Van wat ik me allemaal kan herinneren van natuurkunde is het principe van warmte-overdracht toch relatief simpel:
Het contactoppervlak moet zo groot mogelijk zijn
De opnamecapaciteit moet zo groot mogelijk zijn.
Opnamecapaciteit is afhankelijk van medium (water, staat dus al vast) en afvoer van het medium. Als het water sneller stroomt kan dat alleen maar goed zijn voor het afkoelen. Het is totaal niet efficient, want de capaciteit van het water wordt maar voor een fractie benut, maar dat boeit niet. De enige maatstaf voor ons is de temp van het te koelen oppervlak

.
Wat de vader van Sadness aangeeft is volgens mij gerelateerd aan efficientie. Die is in de industrie veel belangrijker dan bij ons. Door het water langzamer te laten stromen maak je veel beter gebruik van de eigenschappen van water, en heb je minder zware pompen nodig, minder vloeistof (neemt dan dus ook minder ruimte in), enz.
De wisselwerking van de betere overdracht van snellere stroming, is dat de afkoeling in de radiator ook minder efficient wordt. Het eindelijke resultaat is daardoor misschien wel nul op een gegeven moment.
Het contactoppervlak is natuurlijk wel te beinvloeden, maar daar zijn jullie al mee bezig.
Wat betreft doorvoersnelheid van het water dus: Als je hier gebruik van wilt maken moet de hele verhouding aangepast worden. Voor de overdracht bij de CPU is het beter, bij de radiator is het slechter. Eindresultaat is daardoor verwaarloosbaar bij de test van Dabit. Misschien is er wel verschil, maar niet meetbaar voor Dabit dus. Dit is nu eenmaal onlosmakelijk met elkaar verbonden.