Het Glances Topic

Pagina: 1
Acties:

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter

Glances Algemeen



Glances toont je in één oogopslag de belangrijkste statistieken van je Linux- of BSD-systeem. Alle waarden worden in een kleurcodering getoond, zodat je direct een kritieke situatie opmerkt.

Het Python-programma Glances is een ncurses-gebaseerd commandline-programma dat je allerlei systeemstatistieken in een overzichtelijke interface toont. Standaard worden de statistieken elke seconde ververst, maar met de optie -t stel je dit op een ander aantal seconden in. De waarden van belangrijke statistieken krijgen bovendien een kleurcodering, waardoor je het onmiddellijk ziet als er iets mis is. Groen betekent ok, blauw dat voorzichtigheid geboden is, magenta is een waarschuwing en rood is kritiek.

Kleuren en toetsen
Voor het processorverbruik, geheugenverbruik, netwerksnelheid en gebruikte harde-schijfruimte liggen de grenzen van de verschillende kleurcoderingen op < 50% (groen), > 50% (blauw), > 70% (magenta) en > 90% (rood). Voor de systeembelasting hangt de kleurcodering van het aantal processorkernen af: als de gemiddelde belasting over de laatste vijf of vijftien minuten kleiner is dan 0,7 keer het aantal kernen, dan krijgt ze de kleurcode groen, meer dan 0,7 keer het aantal kernen is blauw, meer dan het aantal kernen is magenta en meer dan vijf keer het aantal kernen is rood.

Verder reageert Glances op enkele toetsen: met d verwijder of toon je de statistieken over de schijfdoorvoer (I/O), met f verwijder of toon je de statistieken over de gebruikte schijfruimte en met n verwijder of toon je de statistieken over de netwerkdoorvoer. Met m sorteer je de processen bovendien op hun geheugenverbruik en met c op hun processorverbruik. Met a stel je de automatische modus in, die Glances standaard gebruikt: de processen worden dan op processorverbruik gesorteerd als het totale processorverbruik boven de 70% ligt en ze worden op geheugenverbruik gesorteerd als het totale geheugenverbruik boven de 70% ligt.

Actuele Python
Glances vereist Python 2.6+ en python-statgrab 0.5+. Bevatten de repository's van je favoriete distributie geen pakket voor Glances, dan kun je de broncode downloaden en met de klassieke configure/make/make install procedure installeren. Op Debian Squeeze en Ubuntu 10.04 en 10.10 moet je nog zelf python-statgrab 0.5 from source installeren, aangezien deze distributies een te oude versie bevatten. De website van Glances biedt instructies hiervoor.

Afbeeldingslocatie: https://github.com/nicolargo/glances/raw/master/screenshot.png

Het installeren van Glances



Download eerst de laatste glances versie
 $ wget https://github.com/downloads/nicolargo/glances/glances-1.3.5.tar.gz 


Nu kun je het programma uitpakken en installeren
$ tar zxvf glances-1.3.5.tar.gz
$ cd glances-1.3.5
$ ./configure
$ make
$ sudo make install
Benodigdheden
  • Python 2.6+ (not tested with Python 3+)
  • python-statgrab 0.5+ (did NOT work with python-statgrab 0.4)
Notes: For Debian. The Debian Squeeze repos only include the python-statgrab 0.4. You had to install the version 0.5 using the following commands:
$ sudo apt-get install libstatgrab-dev pkg-config python-dev make
$ wget http://ftp.uk.i-scream.org/sites/ftp.i-scream.org/pub/i-scream/pystatgrab/pystatgrab-0.5.tar.gz
$ tar zxvf pystatgrab-0.5.tar.gz
$ cd pystatgrab-0.5/
$ ./setup.py build
$ sudo ./setup.py install
Uitvoeren & Hulp
Glances kun je uitvoeren d.m.v. het volgende commando
$ glances.py


De userguide kun je opstarten d.m.v.
$ glances.py -t 5


Officiele Glances Website: https://github.com/nicolargo/glances ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Gereserveerd

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gleighton
  • Registratie: November 2008
  • Niet online
Voor de gebruikers van Arch Linux, glances staat natuurlijk in AUR

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vanaalten
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 19:44
Ziet er leuk uit op de screenshot, maar kan (denk ik) nog niet goed overweg met een (PuTTY) terminal die via SSH op een remote machine inlogt.
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Traceback (most recent call last):es/glances-1.3.5 $ glances.py
  File "/usr/local/bin/glances.py", line 914, in <module>
    main()
      File "/usr/local/bin/glances.py", line 890, in main
        init()
          File "/usr/local/bin/glances.py", line 885, in init
            screen = glancesScreen(refresh_time)
              File "/usr/local/bin/glances.py", line 311, in __init__
                curses.use_default_colors()
                  _curses.error: use_default_colors() returned ERR

...zowel met 1.3.5 als met 1.3.6, op een Debian 'Squeeze' machine.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gleighton
  • Registratie: November 2008
  • Niet online
Denk dat het toch ergens een bugje is icm de build met squeeze, op archlinux werkt het via putty gewoon :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Gleighton schreef op vrijdag 20 januari 2012 @ 22:12:
Denk dat het toch ergens een bugje is icm de build met squeeze, op archlinux werkt het via putty gewoon :)
Ja precies, hier ook geen klachten :- )

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • anandus
  • Registratie: Februari 2001
  • Niet online
Mooi stukje software :) Ik kende het niet.

Overigens klopt de code voor de userguide in de TS volgens mij niet :P
moet zijn 'glances.py --help'

[ Voor 15% gewijzigd door anandus op 26-01-2012 16:05 ]

"Always remember to quick save" - Sun Tzu


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • vanaalten
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 19:44
Even terugkomen op mijn probleem met Glances op een Debian 'Squeeze' machine:
Dat werd veroorzaakt door de terminal setting: $TERM stond op 'vt100', stel ik hem in op 'xterm-256color' dan werkt Glances wel gewoon.

Geen idee of dat nou een bug is, of gewoon een instelling die ik goed had moeten zetten. Voelt aan als het eerste.
Pagina: 1