Windows 7 crashed na inslallatie (alleen in 64 bit)

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maxhuisman
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 26-02 23:13
Het probleem begon allemaal toen mijn pc ineens uitviel. Zonder enige foutmelding of iets dergelijks viel mijn pc uit. Was een dvd aan het rippen en dit vroeg 100 procent CPU (handbreak)!
Mijn pc kreeg ik niet meer opgestart en heb besloten om windows maar opnieuw te installeren.

Heel lang heb ik van alles geprobeerd om de 64 bit versie van windows er op te zetten maar zonder succes.
De bios heb ik volledig ge reset en geflashed naar de nieuwste versie. SSD geformatteerd
Tijdens het installeren gaat het gewoon goed maar tijdens het opstarten crashed windows. (zonder BSOD) als ik in safe mode probeer op te starten blijft hij bij: disk.sys hangen en crashed dan.

Ik denk zelf dat het aan de AHCI/SATA drivers ligt dus heb geprobeerd drivers te installeren tijdens de installatie. (drivers via de msi website) maar zonder succes.

Ik heb het systeem nu wel aan de praat in 32 bit. Maar nu kan ik maar 2 van de 4 gb geheugen gebruiken. Maar vooral vind ik het nogal raar dat er maar 1 core van de 6 herkend wordt!

Systeem specs:
MOBO: MSI 870A-G54
CPU: AMD Phenom II X6 1055T @ 2.8 GHz
GPU: ATI RADEON HD 5830
RAM: Kingston ValueRAM 4 GB DDR3 - 1333 MHz
HDD: 2x OCZ VERTEX 2 SSD's
PSU: Chieftec Super Series CFT-650-14CS - 650 Watt
Optical Drive: Sony Optiarc AD-7243S
Card Reader: Lian Li CR-36B
CASE: Cooler Master Elite 334
OS: Windows 7 Ultimate

Enig idee hoe ik windows het beste kan installeren of dat het een hardware fout zou kunnen zijn?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Theraven1982
  • Registratie: December 2005
  • Laatst online: 21-07-2011
Ik zou eerst booten met een linux live-cd, en kijken wat hij van je hardware zegt. Als je windows de vorige keer op een normale manier hebt kunnen installeren, lijkt het me niet aan de SATA drivers te liggen. Misschien inderdaad een hardware issue.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 325463

Defecte cpu?
Detectie van 6-cores werkt niet(probeer optimal settings eens in bios)
64-bit rare dingen
In 32-bit hoor je 3 gb geheugen te kunnen zien

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • scenix_
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 15-09-2024
Zoals hierboven reeds aangegeven:

Wat staat er in je bios wat betreft het geheugen en de cores?
windows 7 ziet toch gewoon hoeveel geheugen je in je systeem hebt zitten (ook x86) maar kan alleen 3,5 gebruiken. Dus dat is al vaag.

Gebruik inderdaad even een livecd, daarmee kan je nog kijken wat er dan aangegeven wordt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maxhuisman
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 26-02 23:13
Oke ik had mijn geheugen er uit gehaald om te kijken of hij een van de twee repen niet kon lezen (door defect) maar het intern geheugen werkt gewoon goed. In de bios staat wel dat er twee inzitten maar er wordt maar 2 gb van de 4gb herkent.

In de bios staat niet echt aangegeven dat ik maar 1 van de 6 cores kan gebruiken of iets dergelijks. Wel staat er gewoon de informatie over de processor (AMD Phenom II X6 1055T etc.).

Ik neem aan dat een live cd is dat je (in mijn geval) ubuntu vanaf de cd draait, dus zonder te installeren. Dit heb ik dan gedaan en via terminal: "sudo lshw" ingetypt. Vervolgens stond er bij CPU dat ik een 6 core heb etc.

Is er nog een manier om te testen via de live cd?

Alles wijst in mijn ogen naar een defecte CPU of MOBO toch maar laten uitmeten/reparen via een computerzaak?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Punkbuster
  • Registratie: November 2008
  • Laatst online: 07-07 17:52
ik gok ook MOBO.

automation fanboy


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • maxhuisman
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 26-02 23:13
Het probleem was opgelost nadat ik de pc heb opgestuurd naar Azerty. (hier heb ik alle onderdelen voor mijn pc besteld).

Ze hebben het moederbord vervangen en alles werkt nu weer.
Pagina: 1