Verwijderd schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 22:44:
Ik heb vandaag vernomen dat de meeste richtingen in mijn school geschrapt worden waaronder ook de TSO richting. Nu ben ik verplicht om een andere school te zoeken en sta ik voor een dilemma, na wat gesproken te hebben met een paar mensen wordt mij aangeraden te beginnen met een opleiding in ICT i.p.v elektriciteit. Ik presteer goed in elektriciteit maar men denkt niet dat ik geschikt zal zijn om later dit werk te doen en dat zie ik zelf ook wel,ik ga naar de 3de graad en sta nu dus voor de beslissing of ik naar ICT overschakel of niet.
Ik denk dat de belangrijkste factor in dit verhaal je liefde voor je vakgebied is. Waarmee denk je later het gelukkigste te zijn? Met elektriciteit? of ICT? Wat beroepsmogelijkheden (en verloning) betreft zit je zeker goed met beide richtingen. Waar beleef je het meeste plezier aan; het in elkaar knutselen van allerhande elektrische circuits en herstellen van elektronica; knutselen met hardware en netwerken; of toch liever een avondje stevig programmeren? Of misschien nog iets helemaal anders?
Ik heb al een zeer grote kennis i.v.m hardware, software(dit bevat ook wat kennis van programmeren voornamelijk in C++) en netwerken en ik zou dus niet teveel problemen mogen hebben om te starten. Ik heb momenteel geen idee wat ik zou doen en wat ik kan kiezen in een ICT richting (boekhouding is niets voor mij,het beste dat ik nu kan vinden is netwerkbeheer).
Als je echt denkt aan programmeren, en eigenlijk ook in de richting van netwerk/systeembeheerder, kan het nuttig zijn om te overwegen wat je na je TSO-opleiding gaat doen. Wil je echt meteen gaan werken, of sta je nog open voor een vervolgopleiding? Binnen de ICT/IT/Informatica kan ik je zeker van harte een vervolgopleiding (bv hogeschool) aanraden waarin je je kunt verdiepen in de verschillende (technische) aspecten van de Informatica/IT/ICT; netwerken, besturingssystemen, elektronica, programmeren (C++, Java ...), multimediatoepassingen ... De beroepsmogelijkheden met zulk een diploma zijn zeer gunstig. Indien je zulk een vervolgopleiding voor ogen hebt, is het aan te bevelen om een "zwaardere" deelrichting te kiezen binnen je TSO-traject. Hiermee bedoel ik dan deelrichtingen met nog een stevig pakket wiskunde, om de overgang naar het hogere onderwijs te vereenvoudigen. Indien je toch meteen wil gaan werken, kan het nuttig zijn om eens naar de beroepsmogelijkheden te kijken met je diploma. Vermoedelijk kom je met een richting netwerken of systeembeheer wel relatief eenvoudig aan een leuke job.
Performance is a residue of good design.