• fabulaus
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 23-08-2025
Ik heb twee interessante opties maar weet eigenlijk niet waar ik verstandig aan doe. Vandaar dat ik jullie wil vragen hier eens je licht op te schijnen. Zijn de 2011 modellen van optie 2 nu echt beter dan het 2010 model van optie 1? En waar doe ik verstandig aan qua formaat?

Optie 1: Een Philips 42PFL7675 voor €550,- via de ING rentepunten.

Optie 2: Een TV kopen bij de Media Markt voor max. €700,- (heb nog een waardebon van €150,- liggen). Voor zover ik gezien heb kom ik met het genoemde budget bij de Samsung 37D6500 of de Sony 37EX720.

Eisen/beperkingen:
  • Mijn budget is max: €550,- (€700,- incl. waardebon in het geval van optie 2)
  • Ik zit zo'n 3,5 meter van de TV af in een ruimte van 24m2 (4,5 x 5,4).
  • Ik wil een TV met een goed geluid (voor zover mogelijk) en een natuurgetrouwe beeldweergave
  • Energiebesparing vind ik interessant, voorkeur gaat dus uit naar een LED
  • Ik gebruik de TV voornamelijk voor films, verhouding Film/TV is 70/30
  • Voor TV gebruik ik Digitenne, Voor film gebruik ik Apple TV
Aan jullie dus de vraag: Zijn de 2011 modellen genoemd bij optie 2 nu beter dan de Philips van optie 1? En heb ik gezien mijn gebruik en kijkafstand voldoende aan 37"?

[ Voor 6% gewijzigd door fabulaus op 01-09-2011 09:43 ]


Verwijderd

Digitenne is geen goede kwaliteit, veel storingen. Mijn advies is: ga voor digitale tv. Op 32/37 inch krijg je die namelijk alleen meer te zien en de beeldkwaliteit is een stuk beter.
voor dat beeld formaat zou ik voor 37" gaan. Thuis heb ik 32 en ongeveer 3 meter afstand en deze tv is aardig klein. Op mijn kamer heb ik 32" en nog geen 2 meter afstand en dit is een stuk idealer (kijkt heerlijk en m'n bril hoef ik niet op te zetten)

  • Uniciteit
  • Registratie: Maart 2010
  • Niet online

Uniciteit

1+1 is niet altijd 2

Verwijderd schreef op donderdag 01 september 2011 @ 12:45:
Digitenne is geen goede kwaliteit, veel storingen. Mijn advies is: ga voor digitale tv. Op 32/37 inch krijg je die namelijk alleen meer te zien en de beeldkwaliteit is een stuk beter.
voor dat beeld formaat zou ik voor 37" gaan. Thuis heb ik 32 en ongeveer 3 meter afstand en deze tv is aardig klein. Op mijn kamer heb ik 32" en nog geen 2 meter afstand en dit is een stuk idealer (kijkt heerlijk en m'n bril hoef ik niet op te zetten)
No offence, maar niet iedereen heeft last van die storingen die jij beschrijft. Daarnaast is Digitenne prima voor een 37 inch TV, zeker als je niet met kabels in de weer wilt. Vergeet niet dat er ook nog beeldtechnieken op de TV zitten, die eventueel ruis zoiezo wegfilteren en soms het beeld nog scherper maken.

------------------------------------
Plasma is het beste voor films en kunnen kleuren beter laten zien. Nadelen van plasma is uiteraard dat de helderheid niet zo hoog kan (dus je moet de zon er niet op hebben staan) en image retention (inbranden komt eigenlijk niet meer voor, tenzij je 'm dagen achter elkaar op precies dezelfde beeld laat staan).

Goed, mooi geluid direct uit de TV is eigenlijk ontzettend verschillend. Hedendaagse platte TV's hebben niet zo heel goed geluid, maar wel voldoende.

Ik zal je zo goed mogelijk proberen te helpen: ik zal één plasma TV en één LED TV uitzoeken die de meeste bang-for-the-buck biedt. Je zit bijna 4 meter van de TV af: er zijn vast mensen die je hebben verteld dat er een 'formule' is voor de beste grootte vanaf een bepaalde afstand, maar feit is dat dit gewoon heel persoonlijk is. Daarom: hoe groter, hoe beter. Minstens 37 inch, maar het liefst tussen de 40 en 50 inch. De meest gemaakte fout bij de aanschaf van een TV is een te klein beelddiagonaal kiezen.

Je geeft zelf aan dat de 37 inch D6500 binnen je budget is. Ik kan deze TV echter pas vanaf 820 euro vinden, en zit dus ruim buiten je budget.

Ik kijk momenteel alleen naar de merken Samsung, Sony en Panasonic voor je. Philips gaat namelijk volgend jaar stoppen met het maken van eigen TV's, en ik vraag me af hoe het dan nog verder gaat met eventuele updates voor de TV. Sony is verder een ijzersterk merk, Samsung biedt heel veel bang-for-the-buck en Panasonic is erg goed met plasma's. LG kijk ik niet naar, gezien de hoeveelheid problemen het merk de laatste jaren met haar TV's heeft gehad. Tot slot: voor de LCD TV's kijk ik enkel naar de 2010 en 2011 modellen zodat de TV niet te verouderd is. Voor de plasma TV's kijk ik enkel naar de modellen van 2011 omdat deze veel nadelen van plasma hebben opgelost t.o.v. 2010.

Plasma
Als ik de in de pricewatch zoek naar een Plasma TV van bovengenoemde merken voor een maximum prijs van 720 euro (want je hebt nog die bon), dan kom ik op drie TV's uit.

Ik heb een mooie TV voor je gevonden: de Panasonic Viera TX-P42S30. pricewatch: Panasonic Viera TX-P42S30 Panasonic heeft dit jaar de ST30 geintroduceerd, en dat is een model met 3D. De S30 is een model zonder 3D en waarbij een wat goedkoper paneel wordt gebruikt (maar nog steeds topkwaliteit). De TV is te koop voor minder dan 500 euro en daarvoor krijg je een 42-inch plasma TV terug. Het is een 600 Hz TV.

Ik heb ook nog een tweede plasma TV voor je gevonden. Het is de Samsung 51D530. Het is een 51 inch TV, misschien een beetje over-kill, maar wel voor een mooie prijs. Zoals ik al zei is Panasonic de beste op de plasma markt, maar Samsung is er zeker niet slecht in. Zeker het overwegen waard: pricewatch: Samsung PS51D530. Het is een 600 Hz TV.

LCD (LED) TV
De grootste LED TV die ik kan vinden is deze Panasonic pricewatch: Panasonic Viera TX-L42E3E, maar eerlijk gezegd weet ik niet zo super veel over Panasonic's LCD TV's. Andere merken blinken meer uit in LED TV's.

Sony heeft maar één TV in deze price-range vanaf 37 inch, en is slechts een 50 Hz TV en valt dus af. Dan houd ik nog 2 TV's voor je over:

- pricewatch: Samsung UE40D5700 (Samsung UE40D5700)
- pricewatch: Samsung UE37D6200 (Samsung UE37D6200)

De rede dat ik deze TV's heb uitgekozen: de D5700 is de grootste Samsung TV in jouw prijsklasse voor goede beeldkwaliteit. De D6200 biedt je de meeste functionaliteit en beste beeldkwaliteit in jouw prijsklasse.

De D5700 is een 100 Hz CMR TV (wat me doet denken dat het 50 Hz is met backlight blining).
De 6200 is een 200 Hz CMR TV (100 Hz met backlight blinking en video processing).

De D6200 is 'slechts 37 inch', de D5700 is 40 inch. De D6200 biedt je echter wel meer: het biedt Smart TV functionaliteit (dus o.a. Apps, Smart TV, Your Video) terwijl de D5700 dit niet biedt. Daarnaast ondersteunt de D6200 3D: mocht je in de toekomst dus een keer een 3D brilletje kopen, dan kan je altijd 3D uitproberen.

De D6200 biedt je dus wel veel meer, maar je moet dan wel 3 inch inleveren. De D6200 heeft óók betere geluidskwaliteit dan de D5700, één van je eisen.

-------------------------
Conclusie: moeilijke keuze. Een plasma TV biedt je vaak beter beeld en ook een groter beeld. Een LED TV is echter zuiniger en dunner. Een ander voordeel voor LED is dat je niet hoeft te letten op inbranden, terwijl je een plasma TV niet een hele week lang op één zender continue aan moet laten staan.

Gezien je kijkafstand zou ik eerder neiging naar die 40 of 42 inch, dan naar de laatste 37 inch D6200. De D6200 biedt je echter wel een betere kwaliteit dan de D5700. Puur kijkend naar grootte, dan is de 51 inch 530 een goede optie maar dan heb je dus geen 3D of Smart TV.

Plasma biedt je in deze prijsklasse dus net wat betere beeldkwaliteit, maar is eigenlijk een kindje: opletten dat je TV niet dag en nacht aanstaat op stilstaand beeld. LED is eigenlijk een volwassenen die voor zichzelf kan zorgen: verbruikt weinig energie en over inbranden hoef je je geen zorgen te maken... echter is een LED TV niet de TV die het grootst uitpakt qua beelddiagonaal en daar wint plasma weer.

  • remco_k
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 22:42

remco_k

een cassettebandje was genoeg

Verwijderd schreef op donderdag 01 september 2011 @ 12:45:
Digitenne is geen goede kwaliteit, veel storingen. Mijn advies is: ga voor digitale tv.
Uhm, Digitenne is digitale TV. Dit zinnetje van jou suggereerd nu van niet. :+
Je bedoeld natuurlijk gewoon dat men voor betere beeld kwaliteit digitaal naar de kabelaar of satelliet moet gaan kijken.
Op 32/37 inch krijg je die namelijk alleen meer te zien en de beeldkwaliteit is een stuk beter.
En dat klopt dan weer als een bus.
Wel haal ik nog een keer je eerste zin aan:
Digitenne is geen goede kwaliteit
Dat is heel erg subjectief en persoonlijk. Ik vind digitenne ook niet goed van kwaliteit, slecht zelfs. En dan heb ik de uitvallen nog niet meegeteld.
Maar de praktijk is dat een heel groot deel van de Nederlandse bevolking de tekortkomingen van Digitenne niet ziet, of zelfs juist lekker vind kijken op een TV met alle beeldprocessing vol gas aan.
Slecht voor sommige personen? Ja. Voor iedereen slecht: nee.
Het is maar waar je tevreden mee bent. Daarnaast telt de abonnementsprijs ook mee.

Voor de TS geldt: als je bij Digitenne blijft, zorg er dan voor dat je een TV koopt waarin de Digitenne ontvanger (DVB-T) zit geintegreerd en dat je daar dus niet een losse ontvanger aan hoeft te knopen. Die laatste worden namelijk meestal analoog aangesloten en dat doet een enorme aanslag op de beeldkwaliteit. Als de Digitenne ontvanger in de TV zit, dan heb je daar qua beeldkwaliteit een enorm voordeel aan.

Goed geluid uit een LCD TV? Mijn mening: reken er niet op.
Sluit dan liever een receiver/versterker aan met wat leuke boekenplank speakers.

[ Voor 19% gewijzigd door remco_k op 01-09-2011 15:31 ]

Alles kan stuk.


  • thijskl
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 22:15
Uniciteit schreef op donderdag 01 september 2011 @ 15:12:
[...]
Philips gaat namelijk volgend jaar stoppen met het maken van eigen TV's, en ik vraag me af hoe het dan nog verder gaat met eventuele updates voor de TV.
Lijkt mij heel onwaarschijnlijk dat ze ineens de stoppen met updates, philips kennende blijft daar wel een team op zitten.

  • Uniciteit
  • Registratie: Maart 2010
  • Niet online

Uniciteit

1+1 is niet altijd 2

remco_k schreef op donderdag 01 september 2011 @ 15:25:
[...]

Uhm, Digitenne is digitale TV. Dit zinnetje van jou suggereerd nu van niet. :+
Je bedoeld natuurlijk gewoon dat men voor betere beeld kwaliteit digitaal naar de kabelaar of satelliet moet gaan kijken.

[...]

En dat klopt dan weer als een bus.
Wel haal ik nog een keer je eerste zin aan:

[...]

Dat is heel erg subjectief en persoonlijk. Ik vind digitenne ook niet goed van kwaliteit, slecht zelfs. En dan heb ik de uitvallen nog niet meegeteld.
Maar de praktijk is dat een heel groot deel van de Nederlandse bevolking de tekortkomingen van Digitenne niet ziet, of zelfs juist lekker vind kijken op een TV met alle beeldprocessing vol gas aan.
Slecht voor sommige personen? Ja. Voor iedereen slecht: nee.
Het is maar waar je tevreden mee bent. Daarnaast telt de abonnementsprijs ook mee.

Voor de TS geldt: als je bij Digitenne blijft, zorg er dan voor dat je een TV koopt waarin de Digitenne ontvanger (DVB-T) zit geintegreerd en dat je daar dus niet een losse ontvanger aan hoeft te knopen. Die laatste worden namelijk meestal analoog aangesloten en dat doet een enorme aanslag op de beeldkwaliteit. Als de Digitenne ontvanger in de TV zit, dan heb je daar qua beeldkwaliteit een enorm voordeel aan.

Goed geluid uit een LCD TV? Mijn mening: reken er niet op.
Sluit dan liever een receiver/versterker aan met wat leuke boekenplank speakers.
Inderdaad, Digitenne is ook veel goedkoper en daarnaast zijn er genoeg gebieden waarbij de ontvangst goed is. Natuurlijk kan je scherper beeld krijgen met écht digitale Full HD TV, maar digitenne doet het prima. De upscalingstechnieken zijn al een stuk beter dan bijvoorbeeld 2 jaar geleden (vooral bij Panasonic en Samsung), en er zijn ook al aardig goede (maar niet perfecte) beeldverwerkingstechnologieen... dat laat het beeld er toch al weer een stuk beter uitzien. Verder goede tip van een geintegreerde ontvanger.

  • Grrrrrene
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online
Misschien kun je in de winkel een keer je digitenne-ontvanger aansluiten op een 37" of 42" televisie, zodat je voor jezelf kunt uitmaken of je het mooi genoeg vindt. Ik zou bij een normale kijkafstand en een tv van 37" of groter niet snel voor Digitenne gaan. Ik zit ~3m van mijn 42" af en ben blij dat Ziggo sinds vandaag in HD uitzendt. SD is best mee te leven, maar HD is zoveel mooier. Digitenne was voor mij bij voorbaat geen optie gezien de beeldkwaliteit en de vele verhalen over storing door brommers, magnetrons en weet ik het wat. Ik woon aan een drukke weg, dus dat zou continu storen*.

* Hoewel Ziggo momenteel ook wel wat problemen veroorzaakt bij mij, sommige zenders komen niet sterk genoeg door. Komt deels omdat het signaal van de winkel beneden moet komen, met diverse signaalsplitters en -versterkers :X

Imitation is the sincerest form of flattery
Stressed is desserts spelled backwards


  • fabulaus
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 23-08-2025
Thnx allen! Hier zitten een paar zeer bruibare tips en adviezen tussen welke sowieso mijn keuze verder trechtert.

Ik blijf voorlopig bij Digitenne daar ik dit gratis kan ontvangen (Pa heeft al een abonnement) en ik zoals gezegd niet veel waarde hecht aan TV daar ik voornamelijk Films en Series kijk.
Plasma valt voor mij af daar ik bang ben voor inbranden gezien mijn gebruik (Apple TV menu en Film menu's) en ik een behoorlijke dosis zonlicht de keet in krijg (appartement, veel ramen).
Gezien de kijkafstand wil ik niet kleiner dan 37" maar groter dan 42" vind ik echt overkill gezien de redelijk kleine ruimte.
Het verschil tussen 50 en 100 hz hebben mij doen overtuigen voor 100hz te kiezen en 50hz af te laten vallen.

Blijft over:
Samsung 37D6200
Philips 42PFL7655

Smart TV interesseert me niet want heb n Apple TV die t zelfde doet. Het gaat me puur om beeldweergave en performance. Wat zouden jullie kiezen? Gaan voor de grootte of toch voor de nieuwere 2011 techniek?
Pagina: 1