Toon posts:

LG 42LD550 & Bliksem (reparatie/nieuw)

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Vanmorgen is hier thuis de bliksem ingeslagen, waarna het lijkt alsof de HDMI poorten van mijn LG 42LD550 televisie kapot zijn. Er blijft gewoon 'No Signal' op het scherm staan, terwijl de apparaten waarmee ik test (Apple Mini + Laptop + Xbox 360) het op een andere TV wel gewoon doen via dezelfde HDMI kabel.

Ik heb eigenlijk een tweetal vragen:

- Kan het dat specifiek de HDMI poorten kapot gaan in een TV na bliksem-inslag? De component ingang doet het bijvoorbeeld wel nog.

- LG heeft me aangeboden een monteur langs te sturen om de printplaat van de TV te vervangen, dit ging echter al genoeg kosten aan voorrijkosten en werkuren, zonder het nog maar te hebben over de printplaat zelf. De meneer van LG aan de telefoon vertelde me dat ik met mijn verzekering moest bellen, en moest overleggen of ik niet beter gewoon een nieuwe TV kon aanschaffen. Nu was ik al even wat voorwerk aan het doen. Ik heb deze tv een tijdje geleden gekocht voor 460,-, en ik zie hem nu op pricewatch staan bij 1 winkel voor 670 euro. Hoe kan dat? Heb ik een 'freak-aanbod' (bij gebrek aan betere term) van Redcoon gehad destijds, of is het misschien zo dat de 42ld550 reeks uit het assortiment gaat en daarom alleen nog leverbaar is bij één shop, waar hij erg duur is? Als hij uit het assortiment gaat (wat ik wel denk als ik het beperkte aanbod zo zie), hoe zou ik erachter kunnen komen wat de nieuwe serie daarvan is? De LG site laat toch wel wat te wensen over.

  • Michael Knight
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 02:37

Michael Knight

Moderator Consumentenelektronica

KITT, I need you buddy!

Neem inderdaad eerst even contact op met je verzekering. Ben je verzekerd tegen inductie?

Het vervelende van blikseminslag is, dat je nooit weet welke kant de lading op kan gaan. Bij computers gaat bijvoorbeeld vaak de ethernetpoort/56k-poort kapot, omdat deze uiteindelijk bij de coaxkabel/telefoonkabel uitkomen. Soms werkt de computer dan nog gewoon, maar is de chip die verantwoordelijk is voor dat verkeer gefrituurd. :)

Mocht je het bedrag terug kunnen krijgen, kijk dan naar een vergelijkbaar toestel. Een EOL-model, is vaak tegen een hogere prijs nog wel te krijgen, zoals je nu ziet. Of dat de moeite waard is, betwijfel ik.

(Zeldzame) retrogames en meer --> Aangeboden op V&A