTorrent (ja ook legale downloads :P). Negen van de tien keer, als ik mijn PC opstart, kan het wel tot een minuut of 20-30 duren voordat websites werken. Ik krijg dan constant een DNS Lookup Failed error in Chrome, maar ook in FireFox en IE willen websites dan niet of zeer beperkt laden, af en toe krijg ik ook wel eens alleen de kale HTML content van een pagina zonder enige vorm van opmaak, heel vreemd. Ook MSN wil verre van altijd direct inloggen, dan krijg ik soms een 80072ee7 error en bij het zoeken naar problemen vind MSN errors in het hosts bestand en, alweer, de DNS.

Dit lost zich vaak na een tijdje, soms een half uurtje, wel op, maar wellicht dat het te maken heeft met het irritantere probleem dat ik krijg met uTorrent. Bijna altijd als ik dat opstart, nog voor ik daadwerkelijk iets ga downloaden, kan ik niet meer op websites komen en krijg ik weer de bovenstaande DNS error. Af en toe zie ik de internetverbinding er dan ook uitvliegen, maar als ik tegelijkertijd op MSN zit dan blijf ik daarmee wel gewoon verbonden.

Tot nu toe heb ik een aantal zaken geprobeerd:
- DNS servers in Chrome zetten naar 8.8.8.8 en 8.8.8.4.
- IPv6 uitzetten.
- Maximum connecties in uTorrent drastisch omlaag gooien.

Maar die dingen mochten allemaal niet baten. Een tijdje geleden heeft die tech buddy ook nog in mijn router gekeken, een Cisco EPC3925 die we van UPC huren, en daar met wat opties gespeeld, maar ook dat mocht niet baten. Helaas herinner ik me daar de details niet meer van. Verder draai ik Windows 7.

Mocht er nog meer info nodig zijn dan zal ik dat uiteraard opzoeken :P Fingers crossed dat het op te lossen valt.

Verwijderd

Heb je de firewall van dat modem uitgezet? Probeer dat anders eens.

  • Repel Steel
  • Registratie: Maart 2009
  • Laatst online: 09:04
Heb je het hosts-bestand al eens bekeken? Staat in C:\Windows\System32\drivers\etc
Daar hoort vrijwel niets in te staan, alleen dingen die je er zelf in wilt.
Het is overigens 8.8.4.4

Verwijderd

Topicstarter
Repel Steel schreef op zondag 15 april 2012 @ 13:34:
Heb je het hosts-bestand al eens bekeken? Staat in C:\Windows\System32\drivers\etc
Daar hoort vrijwel niets in te staan, alleen dingen die je er zelf in wilt.
Het is overigens 8.8.4.4
So I did, en bij mij is die verre van leeg. Kennelijk geeft Spybot Search & Destroy daar een hoop ingegooid. Dat kan ik dus aaallemaal weghalen? En ja inderdaad, 8.8.4.4, zo staat het er bij mij ook in, was het alleen even vergeten :P
Verwijderd schreef op zondag 15 april 2012 @ 13:26:
Heb je de firewall van dat modem uitgezet? Probeer dat anders eens.
Eens proberen. Ik probeerde in ieder geval Windows Firewall wel uit te zetten, maar dat mocht niet baten.

Verwijderd

Dat van Spybot kun je prima laten staan hoor, zijn volgens mij sites die je niet gaat bezoeken en ook niet wil bezoeken;)

Verwijderd

Topicstarter
Well whaddaya know, de firewall van de router uitzoeken werkte perfect! Nu hoop ik alleen dat ik nog veilig kan internetten :P

Nuance; werkte perfect voor het uTorrent probleem. Valt nog te bezien of het na het opstarten ook werkt. Raar genoeg is het altijd de eerste boot van de dag die issues geeft. Een korte reboot tussendoor en er is niks aan de hand.

[ Voor 48% gewijzigd door Verwijderd op 15-04-2012 14:03 ]


  • Pruimenvlaai
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 26-01 19:39
Heb hier exact hetzelfde probleem, ook met een EPC 3925 maar dan met Ziggo-firmware. Zal eens kijken of de firewall uitzetten wat uithaalt :)
Pagina: 1