[FreeNAS] ZFS pool exporteren

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GWTommy
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 05-08-2023
Ik heb een NAS hier draaien met FreeNAS. Door de tijd heen heb ik het eigenlijk een klein beetje verkloot. Zo heb ik bijvoorbeeld de python port proberen te updaten terwijl de USB stick waar de installatie vanaf draaide vol was waardoor de helft van alle python applicaties van FreeNAS niet meer draaien. Ook de web GUI is er uit gesprongen, dus ik mag alles via de commandline doen, al is dat geen probleem, gaat de laatste maanden gewoon doen.

Ik heb inmiddels een grotere USB stick gekocht die ook meer performance biedt qua snelheid. Eerst was ik van plan om de oude USB stick 1 op 1 te clonen, maar ik zit nu te denken om een schone installatie te doen. Daarvoor moet ik op één of andere manier de ZFS pools behouden of exporteren. Het gaat om twee schijven van beide vier TB die voor 75% vol staan. Data eerst er af trekken is dus geen mogelijkheid. Op internet kan ik vrijwel niets vinden over hoe ik via de commandline een pool exporteer en wat de mogelijkheden daarbij zijn. Hoef ik alleen de pool te importeren op m'n nieuwe installatie en de schijven zijn weer alsof er niets is gebeurd of komt hier meer bij kijken, als het überhaupt al mogelijk is.

Met zpool export -f tank (=naam pool) kreeg ik een werkelijk hardverzakking. Ineens stopte de muziek met spelen en was de NAS van AFP niet meer te bereiken (of in ieder geval die mount niet). Toen maar even in naar de opties van zpool gekeken. Zomaar lukraak wat gedaan: zpool import tank. Hiermee was de mount weer beschikbaar en begon de muziek weer te spelen. Nou zou ik dus denken dat hiermee de pool wordt geëxporteerd, alleen waar komt die dan terecht en hoe kan ik die het beste overzetten naar de nieuwe installatie? Ik zou denken gewoon via FTP naar m'n laptop en dan FTP instellen op nieuwe installatie en weer overhevelen en importeren, dan moet het werken. Is dan gegarandeerd al m'n data intact? Maw, blijven de schijven onaangeraakt, alleen de indeling van de ZFS pool gekopieerd en geimporteerd?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rolfie
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 08:48
Volgens mij is het gewoon
  1. NAS uitzetten.
  2. Harddisk loskoppen
  3. Nieuwe USB Key er in.
  4. FreeNAS Installeren op USB Key
  5. FreeNAS configueren.
  6. Harddisken weer aankoppelen
  7. Volume importeren
FreeNAS Volumes

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • GWTommy
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 05-08-2023
Dus die volumes worden geïmporteerd volgens de instellingen die op de schrijven zelf staan?

In principe zou ik dus, mocht het niet lukken, gewoon m'n oude stick er weer in prikken en daarmee booten?

Edit:
Wow nice!
Ik heb de gok maar gewaagd. Je stappen werken dus goed.
Ik ben nog blijer met FreeNAS.

Eerst kreeg ik geen verbinding met m'n netwerk (ik kon wel pingen naar de NAS, maar vanaf de NAS kon ik niet lokaal of extern pingen noch op enkele andere manier naar buiten komen). Toen ipv 8.2 heb ik 8.0.2 geïnstalleerd. Dat is beter omdat dat geen nightly is, maar ik vond het wel fijn omdat ik nou Transmission zelf weer mag installeren helaas.. In 8.2 zit dit namelijk weer ingebouwd. :)

[ Voor 56% gewijzigd door GWTommy op 27-11-2011 19:01 ]