Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien

[XP] Complete lockups van responsiveness

Pagina: 1
Acties:

  • Keiichi
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 22-11 16:53
Op verschillende windows XP systeem heb ik de laatste tijd dat regelmatig het systeem vastloopt. Een eenvoudige actief zoals het openen van het startmenu resulteert in een openend grijsvlak waar het startmenu moet komen. Op alle acties die ik geeft gebeurd vervolgens niet, alsof het systeem geheel vastloopt.
Na een tijdje komt het los en kan ik weer verder. Dit kan minuten lang zijn.

In de tussentijd kan ik met veel moeite het taakbeheer openen, om vervolgens uit te vinden dat de processor, geheugen en io gewoon helemaal niets aan het doen is.

Alle systemen zijn ontdaan van alles wat niet op hoeft te starten, ontdaan van alle BHO's etc. (Via hijkackthis) maar lijkt niet bepaald te helpen.

Wat kan dergelijke lockups veroorzaken?

Solar @ Dongen: http://solar.searchy.net/ - Penpal International: http://ppi.searchy.net/


  • ErikRedbeard
  • Registratie: Oktober 2005
  • Laatst online: 10-10 14:16

ErikRedbeard

Cookiecutter 5.0

Dit klinkt verdacht veel op wat ik ooit ben tegengekomen.
Ik neem aan dat de WinXP systemen volledig up-to-date zijn?

Waar het probleem bij mij lag was de update voor windows search. Namelijk "Windows Search 4.0". Na deze ge-deïnstalleerd te hebben was het systeem weer lekker actief en snel.

Verwijderd

Ik wil niet meteen een doom senario schetesen maar mijn ervaring is dat het dan aan het moederbord ligt. En dan de condensatoren die oud en gaar zijn. Zijn deze pc's toevallig allemaal van het zelfde type en even oud?

Je kunt natuurlijk ook even proberen bij ééntje een reinstall te doen (gebruik een ander cd'tje met een verse immage van internet) en kijken of het toch niet toevallig softwarematig is.

Veel success en ik hoop voor je dat het gewoon software is.

  • Keiichi
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 22-11 16:53
Ik moet even uitzoeken of alle systemen waar klachten van komen van dezelfde order komen. Ik er zo eens eentje openschroeven. Denk je als het een prob met condensators is dat ik wellicht bolstaande/lekkende condensators zal aantreffen?

Window search heb ik al wel gemerkt dat het een ellende is, gelukkig heb ik die overal al weg kunnen halen.

Solar @ Dongen: http://solar.searchy.net/ - Penpal International: http://ppi.searchy.net/


Verwijderd

Bolstaan doen ze soms ja. "lekkende condensatoren" betekend dat ze electrisch lekken en niet fysiek. dat zou je moetten meten, moeilijke meting en een hele hoop gedoe. goedkoper en sneller is zo'n zelfde mobo nieuw en dan de rest van je systeem over zetten en testen (je huidige win install van je huidige hdd dus).
Vaak is het onmogelijk een zelfde mobo nieuw te kopen, je weetwel computers enzo heeft helaas niets met auto's te maken waar je vaak 20 jaar later nog een origineel, een fake en/of een 2de hands onderdeel kunt kopen.

Verwijderd

zoals ik al eerder zij, een reinstal van een origineel schijfje of verse iso niet updaten en testen, werk alles ineens naar behoren dan is het software.

Ik hoop voor je dat het software is overigens.

  • frickY
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 15:02
Dergelijke symptomen heb ik vaak als een van de netwerk-schijven niet reageert, bijvoorbeeld omdat de schijf in het externe systeem in slaapstand is geschoten.

Heb je op de betreffende systemen netwerkschijven, en verdwijnt het probleem als je die verbreekt?

  • Keiichi
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 22-11 16:53
Alle systemen hebben wel schijven van een domaincontroller aangemeld. Maar die server gaat nooit in slaapstand :P

Solar @ Dongen: http://solar.searchy.net/ - Penpal International: http://ppi.searchy.net/

Pagina: 1