Klopt, maar dat gaat wel redelijk specifiek over very large images -- en images die zo groot zijn dat om de feature-not-a-bug limits van mobile safari heen moeten werken om 'm ueberhaupt te serveren (waardoor zowel de normale als de grote versie wordt geserveerd).
Ik wacht nog op webkit- / safari- css extensies die op een fatsoenlijke manier images gewoon in twee (of meer) formaten kunnen aanbieden zodat de client kan bepalen welke van die versies ze downloaden (zodat zelfs een iPad 3 kan zeggen dat ie op 3G hangt en dus maar de 1x images neemt).
crisp schreef op dinsdag 27 maart 2012 @ 23:04:
In de nieuwe layout gaan we sowieso nog veel meer gebruik maken van CSS(3) en icons met semi-transparantie.
Voor overige plaatjes zitten we feitelijk in een catch-22 positie; aan de ene kant heb je devices met hogere resoluties dan menig desktop en zou je die inderdaad - vermits je ze goed kunt identificeren - plaatjes met hogere resoluties kunnen serveren. Aan de andere kant echter bestaat de kans dat dergelijke devices ook gebruik maken van tragere verbindingen en/of limieten en wil je daarvoor de site juist zo licht mogelijk maken (en plaatjes slokken over het algemeen al het grootste deel van de bandbreedte op). Het is daarbij technisch vrijwel onmogelijk om te herkennen wat voor soort verbinding een device gebruikt, dus linksom of rechtsom zitten er nadelen aan.
D'r is nog niet veel komen opdagen voor dit soort dingen. Beetje geluk, iOS 6/Mountain Lion op WWDC volgende maand, dat ze dingen introduceren om dit mogelijk te gaan maken.
Mijn idee met de icoontjes die ik hierboven noem is a) dat zijn sowieso kleine bestanden, zelfs in HiDPI, en b) Veel ervan staan in veelvoud op vrijwel iedere pagina, en zullen dus relatief weinig cache misses opleveren.
[
Voor 5% gewijzigd door
Jasper Janssen op 18-05-2012 15:19
]