Toon posts:

VPN netwerk uitleg

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Hallo.

Ik heb een vraag over vpn netwerk en nu hoop ik dat er iemand is die mij hier stap voor stap kan uitleggen hoe ea werkt.

Ik heb een xp pro 64 bit machine waarop ik werk bewaar (genoemd, server), nu wil ik graag een correct werkende vpn verbinding maken met de volgende specs zoals ik het wil en wat niet lukt. De verbindingen moeten op de laptops gemaakt worden, dus meerdere verbindingen. 1 voor werk en 1 voor ict schoolwerk waarmee mijn zoon na de vakantie aan de slag kan dmv vpn. En nee, hij moet nog beginnen dus kan mij (nog) niet helpen.

Probleem 1
Op de server heb ik een inkomende verbinding gemaakt en op de laptop een koppeling hiermee via de minipoort en gaat perfect alleen valt de internet verbinding weg. Hoe lost ik het zo op dat de beide verbindingen goed werken.

Probleem 2
Zodra probleem 1 klaar is wil ik het volgende. Er moet dus een mogelijkheid zijn om met 2 of meer computers een verbinding te maken met vpn en vervolgens moet er een schijf (liefst een map) toegankelijk zijn op 1 van de laptops, dus niet zichtbaar voor de andere. Ook moet de schijf / map zichtbaar zijn in de lijst van "Deze Computer" Ook dit is me nog niet gelukt.

Ik hoop dat er iemand is die me een stap voor stap uitleg kan geven. Enige wat ik "tot nu" op het internet kan vinden is, hoe maak ik een verbinding en vanaf daar kom ik niet verder.

Met name voor school zou dit een perfecte uitkomst zijn.

Gr Hans

Verwijderd

Topicstarter
Kennelijk is dit toch een moeilijk onderdeel.

  • mendel129
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 23-02 22:09

mendel129

Radioactivator

ben je vpn en smb niet door elkaar aan het halen?
ahnee :+


probleem 1 heeft mogelijk te maken met op je client "gebruik externe gateway" uit te schakelen onder geavanceerde ipv4 opties

onzichtbare mappen kan je maken met een $, bijvoorbeeld \\server\gedeeldemap$

[ Voor 70% gewijzigd door mendel129 op 14-08-2011 17:34 ]

Bringer of heat, food and silence!