• J-r0en
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 03-12-2025
Beste tweakers,

Mijn Acer Aspire 7530G maakte laatst een knetterend geluid waarna ik hem uit heb gezet.
Laptop uit elkaar gehaald dmv de service manual die op internet stond, en wat blijkt, het power input component van de laptop is aan de soldeerkant van het moederboord aan één van de drie pinnen zwart.

Afbeeldingslocatie: https://lh3.googleusercontent.com/-4MiMLJ1-jT0/TkaYhTsSLzI/AAAAAAAAAhE/Erac1H6D-WA/s912/soldeerkant%2Blaptop.jpg

Afbeeldingslocatie: https://lh4.googleusercontent.com/-52zIR8NC-9A/TkaYmaw6xkI/AAAAAAAAAhI/ut5Of41XG_g/s912/Componentenkant%2Blaptop.jpg

Heeft het nog nut om dit schoon te maken, nieuw power input component te bestellen, en deze te vervangen in de hoop dat mijn laptop het nog doet, of zegt de logica u dat m'n moederboard dit voorval niet heeft overleeft?

Laptop gaat overigens niet meer aan, omdat mijn accu leeg is en als ik de oplader erin steek hetzelfde knetterende geluid weer terug komt (1x geprobeerd).

Ik heb foto's bijgevoegd om het beeld wat te verduidelijken.

Alvast bedankt!

edit: zal in enkele momenten de plaatjes verkleinen

  • CodeCaster
  • Registratie: Juni 2003
  • Niet online

CodeCaster

Stop AI Slop

Meestal is er in zo'n geval meer doorgebrand dan jij met het blote oog kunt zien. Waarschijnlijk mag je het hele moederbord vervangen, maar als je voor, zeg een tientje of twee, de onderdelen zelf kunt vervangen is dat natuurlijk het proberen waard.

https://oneerlijkewoz.nl
Op papier is hij aan het tekenen, maar in de praktijk...