Groot aantal valse Bitcoins leidde tot prijsval

Pagina: 1
Acties:

  • Thralas
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 22:31
nieuws: Groot aantal valse Bitcoins leidde tot prijsval

Zoals gebruiker Blacbird42 al aangeeft in de comments.
Een beetje misleidende berichtgeving want nog steeds heeft niemand de cryptografie gekraakt om valse bitcoins toe te voegen maar via een hack heeft men de toegang weten te krijgen tot een gebruiker met veel Bitcoins en hebben ze zijn Bitcoin account geleegd.
Het artikel suggereert dat er "valse Bitcoins" in omloop zijn/waren, terwijl dit onmogelijk is tenzij met de achterliggende cryptografie weet te breken. Het suggereert hierdoor dat Mt. Gox een bank is de de valuta kan uitgeven - uiteraard niet waar.

Mt. Gox is gehacked dmv. SQL-injection, waarmee vervolgens een admin-password werd bemachtigd. Hiermee kon de aanvaller zijn balans binnen Mt. Gox kunstmatig ophogen - niet meer dan entry in de database van Mt. Gox dus. Vervolgens ging de aanvaller over tot uitbetaling, waarna Mt. Gox hem heeft uitbetaald uit hun eigen reserves (a 2000 BTC). Er is dus nooit geld bijgemaakt, alleen Mt. Gox zal de 2000 BTC op moeten hoesten (uit inkomsten, fees).

Bron: https://mtgox.com/press_release_20110630.html

  • Dimitri R
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 14-02 03:18
Je kunt stellen dat de valse Bitcoins bestonden binnen het systeem van Mt. Gox. Deze zijn inderdaad niet in omloop gebracht, mede omdat dit technisch ondoenlijk is, maar het gaat wel om virtueel geld. Imho kun je dus spreken over 'valse' Bitcoins omdat deze tijdelijk beschikbaar waren voor Mt. Gox-gebruikers.

Abort Retry Fail?