[HDD] Waarschuwingen van HDTune

Pagina: 1
Acties:

  • Emrulez
  • Registratie: November 2008
  • Laatst online: 24-06-2024
Beste tweakers,

Hdtune geeft waarshuwingen bij mijn 2 HDD's. Hoewel deze gewoon goed werken maak ik me toch zorgen.
Ik wil graag weten of ik dit terecht doe ;)

De meldingen van HDtune:

HDD 1:
Afbeeldingslocatie: http://i56.tinypic.com/34s1cef.png

(de hdd is vorig jaar rond deze tijd vervangen door Western Digital)

HDD2:
Afbeeldingslocatie: http://i52.tinypic.com/2mq71hu.png

Waarschuwing 2:
Afbeeldingslocatie: http://i53.tinypic.com/23jo8ic.png

Momenteel scan ik de tweede HDD de Samsung met HDD Regenerator 2011.(deze geeft aan dat beide schijven op dezelfde Sata Channel zijn aangesloten. Ik heb geen idee wat dat betekent)

Ik ben momenteel nog het een en ander aan het testen.

Als jullie ideeën hebben over de waarschuwingen dan hoor ik het graag.

Alvast Bedankt,

Emrulez

Verwijderd

HDD1(wd) Is gezond
HDD2(samsung) moet je maar even opletten, als deze cijfers omhooggaan in 2 weken tijd is er iets mis.

Het is natuurlijk nooit verkeerd om backups te maken uit voorzorg!

  • ParkOverall
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 01-02 19:08
Bedenk dat het mechanische apparaten zijn; enige tolerantie in b.v. de opstart-tijd is normaal. Dergelijke meldingen van S.M.A.R.T. tools worden pas interessant bij het naderen van de 'threshold'. M.a.w. deze tooltjes doen meer kwaad dan goed.

Verwijderd

Oeeeeh één keer een kabelfout, oeeeeh één keer opnieuw moeten opspinnen. HDTune is wel erg 'trigger happy' met waarschuwingen uitdelen. Dat analyseren van SMART doet echt geen énkel programma goed. Zo'n zonde, want SMART is zo nuttig in het analyseren van mogelijke problemen.

Beide schijven zijn gewoon prima. Als je nou 20 duizend kabelfouten hebt, kun je er vanuit gaan dat je kabel vervangen moet worden. Van een paar kabelfouten merk je niets; dan duurt het een paar microseconden langer omdat het pakketje opnieuw verstuurd wordt. Stel dat Windows grote waarschuwingen gaat uitdelen als een TCP/IP pakketje opnieuw moet worden verzonden, dan kun je niet meer normaal internetten. :+

Niet bang van worden dus, is allemaal normaal.