Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Toon posts:

[SBS 2008] Exchange: Receive connector regelmatig "kapot"

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
We hebben een Windows 2008 Small Business Server, voorzien van alle laatste updates, SP's, rollups etc.

Functioneerd verder uitstekend, echter één vreemd probleem. Spontaan zonder reden kunnen we met regelmaat ineens geen email meer ontvangen. De bounce mail vermeld:

server.domain.local heeft uw bericht voor de volgende e-mailadressen geweigerd:

'Admin' (Admin@domain.nl) <mailto:Admin@domain.nl>

server.domain.local gaf deze fout:
Unable to relay for Admin@domain.nl


Wanneer we op dat moment de receive connectors verwijderen en weer exact hetzelfde opnieuw aanmaken, dan werkt alles weer. Tot de volgende keer. De ene keer gaat het een dag goed, dan een week of maand, maar ineens stop hij weer met ontvangen en moeten we de connector verwijderen/aanmaken.

In logboeken komt niets voor qua foutmelding wat kan verklaren waarom de connector het niet meer doet. De nieuw aangemaaktse receive connector is ook exact hetzelfde als diegene die het niet meer doet, geen andere instellingen of naamgevng of iets dergelijks.

Als iemand hier ervaring mee hebt of er de logica van inziet?

  • Magic78
  • Registratie: Juni 2008
  • Laatst online: 03-04-2024
Wij hebben exact hetzelfde bij een klant. Heb je inmiddels al een oplossing kunnen vinden?

  • systemworks
  • Registratie: November 2004
  • Laatst online: 30-11 17:18
Misschien is het domein waarvan je mail wilt ontvangen niet toegevoegd aan de accepted domains in de hub transport server.

http://blogs.technet.com/...s-2008-exchange-2007.aspx

Verwijderd

Topicstarter
Nog geen oplossing gevonden

Alle instellinge qua domein, beveiliging etc. staan wel goed. Het werkt namelijk het ene moment probleemloos, soms dagen/weken, en dan ineens werkt het niet meer tot je de connector verwijderd en weer (exact hetzelfde) aanmaakt.

  • _AN
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 07:33

_AN

Connectors e.d. handmatig aangemaakt of middels de SBS Wizards? Probeer die eens opnieuw te draaien. Daarnaast bestaat er in de Console een 'Repair Network' Wizard. Probeer die ook eens.

  • jimbo123
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 26-03-2023
Wat _AN zegt... in SBS moet je echt de wizards gebruiken.
Pagina: 1