Bij Bose ben je voor mijn weten altijd goed af.
Als je echt in de 2.0 richting wil gaan, na een 5.1 opstelling gewoon te zijn, zou ik gaan voor een steviger paar boxen. De klankkast is steeds belangrijk! Een kleine klankkast geeft meestal ook minder goede geluidskwaliteit dan een grotere. Ik word de laatste tijd meer en meer fan van houten klankkasten. Die zal je voor zulke prijs wel krijgen voor je PC. Ik weet niet wat je achtergrondkennis is, maar ik raad je aan eens rond te kijken in elektrowinkels. Zo krijg je een idee in welk genre je kan zoeken.
500-600 euro vind ik persoonlijk erg veel. Voor advies ivm zulke hoge prijzen, ga je best eens advies vragen in een speciaalzaak of een audiofielenforum(daar zijn genoeg topics van te vinden!).
Wat ik je ZEKER aanraad, is een geluidskaart te kopen!!! (indien je er nog geen hebt)
Een onboard geluidskaart(op je moederbord, zoals op de meeste hedendaagse PC's

) laat je NOOIT het geluid horen dat je wil hebben, het is een wereld van verschil.
Ik heb momenteel een Creative X-FI Platinum geluidskaart waar ik qua geluidskwaliteit erg tevreden van ben!
De drivers trekken op niets, aangezien m'n surroundopstelling steeds wisselt, maar die problemen heb ik niet bij 2.0. Ik kan er m'n gitaar ophangen zonder ruis, met warme basnoten en de ruisverhouding is hetzelfde bij elke kaart -ongeacht de prijs-.
Indien je voor een X-FI gaat, raad ik je aan de XtremeGamer te kopen (niet lager).
Op het internet raadt men Creative wel af.. Misschien volg je die raad best op..
Op hardware.info vind je veel kant-en-klare reviews van geluidskaarten en speakersystemen. Ik raad je dan ook aan die site een bezoekje te brengen.